امروز: سه شنبه ۲۸ آیان ۱۳۹۸
وبسایت خبری
سرویس : بین الملل
زمان : ۱۳۹۸/۷/۱۶ - ۱۹:۳۳
شناسه خبر: ۴۲۷۱۱۰
 
نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ایران:
مبارزه با رژیم صهیونیستی هیچ گاه متوقف نمی‌شود
نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ایران با تاکید بر اینکه مبارزه با رژیم صهیونیستی هیچ گاه متوقف نمی‌شود، گفت:برخی از کشورهای بزرگ عربی دست به دامن آمریکا و رژیم صهیونیستی شده‌اند که این مایه ننگ است.

به گزارش طایفه نوتی زهی به نقل از ایرنا ،«ناصر ابوشریف» صبح امروز سه‌شنبه در نشست خبری به مناسبت سی و دومین سالگرد تاسیس جنبش جهاد اسلامی فلسطین گفت: در چند دهه گذشته و پس از ۱۹۶۹، هیچ جنبش و حرکت واقعی مانند جنبش جهاد اسلامی در فلسطین شکل نگرفت. این جنبش در داخل فلسطین شکل گرفت و نه خارج از آن. ایده جنبش جهاد اسلامی جمع فلسطین و اسلام است. ما فلسطین را مهمترین موضوع جهان اسلام می‌دانیم. 

وی با بیان اینکه مهمترین ویژگی جنبش جهاد اسلامی ایمان به پیروزی در برابر استکبار است، اظهار داشت: راهی که در مبارزه با رژیم صیهونیستی انتخاب کرده مبتنی بر مقاومت بالاخص مقاومت مسلحانه است. اولین اقدام عملیات ما عملیات شجاعیه در هفتم اکتبر ۱۹۸۷ است. این شراره انتفاضه اول بود و ما هر ساله آن را جشن می‌گیریم. این اقدام، گروه‌های بسیاری جذب خود کرد و موجب توجه بسیاری به این جنبش شد. 

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین ادامه داد: جنبش جهاد اسلامی توسط فتحی شقاقی و گروهی از دانشجویان ممتاز بر اساس جمع دو اصل اسلام و فلسطین و مبارزه با رژیم صیهونیستی به عنوان غاصب تشکیل شد. ما حق داریم در برابر طرح پلید صیهونیستی در تمام سطوح مقابله کنیم. در این راستا، فتحی شقاقی از پیروزی انقلاب ایران الهام گرفتتد و دریافتند مردم قدرت عظیمی هستند که قدرت عظیمی دارند و جایگزینی ندارند. 

پایداری و ایمان مردم فلسطین نبود چیزی از آرمان فلسطین باقی نمانده بود

ابوشریف با بیان جنبش جهاد اسلامی مردم را چارچوب اصلی اقدامات خود در مبارزاتش می‌داند و آنها را محور می‌داند، تصریح کرد: پایداری و ایمان مردم فلسطین نبود چیزی از آرمان فلسطین باقی نمانده بود. این مردم فلسطین بودند که صبر بسیاری کردند و رنج‌های زیادی کشیدند. انتفاضه اول و دوم توسط مردم انجام شد. 

وی با تاکید بر اینکه در ابتدای انتفاضه بارزترین اقدانات توسط جوانان جنبش جهاد اسلامی انجام شد هرچند تعدادشان اندک بود، خاطرنشان کرد: انتفاضه اول بعد از عملیات شجاعیه انجام شد و توسط مردم ادامه یافت. تحریک مردم توسط جنبش جهاد اسلامی به منظور آوردن آنها به صحنه مبارزه حول مقاومت و مبارزه با صیهونیسم بود. 

نماینده جنبش جهاد اسلامی با اشاره به روند این گروه فلسطینی ابراز داشت: جنبش جهاد اسلامی عملیات‌های بسیاری در انتفاضه اول ادامه یافت. بعد از آن عملیات چاقوها و اقدامات استشهادی تداوم یافت. بعد از آن، صیهونیست‌ها فتحی شقاقی در اکتبر ۱۹۹۵ ترور کردند و رمضان عبدالله شلح دبیرکل شدند که فصل جدیدی از اقدامات جنبش جهاد اسلامی شروع شد و سطوح جدیدی از اقدامات شروع شد. اکنون برادرمان زیاد نخاله دبیرکل جنبش جهاد اسلامی است و ما در بهترین شرایط برای مبارزه قرار داریم. 

از نظر نظامی و تسلیحاتی نسبت به گذشته قوی‌تر شده‌ایم

ابوشریف افرود: از مهمترین ویژگی‌های جنبش جهاد اسلامی این است تا مدت‌ها کمکی دریافت نکرد و مبتنی بر فعالیت افراد برای انجام اقدامات جهادی بود. مثلا فتحی شقاقی پزشک بود و نیمی از درآمد خود را به جنبش اختصاص می‌داد. جنبش جهاد اسلامی، براساس اخلاص و نه مادیات بود و بعدها هم اگر کمکی دریافت شد، بسیار اندک بود. 

وی با بیان اینکه به رغم امکانات کم ما، جنبش جهاد اسلامی نسبت به گذشته قوی‌تر شده است، عنوان کرد: از نظر نظامی و تسلیحاتی نسبت به گذشته قوی‌تر شده‌ایم. اکثریت عملیات‌ها در غزه توسط ما می‌شود. هرچه ساخته‌ایم توسط داشته‌ها و اندوخته‌های خودمان بوده و به تجاوزات رژیم صیهونیستی همواره جواب داده است. 

نماینده جنبش جهاد اسلامی با تاکید بر اینکه تنها دشمنی ما با رژیم صیهونیستی بوده است، یادآور شد: حرکت ما آزادیبخش بوده و برای قدرت نجنگیده است چون به دنبال قدرت، ثروت، سلطه و وزارت نبوده‌ایم. تنها خواسته ما آزادی فلسطین بوده و هیچ گاه از مسیر خود منحرف نشده‌ایم. اگر به صحبت‌های فتحی شقاقی و ضیاء نخاله نگاه شود، یکی است. همواره با رژیم صهیونیستی دشمنی و با مردم فلسطین مصالحه کرده‌ایم. 

هدف جهاد اسلامی ایجاد فلسطین واحد است

ابوشریف با اشاره به روابط جنبش جهاد اسلامی با دیگروه‌های فلسطینی بیان کرد: ما با هیچ گروه فلسطینی و عربی دشمنی نکرده‌ایم. مبارزه ما با رژیم صهیونیستی متوقف نمی‌شود. با طرف‌های مختلف از جمله محور مقاومت روابط خوبی داریم. با حماس و گروه‌های فلسطینی رابطه داریم. با فتح رابطه خوبی داریم. 

وی اضافه کرد: در تظاهرات اخیر که جنبش جهاد اسلامی به راه انداخت، اکثریت گروه‌های فلسطینی شرکت کردند یا پیام تشکر دادند. نماینده جنبش فتح در غزه در آن شرکت کرد. جنبش جهاد اسلامی هم‌اکنون در فلسطین و محور مقاومت دارای احترام است و هدفش ایجاد فلسطین واحد است. 

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین با بیان اینکه ما در مسایل جانبی دخالت نکرده و تلاشی برای مقاصد دنیوی تلاشی انجام نداده‌ایم، گفت: ما همیشه جزیی از محور مقاومت در مقابل استکبار جهانی بوده‌ایم. در برابر رژیم صیهونیستی همواره مقاومت کردیم. رابطه ما با ایران بسیار خوب است زیرا فقط ایران از جهاد و مقاومت در فلسطین حمایت می‌کند. ما روابط خوبی با گروه‌های فلسطینی داریم و ان‌شالله در آینده به زودی پیروز می‌شویم. 

تنها راه به دست آوردن عزت مقاومت است و نه تکیه دادن به آمریکا و رژیم صیهونیستی

وی ادامه داد: همیشه به خود تکیه داریم و هدف ما استقلال و دوری از اعتماد به امریکا و رژیم صیهونیستی است زیرل آنها دشمن ما هستند و امنیتی برایمان ایجاد نمی‌کنند. 

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین با تاکید بر اینکه مقاومت در غزه معادله‌ای را ایجاد کرده است و همانطور که زیاد نخاله گفته است ما رژیم صهیونیستی محاصره کرده‌ایم، اظهار داشت: برخی از کشورهای بزرگ عربی دست به دامن آمریکا و رژیم صهیونیستی شده‌اند که این ننگ است. گروه‌های کوچک مقاومت توانسته‌اند رژیم صهیونیستی را محاصره کنند ولی این کشورها دست به دامن رژیم صهیونیستی شده‌اند. جنبش جهاد اسلامی به آنها می‌گوید به مردم خود، ملت خود و خدا و کشورهای اسلامی متکی باشند.

ابوشریف با بیان اینکه نوار غزه بزرگترین گواه مصیبت کشورهای عربی است که به آن گرفتار شدند، تصریح کرد: اکنون نوار غزه ۷۰ درصد مردمش زیر خط فقر هستند و بیکاری بیداد می‌کند. از آب، هوا، خاک و زیر خاک غزه محاصره شده است ولی با توکل به خدا توانسته‌ایم رژیم صیهونیستی را محاصره کنیم. تنها راه به دست آوردن عزت مقاومت است و نه تکیه دادن به آمریکا و رژیم صهیونیستی.

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا مقدار عبارت
را در باکس روبرو وارد کنید:
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0

آخرین اخبار

۱۳۹۸/۸/۲۴ - ۱۸:۲۵
وحدت تاکتیک سیاسی نیست، یک اعتقاد و ایمان قلبی است
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به نامگذاری ۱۲ تا ۱۷ ربیع‌الاول به‌عنوان هفته وحدت در جمهوری اسلامی، وحدت را نه یک حرکت سیاسی و تاکتیکی بلکه «اعتقاد و ایمان قلبی به لزوم اتحاد امت اسلامی» دانستند.
۱۳۹۸/۸/۲۴ - ۱۸:۲۲
سپاه‌ مدافع مردم در سختی‌ها است / حضور قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا در منطقه زلزله‌زده میا‌نه و سراب
فرمانده کل سپاه با بیان اینکه سعی می‌کنیم خانه‌های موقت و کانکس در اختیار مردم زلزله‌زده میانه و سراب قرار دهیم، گفت: جای هیچ نگرانی نیست و منازلی بهتر و زیباتر از گذشته ساخته خواهد شد.
۱۳۹۸/۸/۲۳ - ۱۶:۲۱
موافقت رهبر انقلاب با عفو و تخفیف مجازات تعدادی از محکومان
به مناسبت حلول ماه ربیع الاول و فرا رسیدن میلاد با سعادت حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی(ص) و امام جعفر صادق (ع) رهبر معظم انقلاب اسلامی با پیشنهاد عفو و تخفیف مجازات ۳۵۵۲ نفر از محکومانِ محاکم عمومی و انق...
۱۳۹۸/۸/۲۳ - ۱۶:۱۶
توانمندی‌های دفاعی مذاکره پذیر نیست/ حق دفاع فلسطینی‌ها در برابر رژیم صهیونسیتی محفوظ است
فرمانده کل سپاه با اشاره به شهادت فرماندهان مقاومت فلسطین توسط رژیم صهیونیستی ، اظهار داشت: حق دفاع مشروع برای ملت مظلوم فلسطین در مقابل جنایت‌های رژیم صهیونسیتی همیشه وجود داشته و خواهد داشت؛ رژیم ص...
۱۳۹۸/۸/۲۳ - ۱۶:۱۳
برخورد با مفسدان اقتصادی دیر یا زود دارد، سوخت و سوز ندارد
حجت الاسلام و المسلمین طائب با اشاره به ماجرای دستگیری مفسدان اقتصادی گفت: ما مفسدان اقتصادی را به کشور بازمی گردانیم و بدانید که مقابله با مفسدان اقتصادی، دیر و زود دارد اما سوخت و سوز ندارد.
۱۳۹۸/۸/۲۳ - ۱۶:۰۹
امنیت تنگه هرمز با ائتلاف‌های دروغین تامین نمی‌شود
فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه بیگانگان نمی‌توانند برای کشورهای منطقه قابل اتکاء باشند، گفت: امنیت تنگه هرمز و خلیج فارس، فقط با شکل‌گیری یک امنیت درون منطقه‌ای میسر است نه با ائتلا...
۱۳۹۸/۸/۲۳ - ۱۶:۰۶
نارضایتی برخی افراد از مبارزه با فساد اهمیتی ندارد/ جامعه باید احساس کند عدالت اجرا می‌شود
رئیس قوه قضائیه گفت: باید جامعه احساس کند که عدالت اجرا و با فساد مبارزه می‌شود، این که برخی اشخاص از این روند رضایت ندارند، مهم نیست.
۱۳۹۸/۸/۲۳ - ۱۶:۰۳
عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی مورد پذیرش جهان اسلام نیست
علمای برجسته و نخبگان جهان اسلام در سی و سومین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی بر لزوم وحدت و یکپارچگی جهان اسلام و آزادی قدس و فلسطین تاکید و اعلام کردند که عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی به هیچ وج...
۱۳۹۸/۸/۲۲ - ۱۹:۲۴
"تولید اقتدار"محصول حضور فیزیکی و روانی اطلاعات است/دستگیری سرشبکه کانال آمدنیوز هراس را در دل دشمنان ایران اسلامی انداخت
فرمانده کل سپاه دستگیری سرشبکه کانال آمدنیوز را محصول یک برنامه ریزی دقیق و هوشمندانه دانست که امید و امنیت را بیش از پیش در دل مردم زنده کرد و هراس را در دل دشمنان ایران اسلامی انداخت.
۱۳۹۸/۸/۲۲ - ۱۹:۲۱
مولفه های قدرت ایران با زمان پیروزی انقلاب اسلامی قابل مقایسه نیست
دریادار فدوی با بیان اینکه دستاوردهای انقلاب اسلامی با استکبار جهانی قابل مقایسه نیست گفت: مولفه های قدرت جمهوری اسلامی ایران با زمان پیروزی انقلاب قابل مقایسه نیست.

پربننده ترین ها

پر بحث ترینها