امروز: شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹
وبسایت خبری
سرویس : سیاسی
زمان : ۱۳۹۹/۱/۲۷ - ۱۷:۵۲
شناسه خبر: ۴۲۷۶۰۲
 
امیرحاتمی:
ارتش جمهوری اسلامی ایران تکیه گاه مستحکم ملت است
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به توان و قدرت نظامی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: ارتش جمهوری اسلامی ایران جزو بصیرترین و مؤمن‌ترین سازمان‌ها و نهادهای کشور است که با رصد دقیق و درک عمیق از تحولات منطقه‌ای و جهان خود را برای رویارویی با هر تهدیدی آماده کرده است.

به گزارش طایفه نوتی زهی به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت دفاع، سرتیپ امیر حاتمی روز چهارشنبه با تبریک ۲۹ فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی ایران و نیروی زمینی قهرمان، به نقش برجسته ارتش در ایجاد و استمرار انقلاب اسلامی اشاره کرد و اظهار داشت: در کلام نورانی حضرت امام (ره) مکررا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی مسئولین و کارکنان ارتش مخاطب قرار گرفته‌اند و بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، بدنه ارتش را مومن و از بدنه مردم می‌دانستند.

وزیر دفاع پیوستن ارتش به مردم و انقلاب اسلامی در روزهای پایانی مبارزات و قبل از پیروزی نهایی انقلاب اسلامی را یکی از مهم‌ترین عناصر تسریع کننده و تسهیل کننده پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی دانست و تصریح کرد: ارتش جمهوری اسلامی با پیروزی انقلاب بلافاصله در صحنه‌ای دیگر از پایبندی خود به اسلام و انقلاب وارد عرصه درگیری با عناصر ضدانقلاب در کردستان، گنبد و... و. شد و نشان داد هرزمان و مکانی به حضور مقتدرانه‌اش نیاز باشد گوش بفرمان امام و مقتدای خود  صمیمانه و خالصانه جانفشانی خواهد کرد.

ارتش ایران بر اساس تعالیم مکتب اسلام عمل می‌کند
حاتمی در مورد سایر خصایص و وجه تمایز ارتش جمهوری اسلامی ایران با ارتش‌های دیگر کشورها بیان داشت: قانون اساسی جمهوری اسلامی، ارتش جمهوری اسلامی ایران را یک ارتش مکتبی و مردمی تعریف کرده است؛ بدین معنا که ارتش جمهوری اسلامی هم باید یک نیروی نظامی و دفاعی رزمی و بازدارنده باشد و در عین حال رفتار و عملکردش بر اساس تعالیم متعالی مکتب اسلامی باشد و کاملا مردمی و از بدنه مردم باشد.

وی افزود: بحمدالله خدا را شاکریم که ارتش جمهوری اسلامی به طور کامل این ویژگی‌های منحصر بفرد را داراست که این مساله را باید به جمهوری اسلامی، حضرت امام (ره) و به فرماندهی معظم کل قوا امام خامنه‌ای عزیز و همینطور فرماندهان ارتش و تک تک رزمندگان و کارکنان شریف ارتش تبریک و تهنیت گفت.

وزیر دفاع خاطرنشان کرد: در هیچ کشور دیگری نمونه ارتش جمهوری اسلامی ایران را نمی‌بینیم؛ در جاهای دیگر ارتش‌ها یک نیروی کاملا رزمی و نه در خدمت مکتب و نه در خدمت مردم کشور بلکه عمدتا در خدمت حاکمان و فرمانروایان است که این تفاوت عمده ی ارتش جمهوری اسلامی ایران با بقیه ارتش‌ها است.

ارتش جمهوری اسلامی دارای بهترین سرمایه انسانی است
حاتمی به روابط مشترک نیروهای مسلح به خصوص وزارت دفاع و ارتش جمهوری اسلامی پرداخت و تصریح کرد: نیروهای مسلح و وزارت دفاع بعنوان ید واحده و دست در دست هم در خدمت آرمان‌های والای انقلاب اسلامی و عزت و افتخار ملی بوده و از هیچ تلاشی برای اقتدار ایران اسلامی فروگذار نخواهند کرد.

وی ادامه داد: مجموعه وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح  بعنوان مسئول اصلی پشتیبانی نیروهای مسلح، ماموریت‌های مهمی را بر اساس قانون برای ارتقائ توان رزم نیروهای مسلح بر عهده دارد که مردم عزیز ایران اسلامی در این سال‌ها گوشه‌هایی از این دستاوردهای بزرگ را دیده اند؛

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان این نکته که نیروهای مسلح با دو رکن نیروی انسانی مجرب و متعهد و سلاح و تجهیزات و ملزومات پیشرفته، مأموریت حفظ و ارتقاء امنیت ملی را برعهده دارند افزود؛ وزارت دفاع برای فراهم آوری و آماده‌سازی این دو رکن اساسی  نیروهای مسلح تمام تلاش خود را به عمل می‌آورد و الحمدالله امروز از لحاظ نیروی انسانی در نیروهای مسلح، ارتش جمهوری اسلامی جزو بهترین‌هاست و وزارت دفاع مفتخر است که نیروی انسانی را پشتیبانی می‌کند که جانشان را در کف دستشان گرفته‌اند و هر لحظه آماده جانفشانی و فداکاری‌اند.

ارتش جمهوری اسلامی بلاتردید از آماده‌ترین ارتش‌های دنیا است
حاتمی در ادامه با اشاره به پشتیبانی تسلیحاتی وزارت دفاع از نیروهای مسلح و ارتش جمهوی اسلامی و همچنین روابط علمی و دانشی که بین دانشمندان و مهندسان ارتش جمهوری اسلامی و وزارت دفاع وجود دارد گفت: امروز از لحاظ تجهیزات و نیروی انسانی و آموزش و طراحی ها ارتش جمهوری اسلامی ایران بلاتردید از آماده ترین ارتش های دنیا است و این را در میدان عمل ثابت کرده است و در طول ۴۱سال اخیر به وضوح دیده ایم.

وی اضافه کرد:  ارتش جمهوری اسلامی ایران به حمد الله جزو بصیرترین و مؤمن‌ترین سازمان‌ها و نهادهای کشور است که به خوبی تهدید، نیت و افکار پلید دشمن را درک می‌کند و با درک صحیح از تحولات منطقه‌ای و جهانی خود را برای رویارویی با هر تهدیدی آماده کرده است و به همین دلیل با عزم و آمادگی، ضمن ایجاد بازدارندگی به دشمن فهمانده است که اگر تعدی و تجاوز کند،  پاسخ دندان شکنی دریافت خواهد کرد.

ارتش ایران همواره در بروز بحران‌ها در کنار مردم بوده است
وزیر دفاع در ادامه با اشاره به  تاثیر اقدامات ارتش در بروز بحران‌ها در کشور مانند سیل، زلزله و یا در بحران  مقابله با ویروس کرونا گفت: ارتش جمهوری اسلامی ایران  با توجه به رویکرد مردمی بودن و از دل ملت برخواستن در این گونه مواقع با خالصانه‌ترین نیات وارد میدان می‌شوند و با همت جهادی و انقلابی خود به کمک مردم آسیب دیده می‌پردازند.

حاتمی به اقدامات بی شمار ارتش در وقایع اخیر بویژه زلزله کرمانشاه اشاره کرد و گفت، برای مثال در سر پل ذهاب که بنده در آن جا حضور داشتم به دلیل نزدیکی یگان های ارتش در آنجا و این آمادگی و نظمی که وجود داشت شهری که بخش قابل توجهی از آن تخریب شده بود قبل از اینکه یگان های امدادی وارد عمل شوند ارتش جمهوری اسلامی ایران در همان  لحظات و شب اول یک نقش تعیین کننده و  ماندگار ایفا کرد و به امر فرماندهی معظم کل قوا لبیک گفت و توانست اقدامات ارزشمندی را انجام دهد.

 وی با اشاره به اقدام اخیر و قابل تحسین ارتش و بخصوص نیروی زمینی در خصوص مقابله با شیوع بیماری کرونا در کشور افزود:  ارتش در یک اقدام انقلابی و جهادی توانست طی ۴۸ ساعت مرکز نقاهتگاهی و بیمارستانی ۲۰۰۰ تختی را آماده کند و این برای مجموعه بهداشت و درمان کشور از اهمیت ویژه ای برخوردار بود.

وزیر دفاع با تقدیر از تمامی تلاش های ارتشیان جان بر کف، فرمانده کل ارتش و فرماندهان نیروها تصریح کرد: ارتش جمهوری اسلامی ایران با کارنامه درخشان خود و تقدیم ۴۸ هزار شهید والامقام به انقلاب اسلامی مفتخر است که از مردم و برای مردم است و همواره بعنوان بازوان پرتوان ولایت در کنار ملت بزرگ ایران ایستاده است. 

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا مقدار عبارت
را در باکس روبرو وارد کنید:
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0

آخرین اخبار

۱۳۹۹/۹/۸ - ۱۷:۳۷
عاملان ترور را مجازات کنید و تلاشهای شهید را ادامه دهید
رهبر انقلاب اسلامی در پیامی بر لزوم مجازات قطعی عاملان و آمران جنایت ترور شهید محسن فخری زاده و و پیگیری تلاش‌های علمی و فنی وی تاکید کردند.
۱۳۹۹/۹/۸ - ۱۷:۳۳
در گرفتن انتقام خون شهید فخری ‎زاده با تمامی نیروها هم‌پیمان می‎شویم
فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: در گرفتن انتقام خون شهید فخری‎زاده با تمامی نیروها هم‌پیمان می‎شویم.
۱۳۹۹/۹/۸ - ۱۷:۳۱
قطعاً عاملان این جنایت بزرگ مجازات خواهند شد/ راه شهید فخری زاده پرشتاب تر از گذشته تداوم خواهد یافت
سرلشکر حسین سلامی در پیامی با محکومیت ترور دانشمند پارسا و پاسدار دکتر فخری زاده تاکید کرد: قطعاً عاملان این جنایت بزرگ مجازات خواهند شد و راه شهید فخری زاده نیز پرشتاب تر از گذشته تداوم خواهد یافت.
۱۳۹۹/۹/۸ - ۱۷:۲۸
تنها خواسته همسر شهید فخری‌زاده ادامه دادن راه او است
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح صبح امروز با حضور در منزل شهید فخری‌زاده، گفت: تنها خواسته همسر شهید، ادامه دادن راه شهید فخری‌زاده بود و اطمینان دادیم در همه حوزه‌ها با قوت و سرعت، راه او را ادامه ...
۱۳۹۹/۹/۸ - ۱۷:۲۳
ناوشکن دنا نیمه اول دی ماه به ناوگان نیروی دریایی ملحق می‌شود
فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران از الحاق ناوشکن دنا در نیمه اول دی ماه به این نیرو خبر داد.
۱۳۹۹/۹/۸ - ۱۷:۱۹
طراحان ترور «تحریم» می‌کنند، با کراوات پای میز «مذاکره» آمده و در خیابان آدم می‌کشند
رئیس قوه قضائیه گفت: دلیل این که شهید فخری‌زاده مورد خشم و غضب دشمن قرار گرفت، این بود که آمریکا و صهیونیست‌ها تصور می‌کردند باید علم و تکنولوژی در انحصار آنها باشد اما او یکی از افرادی بود که این باو...
۱۳۹۹/۹/۷ - ۱۹:۰۴
انتقام سختی در انتظار قاتلان شهید فخری‌زاده است
رییس ستادکل نیروهای مسلح گفت: انتقام سختی در انتظار قاتلان رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح است.
۱۳۹۹/۹/۷ - ۱۹:۰۱
شهادت رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع در عملیات تروریستی
روابط عمومی وزارت دفاع در اطلاعیه‌ای از شهادت محسن فخری‌زاده رییس سازمان پژوهش و نوآوری این وزارتخانه در یک حمله تروریستی در روز جمعه خبر داد.
۱۳۹۹/۹/۷ - ۱۸:۵۷
پیام قدردانی فرمانده کل سپاه محضر فرماندهی معظم کل قوا
سرلشکر سلامی در پیامی از اظهار لطف و پیام الهام بخش و امیدآفرین رهبر معظم انقلاب اسلامی و فرماندهی کل قوا به آحاد بسیجیان قدردانی کرد.
۱۳۹۹/۹/۷ - ۱۸:۵۲
اقتدار نیروی دریایی رویای استکبار را باطل کرد
رییس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: عظمت و اقتدار نیروی دریایی جمهوری اسلامی، رویای استکبار جهانی و قدرت‌های فرامنطقه‌ای برای تسلط بر مولفه‌های امنیتی منطقه را باطل کرد.

پربننده ترین ها

پر بحث ترینها