امروز: شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹
وبسایت خبری
سرویس : بین الملل
زمان : ۱۳۹۸/۷/۱۶ - ۱۹:۳۳
شناسه خبر: ۴۲۷۱۱۰
 
نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ایران:
مبارزه با رژیم صهیونیستی هیچ گاه متوقف نمی‌شود
نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ایران با تاکید بر اینکه مبارزه با رژیم صهیونیستی هیچ گاه متوقف نمی‌شود، گفت:برخی از کشورهای بزرگ عربی دست به دامن آمریکا و رژیم صهیونیستی شده‌اند که این مایه ننگ است.

به گزارش طایفه نوتی زهی به نقل از ایرنا ،«ناصر ابوشریف» صبح امروز سه‌شنبه در نشست خبری به مناسبت سی و دومین سالگرد تاسیس جنبش جهاد اسلامی فلسطین گفت: در چند دهه گذشته و پس از ۱۹۶۹، هیچ جنبش و حرکت واقعی مانند جنبش جهاد اسلامی در فلسطین شکل نگرفت. این جنبش در داخل فلسطین شکل گرفت و نه خارج از آن. ایده جنبش جهاد اسلامی جمع فلسطین و اسلام است. ما فلسطین را مهمترین موضوع جهان اسلام می‌دانیم. 

وی با بیان اینکه مهمترین ویژگی جنبش جهاد اسلامی ایمان به پیروزی در برابر استکبار است، اظهار داشت: راهی که در مبارزه با رژیم صیهونیستی انتخاب کرده مبتنی بر مقاومت بالاخص مقاومت مسلحانه است. اولین اقدام عملیات ما عملیات شجاعیه در هفتم اکتبر ۱۹۸۷ است. این شراره انتفاضه اول بود و ما هر ساله آن را جشن می‌گیریم. این اقدام، گروه‌های بسیاری جذب خود کرد و موجب توجه بسیاری به این جنبش شد. 

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین ادامه داد: جنبش جهاد اسلامی توسط فتحی شقاقی و گروهی از دانشجویان ممتاز بر اساس جمع دو اصل اسلام و فلسطین و مبارزه با رژیم صیهونیستی به عنوان غاصب تشکیل شد. ما حق داریم در برابر طرح پلید صیهونیستی در تمام سطوح مقابله کنیم. در این راستا، فتحی شقاقی از پیروزی انقلاب ایران الهام گرفتتد و دریافتند مردم قدرت عظیمی هستند که قدرت عظیمی دارند و جایگزینی ندارند. 

پایداری و ایمان مردم فلسطین نبود چیزی از آرمان فلسطین باقی نمانده بود

ابوشریف با بیان جنبش جهاد اسلامی مردم را چارچوب اصلی اقدامات خود در مبارزاتش می‌داند و آنها را محور می‌داند، تصریح کرد: پایداری و ایمان مردم فلسطین نبود چیزی از آرمان فلسطین باقی نمانده بود. این مردم فلسطین بودند که صبر بسیاری کردند و رنج‌های زیادی کشیدند. انتفاضه اول و دوم توسط مردم انجام شد. 

وی با تاکید بر اینکه در ابتدای انتفاضه بارزترین اقدانات توسط جوانان جنبش جهاد اسلامی انجام شد هرچند تعدادشان اندک بود، خاطرنشان کرد: انتفاضه اول بعد از عملیات شجاعیه انجام شد و توسط مردم ادامه یافت. تحریک مردم توسط جنبش جهاد اسلامی به منظور آوردن آنها به صحنه مبارزه حول مقاومت و مبارزه با صیهونیسم بود. 

نماینده جنبش جهاد اسلامی با اشاره به روند این گروه فلسطینی ابراز داشت: جنبش جهاد اسلامی عملیات‌های بسیاری در انتفاضه اول ادامه یافت. بعد از آن عملیات چاقوها و اقدامات استشهادی تداوم یافت. بعد از آن، صیهونیست‌ها فتحی شقاقی در اکتبر ۱۹۹۵ ترور کردند و رمضان عبدالله شلح دبیرکل شدند که فصل جدیدی از اقدامات جنبش جهاد اسلامی شروع شد و سطوح جدیدی از اقدامات شروع شد. اکنون برادرمان زیاد نخاله دبیرکل جنبش جهاد اسلامی است و ما در بهترین شرایط برای مبارزه قرار داریم. 

از نظر نظامی و تسلیحاتی نسبت به گذشته قوی‌تر شده‌ایم

ابوشریف افرود: از مهمترین ویژگی‌های جنبش جهاد اسلامی این است تا مدت‌ها کمکی دریافت نکرد و مبتنی بر فعالیت افراد برای انجام اقدامات جهادی بود. مثلا فتحی شقاقی پزشک بود و نیمی از درآمد خود را به جنبش اختصاص می‌داد. جنبش جهاد اسلامی، براساس اخلاص و نه مادیات بود و بعدها هم اگر کمکی دریافت شد، بسیار اندک بود. 

وی با بیان اینکه به رغم امکانات کم ما، جنبش جهاد اسلامی نسبت به گذشته قوی‌تر شده است، عنوان کرد: از نظر نظامی و تسلیحاتی نسبت به گذشته قوی‌تر شده‌ایم. اکثریت عملیات‌ها در غزه توسط ما می‌شود. هرچه ساخته‌ایم توسط داشته‌ها و اندوخته‌های خودمان بوده و به تجاوزات رژیم صیهونیستی همواره جواب داده است. 

نماینده جنبش جهاد اسلامی با تاکید بر اینکه تنها دشمنی ما با رژیم صیهونیستی بوده است، یادآور شد: حرکت ما آزادیبخش بوده و برای قدرت نجنگیده است چون به دنبال قدرت، ثروت، سلطه و وزارت نبوده‌ایم. تنها خواسته ما آزادی فلسطین بوده و هیچ گاه از مسیر خود منحرف نشده‌ایم. اگر به صحبت‌های فتحی شقاقی و ضیاء نخاله نگاه شود، یکی است. همواره با رژیم صهیونیستی دشمنی و با مردم فلسطین مصالحه کرده‌ایم. 

هدف جهاد اسلامی ایجاد فلسطین واحد است

ابوشریف با اشاره به روابط جنبش جهاد اسلامی با دیگروه‌های فلسطینی بیان کرد: ما با هیچ گروه فلسطینی و عربی دشمنی نکرده‌ایم. مبارزه ما با رژیم صهیونیستی متوقف نمی‌شود. با طرف‌های مختلف از جمله محور مقاومت روابط خوبی داریم. با حماس و گروه‌های فلسطینی رابطه داریم. با فتح رابطه خوبی داریم. 

وی اضافه کرد: در تظاهرات اخیر که جنبش جهاد اسلامی به راه انداخت، اکثریت گروه‌های فلسطینی شرکت کردند یا پیام تشکر دادند. نماینده جنبش فتح در غزه در آن شرکت کرد. جنبش جهاد اسلامی هم‌اکنون در فلسطین و محور مقاومت دارای احترام است و هدفش ایجاد فلسطین واحد است. 

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین با بیان اینکه ما در مسایل جانبی دخالت نکرده و تلاشی برای مقاصد دنیوی تلاشی انجام نداده‌ایم، گفت: ما همیشه جزیی از محور مقاومت در مقابل استکبار جهانی بوده‌ایم. در برابر رژیم صیهونیستی همواره مقاومت کردیم. رابطه ما با ایران بسیار خوب است زیرا فقط ایران از جهاد و مقاومت در فلسطین حمایت می‌کند. ما روابط خوبی با گروه‌های فلسطینی داریم و ان‌شالله در آینده به زودی پیروز می‌شویم. 

تنها راه به دست آوردن عزت مقاومت است و نه تکیه دادن به آمریکا و رژیم صیهونیستی

وی ادامه داد: همیشه به خود تکیه داریم و هدف ما استقلال و دوری از اعتماد به امریکا و رژیم صیهونیستی است زیرل آنها دشمن ما هستند و امنیتی برایمان ایجاد نمی‌کنند. 

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین با تاکید بر اینکه مقاومت در غزه معادله‌ای را ایجاد کرده است و همانطور که زیاد نخاله گفته است ما رژیم صهیونیستی محاصره کرده‌ایم، اظهار داشت: برخی از کشورهای بزرگ عربی دست به دامن آمریکا و رژیم صهیونیستی شده‌اند که این ننگ است. گروه‌های کوچک مقاومت توانسته‌اند رژیم صهیونیستی را محاصره کنند ولی این کشورها دست به دامن رژیم صهیونیستی شده‌اند. جنبش جهاد اسلامی به آنها می‌گوید به مردم خود، ملت خود و خدا و کشورهای اسلامی متکی باشند.

ابوشریف با بیان اینکه نوار غزه بزرگترین گواه مصیبت کشورهای عربی است که به آن گرفتار شدند، تصریح کرد: اکنون نوار غزه ۷۰ درصد مردمش زیر خط فقر هستند و بیکاری بیداد می‌کند. از آب، هوا، خاک و زیر خاک غزه محاصره شده است ولی با توکل به خدا توانسته‌ایم رژیم صیهونیستی را محاصره کنیم. تنها راه به دست آوردن عزت مقاومت است و نه تکیه دادن به آمریکا و رژیم صهیونیستی.

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا مقدار عبارت
را در باکس روبرو وارد کنید:
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0

آخرین اخبار

۱۳۹۹/۱۰/۲۶ - ۱۷:۰۰
نمایش اراده مستحکم ملت ایران در دفاع از ارزش‌های حیاتی خود با عملیات موشکی و پهپادی/ با اقتدار برابر دشمنان ایستاده ایم
فرمانده کل سپاه اجرای عملیات مشترک موشکی و پهپادی در مرحله اول رزمایش پیامبر اعظم(ص) ۱۵ را نمایشگر اراده مستحکم ملت ایران برای دفاع از ارزش‌های حیاتی خود توصیف کرد و گفت:آزمون موفق فناوری‌های نوین در...
۱۳۹۹/۱۰/۲۶ - ۱۶:۵۷
قاآنی برای پاسداشت سالگرد شهید سلیمانی از رسانه‌ها تشکرکرد
فرمانده نیروی قدس سپاه در پیامی از اصحاب رسانه، مطبوعات، خبرگزاری ها و هنر برای پاسداشت سالگرد شهید حاج قاسم سلیمانی تشکر کرد.
۱۳۹۹/۱۰/۲۶ - ۱۶:۵۵
تشریح مرحله اول رزمایش پیامبر اعظم(ص) ۱۵ توسط سردار حاجی زاده؛ تمرین تهاجم به ارکان دفاعی دشمن با عملیات ترکیبی موشکی و پهپادی/ تولد قدرت جدید سپاه با استفاده از هوش مصنوعی در هدف یابی و هدف زنی
فرمانده نیروی هوافضای سپاه از مرحله اول رزمایش پیامبر اعظم (ص) ۱۵ به عنوان عملیات شبیه سازی تهاجم به نقاط قوت و ارکان دفاعی دشمن نام برد و گفت: با ترکیب قابلیت های جدید موشکی و عملیات پهپادی و استفاده...
۱۳۹۹/۱۰/۲۶ - ۱۶:۵۲
دریانوردی نماد و نشانه‌ قدرت یک ملت است
فرمانده نیروی دریایی ارتش، نفس حضور در دریا را قدرت توصیف کرد و گفت: دریا را باید به زیر پای خودمان بکشانیم، دریانوردی اساساً نماد و نشانه‌ای از قدرت یک ملت است، ما در خلیج عدن به طور مرتب حضور داریم.
۱۳۹۹/۱۰/۲۶ - ۱۶:۴۸
توزیع 10هزار و 800 بسته معیشتی هدیه رهبر انقلاب به مردم سیستان وبلوچستان/ نهضت کمک های مومنانه از طبخ غذای گرم تا آزادی زندانیان
سردار محمد زهرایی گفت:در تداوم نهضت کمک های مومنانه، 10 هزار و 800 بسته معیشتی هدیه مقام معظم رهبری توسط قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه بین مردم سیستان وبلوچستان توزیع شد.
۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۵:۴۴
دشمن بر «قائمه»نظام یعنی رهبر انقلاب متمرکز شده و هرچه ایشان بگویند جنجال راه می‌اندازند
فرمانده کل سپاه گفت: قاعده نظام ما، مردم و قائمه آن، رهبر است که دشمن بر ایشان متمرکز شده و هرچه بگویند، ولو درباره واکسن، جنجال به راه می‌اندازند چون نمی‌توانند سرچشمه منطق و حکمت و کلام طیبه را تحمل...
۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۵:۴۱
اجازه عرض اندام به هیچ دشمنی را نخواهیم داد
رییس ستادکل نیروهای مسلح گفت: نیروهای مسلح و دریایی جمهوری اسلامی اجازه عرض اندام به هیچ دشمنی را نخواهند داد.
۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۵:۳۸
ناوبندر مکران مظهر هوش و ذکاوت جوانان ایرانی است
فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: ناوبندر بالگردبر مکران مظهر هوش و ذکاوت جوانان ایرانی است که قادر است از هر امکان و ظرفیتی توانایی‌هایی نو و ارزشمند بیافریند.
۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۵:۳۵
اگر کسی تعدی کند ملت به او پاسخ دندان شکن خواهند داد
امیر حاتمی گفت: یک اثر ماندگار برای همه متجاوزان ماند و آن اینکه این ملت تحمل نمی‌کند و اگر کسی تعدی کند پاسخ دندان شکن به او خواهند داد.
۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۵:۳۲
تحریم‌ها باید یکجا برداشته شود
رئیس پیشین مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: تدریجی عمل‌کردن به نفع ما نیست. وقتی مذاکره در چالش‌های چانه‌زنی‌های خُرد بیفتد و آن‌وقت گروه‌های کارشناسی از هر دو طرف بنشینند گاهی یک شیطنت‌هایی می‌شود که حل...

پربننده ترین ها

پر بحث ترینها