امروز: شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹
وبسایت خبری
سرویس : اخبار
زمان : ۱۳۹۹/۵/۱۴ - ۱۸:۳۱
شناسه خبر: ۴۲۷۸۹۴
 
نمایندگان مجلس شورای اسلامی مطرح کردند؛
رزمایش کمک مومنانه موفقیتی دیگر در کارنامه سپاه/ همدلی و مواسات امید را در دل مردم زنده کرد
شماری از نمایندگان مجلس شورای اسلامی گفتند: بسیج و سپاه در رزمایش مواسات و کمک مومنانه همچون همیشه خوش درخشیدند و کارنامه ای درخشان از خود برجای گذاشتند.

به گزارش طایفه نوتی زهی به نقل از عصرهامون، جلوه های همدلی و کمک مومنانه این روزها در گوشه گوشه ایران خوب دیده می‌شود.

شیوع ویروس کرونا و مدت‌ها تعطیلی اکثر کسب و کارها باعث شد تا از آغازین لحظات بروز این بیماری در کشور به ویژه سیستان وبلوچستان بسیج و سپاه دوشادوش مدافعان سلامت وارد میدان مبارزه شوند و با همراهی مردم همه دست به دست هم دادند و همدلی را معنی کردند.

در اکثر استانها و شهرها مردم برای هم نوعان خود آستین بالا زدند تا سفره کسی خالی نماند.
 
تهیه و توزیع مواد خوراکی، بسته های معیشتی و بهداشتی، نذر گوشت، تهیه وتوزیع ماسک و دستکش و مواد ضدعفونی و ... تنها بخش اندکی از اقدامات سبزپوشان انقلاب برای پیشگیری از شیوع این بیماری و کمک به آسیب دیدگان از آن است که همچنان با گذشت 6 ماه از جولان کرونا این خدمات به نحو شایسته در بین مردم نیازمند توزیع می شود.

در همین راستا شماری از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کارنامه سپاه همچون همیشه در این مرحله هم درخشان است، گفتند: همه برای کمک به همنوعان باید با قدرت در این پویش همکاری کنیم تا نیازمندی چشم انتظار نباشد.

سپاه در رزمایش کمک مومنانه خوش درخشید

فداحسین مالکی، نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار ما با اشاره به تأکید رهبر معظم انقلاب مبنی بر تداوم کمک مومنانه در سطح کشور، گفت: پیشنهاد رزمایش کمک مومنانه از سوی رهبر انقلاب متناسب با شرایط امروز جامعه بود که از یک سو تحریم های ناخواسته و ناجوانمردانه و از سوی دیگر شیوع ویروس منحوس کرونا اثرات نامطلوبی بر اقتصاد کشورو مردم وارد کرد.

وی بیان کرد: پویش کمک مومنانه با حضور گسترده بسیجیان از آغازین روزها یعنی حضور مردم بر مردم در صحنه؛ همان لحظاتی که بارها در بحران های مختلف سیل، زلزله، و ... حتی این تجربه را در برخی از کشورهای اسلامی از جمله در عراق و سوریه در مقابل داعش داشتیم که به برکت مراجع دینی و حضور پررنگ و فرماندهی مقتدارنه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی با موفقیت انجام شد.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در این برهه از زمان نیز با شروع موج دوم کرونا این اقدام موثر بسیار راهگشا و پسندیده است که سپاه در آن کارنامه ای درخشان داشت.

وی ضمن دعوت از مردم برای پیوستن هر چه بیشتر به این پویش گفت: هم اکنون بخشی از جامعه به علت این ویروس منحوس گرفتار مشکلات اقتصادی شده افراد آبرومندی که تا قبل از این سفره های رنگین داشته و اکنون متاثر و متحمل خسارت شده اند؛ این رزمایش اقدامی برای کاهش آلام مردم و بهبود معیشت آسیب دیدگان از این بیماری است که همگان باید با قوت در تداوم آن تلاش کنیم.

 کمک مومنانه آرامش بخش دل های مردم

عبدالناصر درخشان، نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار ما بیان کرد: کمک مومنانه را می توان به عنوان یکی از ارزشمندترین کارها در جامعه نام برد، یکی از اقداماتی که باعث خوشحالی انسان ها  و کمک به هم نوع خویش شد.

وی افزود: در سیستان و بلوچستان مناطقی وجود دارد که افراد آن زیر خط فقر هستند و نیازمندی آن جا بیداد می کند، اگر در همین راستا و در جهت حل مشکلات و معضلات کنونی مردم بسیاری از افرادی که توانایی کمک به همنوعان خود را دارند گام هایی بردارند ابتدا در درون و وجود خود احساس راحتی کرده و سپس توانستند وظیفه خود را در قبال سایرین به نحو احسن به جا آورند.

نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: شیوع گسترده ویروس منحوس کرونا در کشور باعث شد تا مقام معظم رهبری تاکیدات فراوان در زمینه کمک به همنوع داشته باشند و تاکید کنند که مومنان کنار همدیگر حضور داشته و در جامعه در دل آنان اخوت و هم افزایی ایجاد شود؛ همچنان که در دین مبین اسلام گرفتن دست نیازمندان و مستضعفان دارای جایگاه و ارزش والایی بوده است.

وی ادامه داد: از مردم می خواهم در هر جایگاه، پست و مقامی که قرار دارند کمک به همنوع خود را خصوصا در این شرایط کنونی فراموش نکنند تا همدلی بین آنان افزایش یابد‌.

درخشان در ادامه عنوان کرد: با توجه به شیوع بیماری کرونا و وضعیت قرمز آن در سیستان و بلوچستان مردم باید متوجه این که اکنون در شرایط حساسی قرار داریم باشند و از هیچ کمکی به همنوعان خود در این دوره زمانی غفلت نکنند.

به گفته این نماینده آگاهی بخشی هم می تواند یک کمک محسوب شود و برای عبور از بحران و مصیبت های متحمل و وارده کرونا ویروس همدلی و همراهی مردم نیاز است.

کمک های مومنانه برای خانواده های نیازمند راهگشا است

محمد سرگزی نماینده مردم سیستان در گفت و گو خبرنگار ما گفت: یکی از اقدامات خیلی خوبی که سپاه بعد از فرمایش حضرت آقا به جهت کمک به اقشار آسیب پذیر در ایام کرونا بود، بحث کمک مومنانه است.

وی افزود: سپاه یکی از مجموعه های پیشرو در کمک به محرومان جامعه است که در طول انقلاب اسلامی همواره در شرایط بحرانی به یاری مردم شتافته است.

سرگزی سبزپوشان سپاه پاسداران را حامی مردم دانست و بیان کرد: سپاه در ایام کرونا با تمام توان در خط مقدم مقابله با این بیماری بوده است.

نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی ضمن تقدیر از اقدامات سپاه خاطرنشان کرد: در روزهای کرونایی بسیاری از مشاغل با رکود مواجه شد، بسیاری از افراد که مشاغل فصلی داشتند در این ایام نتوانستند زمینه اشتغال را برای خود فراهم کنند که همین امر باعث شد تا مشکلات معیشتی برای خانواده های آنها بوجود آید.

وی افزود: کمک های مومنانه سپاه پاسداران در بین خانواده های محروم به دلیل از دست رفتن برخی از مشاغل بسیار راهگشا و مفید است.

به نمایش گذاشتن همدلی و مواسات مردم ایران در جهان

ملک فاضلی نماینده مردم حوزه انتخابیه سراوان در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو باخبرنگار ما با اشاره به سیل خوزستان در سال 98 و حضور سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید ابومهندس، بیان کرد: در آن زمان یک کارزار کمک مومنانه  به صورت گسترده در منطقه خوزستان به وجود آمد و هم اکنون نیز کمک مومنانه با توجه به شیوع ویروس کرونا در ایران در حال انجام است.

وی ادامه داد: همچنین با شیوع ویروس کرونا از اسفند ماه که همه آحاد جامعه به ویژه پزشکان که  در صف مقدم مبارزه به این بیماری هستند،  به یاری یکدیگر شتافتند که این موضوع جای قدر دانی دارد.

نماینده حوزه انتخابیه سراوان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کرونا در تمامی نقاط جهان شیوع پیدا کرده است، اذعان کرد: اما در ایران اسلامی آحاد مختلف مردم آنچه را که در اختیار داشتند، جهت کمک به هم نوعان خود دریغ نکردند و همدلی و مواسات را در جهان به نمایش گذاشتند.

فاضلی گفت: با پیشگیری و کنترل در پایان فروردین احساس آرامش وکاهش شمار مبتلایان به کرونا را شاهد بودیم اما به علت عدم آموزش فراگیر، ساده انگاشته شدن بیماری در عمق جامعه و  رعایت نکردن پروتکل ها بهداشتی دچار فاز گسترش کووید 19 شدیم.

وی با توجه به اینکه زمانی که میزان مبتلایان به بیماری بیشتر باشد فرصت خدمات مطلوب با توجه به تحریم های اعمال شده از سوی آمریکا، از ما گرفته می شود،خاطر نشان کرد: تا این لحظه جهت درمان کرونا هیچ گونه دارو  و یا واکسن وجود ندارد، داروهای چند ده میلیونی که توسط برخی افراد خریداری می شود هیچ گونه تأثیرگذاری مثبت  روی درمان بیماری ندارد.

فاضلی گفت: بهترین شرط برای سلامت پیشگیری و در صورت مبتلا مراقبت از خود و قرنطینه است، اما اگر شخصی دارای بیماری زمینه ای و سن بالا است باید زودتر به پزشک مراجعه کرده تا میزان مرگ و میر که بیشتر مربوط به این بیماران است، کاهش یابد.

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا مقدار عبارت
را در باکس روبرو وارد کنید:
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0

آخرین اخبار

۱۳۹۹/۹/۸ - ۱۷:۳۷
عاملان ترور را مجازات کنید و تلاشهای شهید را ادامه دهید
رهبر انقلاب اسلامی در پیامی بر لزوم مجازات قطعی عاملان و آمران جنایت ترور شهید محسن فخری زاده و و پیگیری تلاش‌های علمی و فنی وی تاکید کردند.
۱۳۹۹/۹/۸ - ۱۷:۳۳
در گرفتن انتقام خون شهید فخری ‎زاده با تمامی نیروها هم‌پیمان می‎شویم
فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: در گرفتن انتقام خون شهید فخری‎زاده با تمامی نیروها هم‌پیمان می‎شویم.
۱۳۹۹/۹/۸ - ۱۷:۳۱
قطعاً عاملان این جنایت بزرگ مجازات خواهند شد/ راه شهید فخری زاده پرشتاب تر از گذشته تداوم خواهد یافت
سرلشکر حسین سلامی در پیامی با محکومیت ترور دانشمند پارسا و پاسدار دکتر فخری زاده تاکید کرد: قطعاً عاملان این جنایت بزرگ مجازات خواهند شد و راه شهید فخری زاده نیز پرشتاب تر از گذشته تداوم خواهد یافت.
۱۳۹۹/۹/۸ - ۱۷:۲۸
تنها خواسته همسر شهید فخری‌زاده ادامه دادن راه او است
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح صبح امروز با حضور در منزل شهید فخری‌زاده، گفت: تنها خواسته همسر شهید، ادامه دادن راه شهید فخری‌زاده بود و اطمینان دادیم در همه حوزه‌ها با قوت و سرعت، راه او را ادامه ...
۱۳۹۹/۹/۸ - ۱۷:۲۳
ناوشکن دنا نیمه اول دی ماه به ناوگان نیروی دریایی ملحق می‌شود
فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران از الحاق ناوشکن دنا در نیمه اول دی ماه به این نیرو خبر داد.
۱۳۹۹/۹/۸ - ۱۷:۱۹
طراحان ترور «تحریم» می‌کنند، با کراوات پای میز «مذاکره» آمده و در خیابان آدم می‌کشند
رئیس قوه قضائیه گفت: دلیل این که شهید فخری‌زاده مورد خشم و غضب دشمن قرار گرفت، این بود که آمریکا و صهیونیست‌ها تصور می‌کردند باید علم و تکنولوژی در انحصار آنها باشد اما او یکی از افرادی بود که این باو...
۱۳۹۹/۹/۷ - ۱۹:۰۴
انتقام سختی در انتظار قاتلان شهید فخری‌زاده است
رییس ستادکل نیروهای مسلح گفت: انتقام سختی در انتظار قاتلان رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح است.
۱۳۹۹/۹/۷ - ۱۹:۰۱
شهادت رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع در عملیات تروریستی
روابط عمومی وزارت دفاع در اطلاعیه‌ای از شهادت محسن فخری‌زاده رییس سازمان پژوهش و نوآوری این وزارتخانه در یک حمله تروریستی در روز جمعه خبر داد.
۱۳۹۹/۹/۷ - ۱۸:۵۷
پیام قدردانی فرمانده کل سپاه محضر فرماندهی معظم کل قوا
سرلشکر سلامی در پیامی از اظهار لطف و پیام الهام بخش و امیدآفرین رهبر معظم انقلاب اسلامی و فرماندهی کل قوا به آحاد بسیجیان قدردانی کرد.
۱۳۹۹/۹/۷ - ۱۸:۵۲
اقتدار نیروی دریایی رویای استکبار را باطل کرد
رییس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: عظمت و اقتدار نیروی دریایی جمهوری اسلامی، رویای استکبار جهانی و قدرت‌های فرامنطقه‌ای برای تسلط بر مولفه‌های امنیتی منطقه را باطل کرد.

پربننده ترین ها

پر بحث ترینها