امروز: سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹
وبسایت خبری
سرویس : سیاسی
زمان : ۱۳۹۹/۸/۵ - ۱۸:۳۵
شناسه خبر: ۴۲۸۱۴۳
 
با امضای تفاهم نامه قرارگاه خاتم الانبیا و شورای عالی استان‌ها؛
ظرفیت‌های قرارگاه خاتم الانبیا در خدمت توسعه زیرساخت‌ها و محرومیت زدایی قرار می‌گیرد
تفاهمنامه ایجاد و توسعه زیرساخت‌ها و رفع محرومیت زدایی از مناطق کم برخوردار بین قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) و شورای عالی استان‌ها امضا شد.

به گزارش طایفه نوتی زهی به نقل از ایرنا، «سعید محمد» عصر امروز دوشنبه در آیین امضای تفاهمنامه ایجاد و توسعه زیرساخت‌ها و رفع محرومیت زدایی از مناطق کم برخوردار اظهار داشت: با توجه به ظرفیت‌هایی که قرارگاه خاتم برای توسعه فضاهای شهری و روستایی دارد این تفاهم نامه بین این قرارگاه و شورای عالی استان‌ها امضا شد.

وی  با بیان اینکه قرارگاه خاتم امروز پروژه‌های بزرگی را در ۳۰ شهر و کلان شهر اجرا می‌کند، گفت: برای این که این ظرفیت به صورت هدفمند در اختیار شورای استان‌ها قرار بگیرد به پیشنهاد این شورا جلساتی برگزار شد و مقرر شد از این ظرفیت در زمینه محرومیت زدایی و توسعه حاشیه شهرها، ‌ تامین فضاهای مناسب برای رفاه شهروندان داخل شهرها و اشتغال آفرینی برای روستاها و ایجاد فضاهای مناسب‌تر برای مناطق کم برخوردار استفاده شود.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) اضافه کرد: قرارگاه خاتم الانبیا ۲۸۶ پروژه عمرانی در کل استان‌ها دارد بنابراین از این لحاظ قرارگاه توان فنی مهندسی خوبی را در اکثر استان‌ها دارد و می‌توانیم این ظرفیت را در اختیار توسعه مناطق کمتر برخوردار قرار دهیم.

محمد تامین مالی را مهمترین موضوعدر این زمینه عنوان کرد و افزود: قرار شد با همکاری شورای عالی استان‌ها براساس راهکارهایی که به آنها ارائه کردیم، برای قوانین بودجه برای سال‌های آتی منابعی را در بودجه لحاظ کنیم.

به گفته فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا استفاده از ظرفیت‌های مفغول بودجه که با استفاده از ‌آنها خدمات بهتری می توان انجام داد و با امضای این تفاهم نامه این کار سرعت می یابد.

وی با اشاره به متن این تفاهم نامه گفت: شوراهای اسلامی کشور اعم از شوراهای پایه و فرادست و در راس آنها شورای عالی استان‌ها به تصریح اصول یکصدم و یکصد و یکم قانون اساسی و به موجب سایر قوانین موضوعه مرتبط، به منظور پیشبرد سریع برنامه‌های اجتماعی، اقتصادی، عمرانی، بهداشتی، فرهنگی، آموزشی و سایر امور رفاهی از طریق همکاری مردم با توجه به مقتضیات محلی و نیز با هدف جلوگیری از تبعیض و جلب همکاری در تهیه برنامه های عمرانی و رفاهی استان‌ها و نظارت بر اجرای هماهنگ آنها تشکیل شده است.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا افزود: در راستای تحقق اهداف اشاره شده و به منظور استفاده بهینه از ظرفیت‌های قانونی شورای عالی استان‌ها و شوراهای اسلامی شهر و روستا و نیز ظرفیت و توان قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) در ایجاد و توسعه زیرساخت‌ها و رفع محرومیت از مناطق کم برخوردار، این تفاهم نامه مطابق مفاد و شرایط ذیل منعقد شد.

محمد ادامه داد: در این تفاهم نامه قرار شد شورای عالی استان‌هاو قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص)، همکاری و هم افزایی در زمینه توسعه زیرساخت‌های مناطق شهری و روستایی با اولویت مناطق کمتربرخوردار و محروم در حوزه‌های عمرانی، اقتصادی، کشاورزی و اجرای پروژه های حمایتی و عام المنفعه را داشته باشند.

وی همکاری و تعامل در زمینه طراحی و اجرای مدل‌های نوین تامین منابع مورد نیاز برای پیشبرد طرح های مختلف و اولویت‌دار توسعه شهری و روستایی با توجه به مقتضیات محلی و همچنین همکاری علمی و عملی در زمینه الگوآفرینی با استفاده از قابلیت‌ها، مزیت‌ها و ظرفیت‌های قانونی و سازمانی طرفین برای فعالیت موثر در عرصه اقتصاد مقاومتی با رویکرد توسعه شهری و روستایی را از دیگر مفاد این قرار داد عنوان کرد.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) به تعهدات طرفین اشاره کرد و گفت: تعهدات شورای عالی استان‌ها تامین منابع مالی مورد نیاز طرح‌ها و پروژه‌های واگذارشده به قرارگاه ازطریق شهرداری‌ها و دهیاری‌ها با استفاده از مدل‌های منطبق با توان و مقتضیات حوزه مدیریت شهری در سطح کشور و همچنین معرفی، پیشنهاد و واگذاری پروژه‌های زیرساختی، عمرانی و سایر زمینه های مرتبط با ماموریت حوزه مدیریت شهری و روستایی به قرارگاه ازطریق شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در سراسر کشور است.

محمد افزود: معرفی و واگذاری اجرای طرح‌ها و پروژه‌های حمایتی، رفاهی، اشتغال زایی به قرارگاه از طریق شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در سراسر کشور و ایجاد بسترهای مناسب قانونی و اجرایی برای گسترش فعالیت قرارگاه در اجرای طرح‌ها و پروژه های توسعه شهری و روستایی در زمینه های مختلف مرتبط با حوزه مدیریت شهری و روستایی از دیگر تعهدات شورای عالی استان‌ها است.

وی اجرای طرح‌ها و پروژه های توسعه ای شهری و روستایی، ایجاد و توسعه زیرساخت‌های شهری و روستایی، اجرای طرح‌ها و پروژه های حمایتی، رفاهی، اشتغال‌زایی و کارآفرینی در مناطق شهری و روستایی با اولویت مناطق محروم و کم برخوردار و همکاری در اجرای سایر طرح ها و پروژه های مرتبط با حوزه کاهش آسیب های اجتماعی در شهرها و روستاها را از تعهدات قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) عنوان کرد.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) تعهدات مشترک طرفین اشاره کرد و گفت:  برای اجرای هر یک از تعهدات مندرج در تفاهم نامه قراردادی مجزا منعقد و مبادله خواهد شد.

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا مقدار عبارت
را در باکس روبرو وارد کنید:
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0

آخرین اخبار

۱۳۹۹/۹/۲ - ۲۰:۴۰
رهبر معظم انقلاب اسلامی درگذشت حجةالاسلام جعفری را تسلیت گفتند
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی درگذشت عالم پارسا و با اخلاص حجةالاسلام حاج سید یحیی جعفری را تسلیت گفتند.
۱۳۹۹/۹/۲ - ۲۰:۳۸
بسیج فرمول حل تمامی مسائل انقلاب و نظام است
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، تفکر بسیج را فاقد محدودیت جغرافیایی توصیف کرد و گفت: فرمول حل تمامی مسائل انقلاب و نظام، بسیج است، امروز بسیج یک حقیقت جاری بر روی زمین است و قرآن در فرازهای زی...
۱۳۹۹/۹/۲ - ۲۰:۳۵
آمریکا حتی در یک جبهه هم پیروز نشده است
جانشین فرمانده کل سپاه با تأکید بر اینکه حزب‌الله همیشه پیروز است، بیان کرد: آمریکا حتی در یک جبهه هم پیروز نشده است و با عنایت خداوند جبهه حق همیشه پیروز بوده است.
۱۳۹۹/۹/۲ - ۲۰:۳۳
تانکهای کرار نیروی زمینی در حال گذراندن مراحل ارزیابی نهایی هستند
فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: نمونه‌هایی از تانک پیشرفته کرار که در اختیار نیروی زمینی قرار گرفته است، مراحل تست و ارزیابی میدانی را می‌گذراند.
۱۳۹۹/۹/۲ - ۲۰:۳۰
تهدید امنیت غذایی مردم توسط سوداگران و سودجویان جنایت علیه مردم است/ اجرای قانون ضعیف بهتر از بی قانونی است
رئیس قوه قضاییه گفت: تهدید امنیت غذایی مردم توسط سوداگران و سودجویان جنایت علیه مردم است و بازی کردن با امنیت جانی مردم یک مسأله عادی نیست.
۱۳۹۹/۹/۱ - ۲۰:۱۰
حل مشکلات اقتصادی کشور نیازمند انسجام ملی و تعمیق روحیه بسیجی است
سردار محمدگفت: حل مشکلات اقتصادی کشور نیازمند انسجام ملی، روحیه از خودگذشتگی و در یک کلام تعمیق روحیه بسیجی است.
۱۳۹۹/۹/۱ - ۲۰:۰۸
گروه‌های جهادی بسیج یگان‌های عملیاتی تفکر مدیریت جهادی هستند
رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: گروه‌های جهادی بسیج یگان‌های عملیاتی تفکر مدیریت جهادی هستند.
۱۳۹۹/۹/۱ - ۲۰:۰۵
نیازمند رادارهای فضاپایه هستیم
جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه دیر یا زود به رادارهای فضاپایه نیازمند خواهیم شد، افزود: ما باید در فضاهای علمی بسترهای لازم را در این رابطه ایجاد کنیم تا کشور در آینده دچار غاف...
۱۳۹۹/۹/۱ - ۲۰:۰۱
نهضت قطعه سازی را با سرعت و قدرت بیشتر گسترش می‌دهیم
فرمانده آماد و پشتیبانی نیروی هوایی ارتش گفت: اولین هدف این نیرو این است که با قدرت و سرعت بیشتر نهضت قطعه سازی را گسترش داده تا بتواند توان عملیاتی نیروی هوایی ارتش را به بالاترین سطح ممکن برساند.
۱۳۹۹/۹/۱ - ۱۹:۵۸
بسیج بازوی توانمند انقلاب اسلامی در گذرگاه های حساس است/ بصیرت و اخلاص در عمل رمز موفقیت و ماندگاری
شماری از علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان گفتند: بسیج در 41 سال گذشته در زمینه محرومیت زدایی، اشتغال و آبادانی خدمات شایانی انجام داده و از ابتدای شیوع ویروس منحوس کرونا نیز همچنان با قوت در خط مقدم مقا...

پربننده ترین ها

پر بحث ترینها