امروز: چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹
وبسایت خبری
سرویس : سیاسی
زمان : ۱۳۹۹/۷/۲۴ - ۱۵:۰۴
شناسه خبر: ۴۲۸۱۰۹
 
در پیام‌های جداگانه؛
فرماندهان ارتش سالروز تاسیس سازمان عقیدتی سیاسی را تبریک گفتند
فرماندهان و مسوولان ارتش جمهوری اسلامی ایران همزمان با ۲۴ مهرماه سالروز تاسیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش، این روز را در پیام‌هایی به حجت الاسلام و المسلمین عباس محمدحسنی تبریک گفتند.

به گزارش طایفه نوتی زهی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ارتش جمهوری اسلامی، فرماندهان و مسوولان ارتش در پیام‌های جداگانه ای سالروز تاسیس سازمان عقیدتی سیاسی به حجت الاسلام و المسلمین «عباس محمدحسنی» نماینده ولی فقیه و رییس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش تبریک گفتند.

«حبیب الله سیاری» معاون هماهنگ کننده ارتش در پیامی به حجت الاسلام محمد حسنی اظهارداشت: تشکیل سازمان عقیدتی سیاسی دمیدن روح تابنده توحید در کالبد ارتش و سرآغاز حرکت الهی آن در خلق شور انگیزترین حماسه‌ها و ایثارگری‌ها بود؛ دلیرمردان ارتش در تلالو انوار اسلام با عشق و ایثار و فداکاری برای تحقق و تثبیت آمان‌ها بلند انقلاب ثابت قدم و استوار در صحنه ایستادند و بدون هیچ وقفه و انقطاع، دین خویش را به انقلاب، اسلام و صلابت جاودانه ایران و صیانت از حریم و حرمت میهن مردانه ادا ساختند.

رییس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش تصریح کرد: سالروز تشکیل سازمان عقیدتی سیاسی ارتش به یمن فرمان تاریخی بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران امام خمینی (ره)، خدمت جناب عالی و آحاد کارکنان تلاشگر خداجو و سخت کوش آن سازمان صمیمانه تبریک و تهنیت عرض می‌نمایم.

سیاری در این پیام توفیقات روز افزون برای رییس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش، همه خدمت گذاران نظام مقدس جمهوری اسلامی در ظل توجهات حضرت ولیعصر (عج) و زعامت داهیانه فرمانده معظم کل قوا حضرت امام خامنه‌ای (مد ظله العالی) را از خداوند مسئلت کرد.

سازمان عقیدتی سیاسی سبب ارتقای معنویت، بصیرت و ولایتمداری کارکنان ارتش شد

 سرتیپ ستاد «علیرضا صباحی فرد» فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش هم در پیامی به رییس عقیدتی سیاسی ارتش گفت: سازمان عقیدتی سیاسی در سال‌های پس از تاسیس در کنار کارکنان خداجوی ارتش جمهوری اسلامی ایران توانسته نقش بسیار موثری در ارتقای معنویت، بصیرت و ولایتمداری کارکنان ارتش ایفا کند.

در پیام امیر صباحی‌فرد آمده است: بی شک تلاش‌های مخلصانه کارکنان مومن این نهاد ارزشمند نظامی و مکتبی در راستای تقویت ارزش‌های معنوی و تربیت جوانان متدین و مصمم در نیروهای ارتش، موجب ارتقای مکتبی ارتش جمهوری اسلامی شده و سلاحی بی‌نظیر را در کنار توانمندی‌های ارتش ج. ا. ایران در مقابله با دشمنان و دنیای کفر و استکبار قرار داده است.

سازمان عقیدتی سیاسی ارتش حاصل دور اندیشی امام راحل است

سرتیپ خلبان «عزیز نصیرزاده» فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران هم در پیام خود گفت: در موقعیتی خطیر و برهه ای حساس که دشمن زبون به موازات تغییر چهره جنگ سخت، در صدد در نوردیدن مرزهای اعتقادی و به یغما بردن باورهای دینی و انقلابی ملتی است که در مکتب عاشورایی دفاع مقدس شرح ایستادگی را در قامت شرحه شرحه‌ی علی اکبرهای خویش معنا کرده‌اند، دور اندیشی امام سفر کرده امت در صدور فرمان تاسیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران، بیش از پیش به چشم می‌آید.

وی  با اشاره به نیک نامی و سرافرازی سازمان عقیدتی ارتش، عنوان کرد: این خوش نام، گواهی است بر خلوص و تعهد امانتدارانی صادق و پیشکسوتانی لایق که در جبهه فرهنگی، بی هیچ مضایقه ای قدم برداشته‌اند و امروز نیز به اعتبار برخورداری از نیروهایی مومن و متدین، در مسیر تحقق خواسته‌ها و بایسته‌های نایب بر حق امام (ره) گام بر می‌دارند.

سازمان عقیدتی سیاسی مولود انقلاب اسلامی است

دریادار «حسین خانزادی» فرمانده نیروی دریایی راهبردی ارتش نیز در پیام تبریک خود به حجت الاسلام و المسلمین عباس محمدحسنی گفت: صدور فرمان تاسیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در ۴۱ سال پیش و در ۲۴ مهرماه سال ۱۳۵۸، به منظور تقویت ارتش جمهوری اسلامی ایران به ایمان مستحکم و بینش عمیق دینی و سیاسی از تدابیر مدبرانه بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی (ره) بود تا حضور معنوی این سازمان مقدس، ارتش قهرمان، بیش از پیش به زیور دین و بصیرت، مزین گردد.

وی در این پیام سازمان عقیدتی سیاسی را مولود انقلاب اسلامی دانست و افزود: این سازمان با ایفای نقش موثر و قدرتمند در تاریخ پر افتخار نظام مقدس جمهوری اسلامی توانسته است با حضور معنوی و ارزشمند خود از طریق تقویت ایمان، توسعه باورهای دینی و سیاسی و بصیرت افزایی کارکنان، چهره ارتش را به نور معنویت مزین نموده و مدال افتخار "شجره طیبه" را بر سینه این سازمان مردمی و ولایتمدار نصب نماید.

سازمان عقیدتی سیاسی، آغازگر ارتشی مکتبی و خدا محور بود

سرتیپ ستاد «محمد محمودی» معاون اجرایی ارتش  نیز در پیام تبریک خود تصریح کرد: سازمان عقیدتی سیاسی، آغازگر ارتشی مکتبی و خدا محور بود و ارتشیان دلاور با تیغ برنده اسلام، پرده های ظلمت و جهالت را شکافتند و فراز و نشیب های مسیر افتخار و عزت را در پرتو انوار هدایتگر دین و ارزش های الهی پیموده و طنین روح افزای " أَنَّ الْأَرْضَ یَرِثُها عِبادِیَ الصَّالِحُونَ" در سراسر گیتی گسترش دادند.

سازمان عقیدتی سیاسی در اجرایی کردن فرمایشات رهبری پیشگام بوده است

امیر سرتیپ «حمیدواحدی» جانشین فرمانده نیروی هوایی ارتش نیز در پیام تبریک خود اظهارداشت: پس از دوران دفاع مقدس با گسترش سازمان عقیدتی سیاسی در سطح ارتش و بخصوص نهاجا، باعث پدید آمدن برکات زیادی شد و این سازمان در اجرایی کردن فرمایشات رهبری پیشگام بود.

وی با تاکید بر اینکه سازمان عقیدتی سیاسی در دوران دفاع مقدس نقشی پررنگ و اساسی در تبلیغات و افزایش روحیه، انگیزه و ایمان رزمندگان ایفا کرد، افزود: این سازمان از آزمایش الهی سربلند بیرون آمد و پس از دوران دفاع مقدس نیز با گسترش این سازمان در سطح ارتش و بخصوص نهاجا، باعث پدید آمدن برکات زیادی شد و این سازمان در اجرایی کردن فرمایشات رهبری پیشگام بوده است.

جانشین فرمانده نیروی هوایی ارتش با بیان اینکه امروز و با هجمه‌های فرهنگی دشمن و جمگ نرم همه جانبه، مسوولیت و سنگینی کار عقیدتی سیاسی دوچندان شده است، یادآور شد: زیرا در جنگ نرم برخلاف جنگ سخت، دشمن نه تنها از روبرو که از تمامی جهات ضربات خود را وارد می‌کند که این سازمان با طراحی برنامه‌های و تاکتیک‌های مختلف، تمامی هجمه‌های فرهنگی دشمن را بی اثر کرده است.

امیر سرتیپ واحدی خاطرنشان کرد: در شرایط کنونی کشور شیوع ویروس منحوس کرونا باعث لغو بسیاری از مراسمات و اجتماعات شده است ولی سازمان عقیدتی سیاسی با فعالیت گسترده در فضای مجازی و آگاه‌سازی اقشار مختلف بویژه کارکنان و خانواده‌های آنها، با پشتکاری مثال زدنی ماموریت‌های محوله خود را به بهترین وجه انجام می‌دهد.

سرمایه‌های دینی و معنوی کارکنان ولایت‌مدار ارتش با عقیدتی سیاسی تکمیل شد

 حجت الاسلام و المسلمین «علی سعیدی» رییس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا هم در پیام تبریک خود اظهارداشت: پس از آن که اراده الهی بر آن تعلق گرفت که طاغوت ۲۵۰۰ ساله شاهنشاهی با رهبری بی‌بدیل بنیانگذار انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (رضوان الله تعالی علیه)، جانفشانی‌های روحانیت و مردم مسلمان ایران و همراهی شایسته بدنه مردمی و مسلمان ارتش به ورطه سقوط و نابودی کشانده شود؛ ارتش جمهوری اسلامی نقش بارزی را در تثبیت انقلاب اسلامی و مقابله با دشمنان نظام نوپای اسلامی ایفا نمود.

وی افزود: این ارتش تحول یافته و به انقلاب پیوسته با درایت پیامبر گونه حضرت امام خمینی (رضوان الله تعالی علیه) مزین به سازمانی مقدس و معنوی به نام سازمان عقیدتی سیاسی شد تا علاوه بر تکامل سرمایه‌های دینی و معنوی کارکنان ولایت‌مدار و مردمی خود، نقش دین و معنویت را به عنوان قدرت واقعی در دوران انقلاب، دفاع مقدس و مقاومت به جهانیان نشان دهد و اتصال کارکنان خدوم ارتش به ریسمان الهی را به منصه ظهور برساند.

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا مقدار عبارت
را در باکس روبرو وارد کنید:
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0

آخرین اخبار

۱۳۹۹/۷/۲۹ - ۱۸:۳۰
رهبر انقلاب از تلاش‌های کارکنان نیروی انتظامی قدردانی کردند
فرمانده معظم کل قوا در پیامی به مناسبت هفته‌ نیروی انتظامی از زحمات و تلاش‌های کارکنان خدوم این نیرو قدردانی کردند.
۱۳۹۹/۷/۲۹ - ۱۸:۲۷
فرماندهان ارتش و سپاه در مقابل تهدیدات، آرایش دفاعی و تهاجمی دارند
فرمانده قرارگاه مرکزی حضرت خاتم الانبیا(ص) گفت: فرماندهان ارتش و سپاه با تلاش و مجاهدت دایمی و هم‌افزایی از طریق ترکیب قدرت ارتش و سپاه و با همه توان در مقابل تهدیدات، آرایش دفاعی و تهاجمی دارند تا هر...
۱۳۹۹/۷/۲۹ - ۱۸:۲۴
برای تجهیز و تأمین نیروی انتظامی همیشه آماده‌ایم
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با قدردانی ‌‌از تلاش های ارزشمند نیروی انتظامی برای تامین امنیت مردم گفت: این امنیت بوجود آمده به میزان قابل توجهی مرهون زحمات نیروی انتظامی است.
۱۳۹۹/۷/۲۹ - ۱۸:۲۱
رزمایش مدافعان آسمان ولایت ۹۹ از فردا آغاز می‌شود
فرمانده رزمایش تخصصی پدافند هوایی مدافعان آسمان ولایت ۹۹ گفت: این رزمایش در منطقه‌ای به وسعت بیش از نیمی از کشور، به صورت مشترک بین ارتش و سپاه با هدایت و کنترل عملیاتی قرارگاه پدافند هوایی کشور از رو...
۱۳۹۹/۷/۲۸ - ۱۹:۵۴
به ریاست سرلشکر باقری ؛ جلسه قرارگاه بهداشتی درمانی امام رضا (ع) برگزار شد
جلسه قرارگاه بهداشتی درمانی امام رضا(ع) صبح امروز به طور همزمان به صورت ویدیو کنفرانس در ستاد کل نیروهای مسلح، ارتش، سپاه ، نیروی انتظامی و وزارت دفاع برگزار شد.
۱۳۹۹/۷/۲۸ - ۱۹:۵۲
پاسخ ایران به تهدیدات تل‌آویو از مبدأ خلیج فارس/ هرگز درباره موشک‌ با آمریکا گفت‌وگو نمی‌کنیم
امیر حاتمی با تأکید بر لزوم مقابله با شکل‌گیری مسابقه تسلیحاتی در منطقه، از آمادگی تهران برای امضای تفاهم‌نامه‌های امنیتی و نظامی با کشور‌های حوزه خلیج فارس سخن گفت.
۱۳۹۹/۷/۲۸ - ۱۹:۴۹
تهدیدات هیبریدی یا ترکیبی استراتژی جدید دشمن است
رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور تهدیدات هیبریدی یا ترکیبی را استراتژی جدید دشمن دانست، گفت: امروز دیگر تهدیدات تک بعدی نیست و ترکیبی از عوامل را در بر می‌گیرد این تهدیدات حوزه‌های اقتصادی، سایبری و سی...
۱۳۹۹/۷/۲۸ - ۱۹:۴۵
ورزش از مولفه‌های اصلی ارتقای توان رزمی نیروهای مسلح است
معاون هماهنگ کننده ارتش، ورزش را یکی از مؤلفه‌های اصلی ارتقای توان رزمی نیروهای مسلح توصیف کرد و گفت: با وجود شرایط کرونایی، فعالیت‌های ورزشی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی با جدیت پیگیری می‌شود.
۱۳۹۹/۷/۲۸ - ۱۹:۴۱
راه حل مشکلات افغانستان مذاکرات سیاسی بین الافغانی است
رییس جمهوری با ابراز امیدواری به موفقیت تلاش‌های شورای عالی مصالحه برای برقراری صلح و ثبات در افغانستان، گفت: مهم این است که مردم این کشور بعد از سال‌ها جنگ و درگیری به یک صلح واقعی برای حفظ دستاوردها...
۱۳۹۹/۷/۲۷ - ۱۶:۵۸
شهدای مدافع حرم استوانه‌های مستحکم عزت و سربلندی کشور هستند/ قدردانی از مردم مومن و انقلابی مازندران
سرلشکر سلامی شهیدان مدافع حرم را استوانه‌های مستحکم عزت، سرافرازی و و سربلندی کشور توصیف و تصریح کرد :آنچه امروز در این سرزمین به نام عزت، امنیت، ارامش، پیشرفت، رفاه و سربلندی وجود دارد مدیون رشادت ...

پربننده ترین ها

پر بحث ترینها