امروز: شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹
وبسایت خبری
سرویس : بین الملل
زمان : ۱۳۹۸/۷/۱۶ - ۱۹:۳۳
شناسه خبر: ۴۲۷۱۱۰
 
نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ایران:
مبارزه با رژیم صهیونیستی هیچ گاه متوقف نمی‌شود
نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ایران با تاکید بر اینکه مبارزه با رژیم صهیونیستی هیچ گاه متوقف نمی‌شود، گفت:برخی از کشورهای بزرگ عربی دست به دامن آمریکا و رژیم صهیونیستی شده‌اند که این مایه ننگ است.

به گزارش طایفه نوتی زهی به نقل از ایرنا ،«ناصر ابوشریف» صبح امروز سه‌شنبه در نشست خبری به مناسبت سی و دومین سالگرد تاسیس جنبش جهاد اسلامی فلسطین گفت: در چند دهه گذشته و پس از ۱۹۶۹، هیچ جنبش و حرکت واقعی مانند جنبش جهاد اسلامی در فلسطین شکل نگرفت. این جنبش در داخل فلسطین شکل گرفت و نه خارج از آن. ایده جنبش جهاد اسلامی جمع فلسطین و اسلام است. ما فلسطین را مهمترین موضوع جهان اسلام می‌دانیم. 

وی با بیان اینکه مهمترین ویژگی جنبش جهاد اسلامی ایمان به پیروزی در برابر استکبار است، اظهار داشت: راهی که در مبارزه با رژیم صیهونیستی انتخاب کرده مبتنی بر مقاومت بالاخص مقاومت مسلحانه است. اولین اقدام عملیات ما عملیات شجاعیه در هفتم اکتبر ۱۹۸۷ است. این شراره انتفاضه اول بود و ما هر ساله آن را جشن می‌گیریم. این اقدام، گروه‌های بسیاری جذب خود کرد و موجب توجه بسیاری به این جنبش شد. 

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین ادامه داد: جنبش جهاد اسلامی توسط فتحی شقاقی و گروهی از دانشجویان ممتاز بر اساس جمع دو اصل اسلام و فلسطین و مبارزه با رژیم صیهونیستی به عنوان غاصب تشکیل شد. ما حق داریم در برابر طرح پلید صیهونیستی در تمام سطوح مقابله کنیم. در این راستا، فتحی شقاقی از پیروزی انقلاب ایران الهام گرفتتد و دریافتند مردم قدرت عظیمی هستند که قدرت عظیمی دارند و جایگزینی ندارند. 

پایداری و ایمان مردم فلسطین نبود چیزی از آرمان فلسطین باقی نمانده بود

ابوشریف با بیان جنبش جهاد اسلامی مردم را چارچوب اصلی اقدامات خود در مبارزاتش می‌داند و آنها را محور می‌داند، تصریح کرد: پایداری و ایمان مردم فلسطین نبود چیزی از آرمان فلسطین باقی نمانده بود. این مردم فلسطین بودند که صبر بسیاری کردند و رنج‌های زیادی کشیدند. انتفاضه اول و دوم توسط مردم انجام شد. 

وی با تاکید بر اینکه در ابتدای انتفاضه بارزترین اقدانات توسط جوانان جنبش جهاد اسلامی انجام شد هرچند تعدادشان اندک بود، خاطرنشان کرد: انتفاضه اول بعد از عملیات شجاعیه انجام شد و توسط مردم ادامه یافت. تحریک مردم توسط جنبش جهاد اسلامی به منظور آوردن آنها به صحنه مبارزه حول مقاومت و مبارزه با صیهونیسم بود. 

نماینده جنبش جهاد اسلامی با اشاره به روند این گروه فلسطینی ابراز داشت: جنبش جهاد اسلامی عملیات‌های بسیاری در انتفاضه اول ادامه یافت. بعد از آن عملیات چاقوها و اقدامات استشهادی تداوم یافت. بعد از آن، صیهونیست‌ها فتحی شقاقی در اکتبر ۱۹۹۵ ترور کردند و رمضان عبدالله شلح دبیرکل شدند که فصل جدیدی از اقدامات جنبش جهاد اسلامی شروع شد و سطوح جدیدی از اقدامات شروع شد. اکنون برادرمان زیاد نخاله دبیرکل جنبش جهاد اسلامی است و ما در بهترین شرایط برای مبارزه قرار داریم. 

از نظر نظامی و تسلیحاتی نسبت به گذشته قوی‌تر شده‌ایم

ابوشریف افرود: از مهمترین ویژگی‌های جنبش جهاد اسلامی این است تا مدت‌ها کمکی دریافت نکرد و مبتنی بر فعالیت افراد برای انجام اقدامات جهادی بود. مثلا فتحی شقاقی پزشک بود و نیمی از درآمد خود را به جنبش اختصاص می‌داد. جنبش جهاد اسلامی، براساس اخلاص و نه مادیات بود و بعدها هم اگر کمکی دریافت شد، بسیار اندک بود. 

وی با بیان اینکه به رغم امکانات کم ما، جنبش جهاد اسلامی نسبت به گذشته قوی‌تر شده است، عنوان کرد: از نظر نظامی و تسلیحاتی نسبت به گذشته قوی‌تر شده‌ایم. اکثریت عملیات‌ها در غزه توسط ما می‌شود. هرچه ساخته‌ایم توسط داشته‌ها و اندوخته‌های خودمان بوده و به تجاوزات رژیم صیهونیستی همواره جواب داده است. 

نماینده جنبش جهاد اسلامی با تاکید بر اینکه تنها دشمنی ما با رژیم صیهونیستی بوده است، یادآور شد: حرکت ما آزادیبخش بوده و برای قدرت نجنگیده است چون به دنبال قدرت، ثروت، سلطه و وزارت نبوده‌ایم. تنها خواسته ما آزادی فلسطین بوده و هیچ گاه از مسیر خود منحرف نشده‌ایم. اگر به صحبت‌های فتحی شقاقی و ضیاء نخاله نگاه شود، یکی است. همواره با رژیم صهیونیستی دشمنی و با مردم فلسطین مصالحه کرده‌ایم. 

هدف جهاد اسلامی ایجاد فلسطین واحد است

ابوشریف با اشاره به روابط جنبش جهاد اسلامی با دیگروه‌های فلسطینی بیان کرد: ما با هیچ گروه فلسطینی و عربی دشمنی نکرده‌ایم. مبارزه ما با رژیم صهیونیستی متوقف نمی‌شود. با طرف‌های مختلف از جمله محور مقاومت روابط خوبی داریم. با حماس و گروه‌های فلسطینی رابطه داریم. با فتح رابطه خوبی داریم. 

وی اضافه کرد: در تظاهرات اخیر که جنبش جهاد اسلامی به راه انداخت، اکثریت گروه‌های فلسطینی شرکت کردند یا پیام تشکر دادند. نماینده جنبش فتح در غزه در آن شرکت کرد. جنبش جهاد اسلامی هم‌اکنون در فلسطین و محور مقاومت دارای احترام است و هدفش ایجاد فلسطین واحد است. 

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین با بیان اینکه ما در مسایل جانبی دخالت نکرده و تلاشی برای مقاصد دنیوی تلاشی انجام نداده‌ایم، گفت: ما همیشه جزیی از محور مقاومت در مقابل استکبار جهانی بوده‌ایم. در برابر رژیم صیهونیستی همواره مقاومت کردیم. رابطه ما با ایران بسیار خوب است زیرا فقط ایران از جهاد و مقاومت در فلسطین حمایت می‌کند. ما روابط خوبی با گروه‌های فلسطینی داریم و ان‌شالله در آینده به زودی پیروز می‌شویم. 

تنها راه به دست آوردن عزت مقاومت است و نه تکیه دادن به آمریکا و رژیم صیهونیستی

وی ادامه داد: همیشه به خود تکیه داریم و هدف ما استقلال و دوری از اعتماد به امریکا و رژیم صیهونیستی است زیرل آنها دشمن ما هستند و امنیتی برایمان ایجاد نمی‌کنند. 

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین با تاکید بر اینکه مقاومت در غزه معادله‌ای را ایجاد کرده است و همانطور که زیاد نخاله گفته است ما رژیم صهیونیستی محاصره کرده‌ایم، اظهار داشت: برخی از کشورهای بزرگ عربی دست به دامن آمریکا و رژیم صهیونیستی شده‌اند که این ننگ است. گروه‌های کوچک مقاومت توانسته‌اند رژیم صهیونیستی را محاصره کنند ولی این کشورها دست به دامن رژیم صهیونیستی شده‌اند. جنبش جهاد اسلامی به آنها می‌گوید به مردم خود، ملت خود و خدا و کشورهای اسلامی متکی باشند.

ابوشریف با بیان اینکه نوار غزه بزرگترین گواه مصیبت کشورهای عربی است که به آن گرفتار شدند، تصریح کرد: اکنون نوار غزه ۷۰ درصد مردمش زیر خط فقر هستند و بیکاری بیداد می‌کند. از آب، هوا، خاک و زیر خاک غزه محاصره شده است ولی با توکل به خدا توانسته‌ایم رژیم صیهونیستی را محاصره کنیم. تنها راه به دست آوردن عزت مقاومت است و نه تکیه دادن به آمریکا و رژیم صهیونیستی.

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا مقدار عبارت
را در باکس روبرو وارد کنید:
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0

آخرین اخبار

۱۳۹۹/۳/۱۴ - ۱۶:۲۲
امام خمینی(ره) یک انسان تحول‌خواه و تحول‌آفرین بود
رهبر انقلاب اسلامی با بیان اینکه امام(ره) یک انسان تحول‌خواه و تحول‌آفرین بود، فرمودند: ‌ایشان بزرگترین تحولات را در دوران و زمان خودشان ایجاد کردند.
۱۳۹۹/۳/۱۴ - ۱۶:۱۶
باند سرقت خشن تلفن همراه در زاهدان متلاشی شد/زورگیری در قاب دوربین شهروندان سیستان و بلوچستان
عاملان زورگیری هایی که تصاویر و کلیپ هایشان در قاب دوربین های شهروندان زاهدانی ثبت شد و نگرانی در دل مردم ایجاد کرده بودند با همکاری مردم و ماموران در چنگال پلیس افتادند.
۱۳۹۹/۳/۱۳ - ۱۹:۲۴
بیانیه طایفه بزرگ نوتی زهی به مناسبت سی و یکمین سالگرد ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) و گرامیداشت یوم الله ۱۵ خرداد
اندیشه، تفکر و راهبردهای امامین انقلاب اسلامی نسخه اصلی و آینه تمام انقلاب و نقشه راه نظام و ملت رشید، مومن و انقلابی ایران و متضمن امنیت پایدار ملی و آرامش است.
۱۳۹۹/۳/۱۳ - ۱۹:۲۰
خاطره رهبر انقلاب از دیدار با امام خمینی(ره) در روز ۱۴ فروردین ۱۳۶۵
رهبر معظم انقلاب از دیدار با امام راحل در روز ۱۴ فروردین سال ۶۵ خبر دادند و تاکید کردند: امروز به زیارت امام رفتم؛ آقای هاشمی را خبر کردم و با هم رفتیم امام عزیز هنوز اجازه‌ فرودآمدن از تخت را ندارد. ...
۱۳۹۹/۳/۱۳ - ۱۹:۱۷
مبنای هندسی اندیشه امام خمینی (ره) جهانبینی توحیدی است/ترسیم آینده ای روشن برای بشریت با ظهور منجی از اهداف قیام امام راحل بود
حجت الاسلام والمسلمین عزیزی گفت: ترسیم آینده ای روشن برای بشریت با ظهور منجی از اهداف قیام امام راحل بود.
۱۳۹۹/۳/۱۲ - ۲۰:۲۲
سخنرانی تلویزیونی رهبر انقلاب در سی و یکمین سالروز رحلت امام خمینی(ره)
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، ۱۴ خردادماه بمناسبت سی و یکمین سالروز رحلت حضرت امام خمینی رحمه‌الله، در یک سخنرانی زنده‌ تلویزیونی با ملت ایران سخن خواهند گفت.
۱۳۹۹/۳/۱۲ - ۲۰:۱۹
هر نوع خطای محاسباتی دشمن را قاطعانه پاسخ می‌دهیم
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تاکید کرد: نیروهای مسلح لحظه‌ای از فتنه سازی‌ها و حیله‌گری‌های نوین علیه این سرزمین غفلت نکرده و هر نوع خطای محاسباتی آنان را قاطعانه و بی‌درنگ پاسخ خواهند داد.
۱۳۹۹/۳/۱۲ - ۲۰:۱۷
سکوت و بازگو نکردن اقدامات دولت جفا به کل نظام و ملت است
رییس جمهوری در جلسه برنامه‌ریزی برای تحقق شعار جهش تولید و تکمیل پروژه‌های کلان ملی با بیان اینکه افتخارات و دستاوردهای دولت قطعا افتخارات مجموعه نظام محسوب می‌شود و مایه دلگرمی مردم است از اینکه دستا...
۱۳۹۹/۳/۱۲ - ۲۰:۱۴
تحکیم مناسبات دوستانه ایران و افغانستان از اهمیت فراوانی برخوردار است
رییس مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگوی تلفنی رییس مجلس نمایندگان افغانستان تاکید کرد که تقویت و تحکیم مناسبات دوستانه تهران و کابل از اهمیت فراوانی برخوردار است.
۱۳۹۹/۳/۱۲ - ۲۰:۱۲
هزاران نفر را بازداشت و اعتراضات را به‌شدت سرکوب می‌کنیم
رئیس‌جمهور آمریکا در یک کنفرانس ویدیویی عملکرد فرمانداران ایالت‌های این کشور در برابر معترضان به قتل یک شهروند سیاهپوست توسط پلیس را ضعیف خواند و اعلام کرد که دولتش قصد دارد با دستگیری هزاران نفر از م...

پربننده ترین ها

پر بحث ترینها