امروز: چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹
وبسایت خبری
سرویس : استان
زمان : ۱۳۹۹/۴/۱۰ - ۱۹:۱۶
شناسه خبر: ۴۲۷۸۱۶
 
علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان:
تروریست ها توان مقابله با فرزندان انقلاب را ندارند/ حادثه تروریستی "کورین"نشان دهنده خوی حیوانی گروهک جیش الظلم است
شماری از علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان حادثه تروریستی محور "کورین" زاهدان را که توسط گروهک جیش الظلم انجام شد، محکوم کردند.

به گزارش طایفه نوتی زهی به نقل از عصرهامون، مردم مرزدار سيستان و بلوچستان از ابتدای پيروزی انقلاب تاكنون خاطرات تلخی از دشمنی ها و جنايات نوكران و مزدوران استكبار داشته و هيچگاه در عزم و اراده شان برای دفاع از كيان ميهن و دستاوردهای نظام اسلامی خللی وارد نشده است.
 
مردم شيعه و سنی اين استان سالهاست خاطرات تلخ و گزنده ای از جنايات گروهک های تروريستی را در دفتر دلاوری ها و پايداری های خود ثبت كرده اند. اكثر اين خاطرات تلخ و اتفاقات جان گداز از زمانی شروع شد كه شروری به نام عبدالمالک ريگی به همراه گروهک خود موسوم به جندالشیطان به انجام جنايات غير انسانی و ناجوانمردانه دست زد و هر بار تعداد زيادی از مردم بی گناه شيعه و سنی اين استان را قربانی اهداف شوم خود و اربابان مستكبر و ظالم خويش كرد.
 
پس از دستگيری عبدالمالک ريگی و برادرش عبدالحميد و هلاكت تعدادی از سركردگان گروهک جندالشیطان در ايران و پاكستان، باقی مانده گروهک تروريستی وی دست از شرارت برنداشتند و در قالب گروهک جيش الظلم وابسته به القاعده در گوشه و كنار اين استان با استفاده از خاک كشور پاكستان به انجام برخی اقدامات كور تروريستی می پردازند.
 
مخالفت با حكومت جمهوری اسلامی به بهانه آزادی بلوچستان ايران هدف اصلی گروهک تروريستی جيش الظلم وابسته به القاعده است. اين گروهک كه بنا بر ديكته اربابانش از فعاليت ايران در جنگ داخلی سوريه ناراضی است سعی می كند تا هر از چند گاهی با ايجاد ناامنی و رقم زدن حادثه ای تروريستی توان و نيروی نظامی ايران را درگير مرزهای جنوب شرقی كند و بر اين هدف خود سرپوشی به نام حمايت از مردم بلوچ سيستان و بلوچستان بگذارد حال آنكه مردم بلوچ و اهل سنت اين استان بعد از ارتكاب هر جنايت از سوی اين گروهک، يک صدا با برادران شيعه خود اين اقدامات تروريستی را محكوم می كنند.

با این تفاسیر دقایقی قبل علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان به دنبال وقوع حادثه تروریستی در منطقه "کورین" زاهدان این عمل ننگین و جنایتکارانه گروهک جیش الظلم که پرورش یافته آمریکایی ها است را محکوم کردند.
 
حمله تروریستی "کورین"، روسیاهی دشمنان شد
 
مولوی عنایت اله رسولی زاده، امام جمعه اهل سنت سرباز در گفت وگو با خبرنگار ما ضمن محکوم کردن این اقدام نابخردانه معاندین نظام گفت: گروهک های جیش الظلم و... پرورش یافته آمریکا این شیطان بزرگ هستند که بزرگترین ناقض حقوق بشری است.

وی بیان کرد: انفجار بمب در کنار جاده حرکتی ابلحانه از سوی معاندین است زیرا چشم دیدن امنیت پایدار، اتحاد بین مردم و همچنین قدرت فرامنطقه ای نیروهای نظامی و انتظامی به ویژه سبز پوشان سپاه پاسداران را ندارند.

امام جمعه اهل سنت سرباز خطاب به معاندین نظام و گروهک های پرورش یافته استکبار جهانی افزود: این رفتارهای تروریستی مطمئنا خللی در اتحاد و همبستگی ملت بزرگ ایران ایجاد نخواهد کرد.

وی ادامه داد: دشمنان انقلاب اسلامی ایران دست از طراحی توطئه علیه این ملت برنمی‌دارند؛ این اقدام تروریستی که در هفته حقوق بشر آمریکایی رخ داد نیز برگ دیگری از جنایت این شیطان بزرگ در سیستان و بلوچستان را رقم زد که ما باید با اتحاد و همدلی خود همچون همیشه نقشه دشمنان را خنثی کنیم.

وی ضمن تشکر از هوشیاری نیروهای سپاه در خنثی سازی بمب در کنار جاده گفت: از نیروهای امنیتی و نظامی درخواست می‌کنیم که به شدت جواب این اعمال ننگین و ضد بشری گروه های تروریستی را بدهند.
 
سپاه از توان دفاعی بالایی برخوردار است

مولوی عبدالرحمن ریگیان پور، امام جمعه اهل سنت میرجاوه ضمن محکوم کردن این حرکت تروریستی به خبرنگار ما گفت: استکبار جهانی در راس آنان آمریکا که اقدام به پرورش گروهک های تروریستی و ... می کند با انجام چنین اقداماتی می خواهند به اتحاد و همدلی مردم خدشه وارد کنند این جنایت ها به دور از عقل و شعور و انسانیت است و از نظر علمای اهل سنت محکوم می باشد.

وی با تاکید بر این مطلب که امنیت پایدار برای ما دارای اهمیت زیادی است، افزود: علت حمایت آمریکا از گروهک های تروریستی و پرورش آنها دلارهای سعودی می باشد، تفرقه و اختلاف هدف بعدی استکبار است که از ابتدای انقلاب تاکنون در سرپرورانده اما در اجرای آن با هوشیاری نیروهای نظامی و امنیتی ناکام مانده اند.

ریگیان پور تصریح کرد: دشمن می خواهد با چنین اقدامات ابلحانه ای رعب و وحشت در دل مردم بیندازد اما کور خوانده امروز به واسطه همت و تلاش نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی ایران دارای قدرتی است که دشمن جرات تعرض به این مرز و بوم را ندارد.

وی خاطر نشان کرد: وقوع این تفاق در هفته حقوق بشر آمریکایی نشان داد این دیوصفتان مدافع حق و حقوق هیچ حزب و قشری نیستند.

امام جمعه اهل سنت میرجاوه با تاکید براین مطلب که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از توان بالای دفاعی و اشرافیت بسیار زیادی برخوردار است، گفت: تروریست ها توان مقابله با نیروهای امنیتی ایران را ندارند، آمریکا پرورش دهنده این گروه ها و عربستان مرکز تامین و تجهیز تروریست ها است.
 
تا آخرین قطره خون خوددر برابر شرارت گروهک ها و معاندین نظام ایستادگی می کنیم

مولوی اله داد رئیسی، امام جمعه اهل سنت شهرستان راسک هم به خبرنگار ما گفت: این گروهک ها دست پرورده و مزدور استبداد آمریکا و رژیم‌های مرتجع منطقه هستند که با انجام چنین اقدامات ننگینی می خواهند به اختلاف و تفرقه دامن بزنند فارق از اینکه وحدت شیعه و سنی در ایران اسلامی خود مانعی برای اجرای اهداف شوم دشمنان است.
 
وی بیان کرد: علمای اهل سنت استان این اقدام وحشیانه گروهک جیش الظلم را محکوم کرده و از نیروهای امنیتی و نظامی درخواست می‌کنیم که جواب اعمال ننگین و ضد بشری گروه های تروریستی را با قاطعیت هرچه بیشتر بدهند.

امام جمعه اهل سنت شهرستان راسک ادامه داد: دشمنان بدانند این اقدامات شوم آنان خللی در امنیت، قدرت و وحدت مردم و نیروهای نظامی و انتظامی وارد نمی کند و ما فرزندان این مرز و بوم در برابر این شرارت ها تا آخرین قطره خون خود ایستادگی خواهیم کرد.

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا مقدار عبارت
را در باکس روبرو وارد کنید:
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0

آخرین اخبار

۱۳۹۹/۶/۳۱ - ۱۹:۱۵
دفاع مقدس از عقلانی‌ترین حرکات ملت ایران بود/ کرونا به دست مردم علاج می شود
رهبر انقلاب اسلامی با بیان اینکه دفاع مقدس یکی از عقلانی‌ترین حوادث ملت ایران بود، افزودند: بعضی‌ها با استناد به یک خطای یک جمعی، مجموعه دفاع مقدس را به بی‌تدبیری متهم می‌کنند؛ مطلقا این طوری نیست، دف...
۱۳۹۹/۶/۳۱ - ۱۹:۱۱
آمریکا از درون پوسیده است/ مردم عزیز ایران با آرامش زندگی کنند
فرمانده کل سپاه با بیان اینکه آمریکا از درون پوسیده است و در بیرون هم منزوی است‌، گفت: ملت عزیز ایران هیچ نگران نباشند و با آرامش زندگی کنند.
۱۳۹۹/۶/۳۱ - ۱۹:۰۸
اوامر فرماندهی معظم کل قوا را سرلوحه کار خودمان قرار می دهیم
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: اوامر و بیانات معظم‌له را سرلوحه کار خودمان قرار خواهیم داد تا ان‌شا‌الله رشد چشمگیری در حوزه‌های مختلف داشته باشیم
۱۳۹۹/۶/۳۱ - ۱۹:۰۶
فرمانده نیروی هوافضای سپاه در جمع خبرنگاران مطرح کرد؛ صادارات تجهیزات دفاعی ساخت ایران در پی رفع تحریم تسلیحاتی
سردار حاجی‌زاده با بیان اینکه اگر تحریم‌های تسلیحاتی برداشته شود، راه صادرات باز می‌شود، گفت: ما امروز در بحث تأمین تسلیحات مورد نیاز کشورمان به خارج نیاز نداریم و خودکفا هستیم.
۱۳۹۹/۶/۳۱ - ۱۹:۰۴
پیام فرمانده قرارگاه منطقه ای قدس نیروی زمینی سپاه به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس
سردار کرمی، فرمانده قرارگاه منطقه ای قدس نیروی زمینی سپاه در قالب پیامی فرا رسیدن چهلمین سالگرد دفاع مقدس را تبریک گفت.
۱۳۹۹/۶/۳۱ - ۱۹:۰۲
آغاز رزمایش مشترک «قفقاز ۲۰۲۰» روسیه با حضور ایران
رزمایش نظامی مشترک قفقاز-۲۰۲۰ به میزبانی روسیه با شرکت ۱۳ هزار نیروی نظامی از کشورهای جمهوری اسلامی ایران، چین، پاکستان، بلاروس و میانمار در منطقه جنوبی روسیه شامل حاشیه دریای خزر و دریای سیاه امروز (...
۱۳۹۹/۶/۳۱ - ۱۸:۵۹
مکتب شهید سلیمانی خاری در چشم دشمنان/حقایق جنگ برای نسل جوان بازگو شود
شماری از علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان با بیان اینکه دفاع مقدس مظهر ایستادگی، مقاومت و پیروی محض از امام و ولایت بود، گفتند: حقایق جنگ برای نسل جوان بازگو شود زیرا عزت و سربلندی دوران هشت سال جنگ تحم...
۱۳۹۹/۶/۲۹ - ۱۷:۳۲
تار مویی از سر یک ایرانی کم شود؛کُرک های شما را به باد می دهیم/ انتقام شهادت حاج قاسم قطعی ،جدی و واقعی است
سرلشکر سلامی با بیان اینکه دشمن همه جا زیر دید ما است و اگر لازم باشد زیر تیر ما نیز قرار خواهد گرفت ، تاکید کرد: آقای ترامپ اگر تار مویی از سر یک ایرانی کم شود؛ تمام کرک های شما را به باد می دهیم؛ ای...
۱۳۹۹/۶/۲۹ - ۱۷:۲۹
بدون چشم‌داشت از صنعت خودروی کشور حمایت می‌کنیم
فرمانده نیروی هوافضای سپاه با بیان اینکه نیروهای مسلح امروز وظیفه خود را کمک و حمایت ازتوسعه صنایع داخلی می‌دانند، گفت: بدون هیچ‌گونه چشم‌داشت و تنها با هدف اعتلای کشور در این عرصه حضور خواهیم یافت.
۱۳۹۹/۶/۲۹ - ۱۷:۲۶
در روز واقعه جنازه‌های دشمنان را از تنگه هرمز خارج می‌کنیم
به مناسبت فرا رسیدن ۳۵ امین سالگرد تشکیل نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت‌وگویی با سردار دریادار پاسدار «علیرضا تنگسیری» فرمانده این نیرو انجام شده است.

پربننده ترین ها

پر بحث ترینها