امروز: سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸
وبسایت خبری
سرویس : سیاسی
زمان : ۱۳۹۸/۴/۳۰ - ۱۵:۴۷
شناسه خبر: ۴۲۶۸۱۲
 
رئیس بسیج مستضعفین در مشهد:
انقلاب اسلامی ایران تغییری ساختاری در نظام جهانی ایجاد کرد
رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: انقلاب اسلامی ایران تغییری ساختاری در نظام جهانی ایجاد کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، سردار غلامرضا سلیمانی صبح امروز در آغاز طرح تربیت مربی شهید بهنام محمدی اظهار داشت: بسیج به‌عنوان متجلی‌کننده همه‌جانبه و اصلی تکامل‌یافته در مردم‌سالاری دینی است، شناخت عمیق انقلاب اسلامی و دستاوردهای بزرگ آن توسط بسیج صورت می‌پذیرد، انقلاب پدیده عادی و معمولی نیست، اتفاق بزرگی در تاریخ است.

وی بیان کرد: تاریخ بشریت به پیش از انقلاب و پس از انقلاب تقسیم می‌شود البته هنوز وارد دهه پنجم چهلمین سال انقلاب نشدیم اما این تقسیم‌بندی صحیح است، پس از جنگ جهانی دوم اتفاقاتی منجر به اثبات هندسه حاکم بر قدرت دنیا شده است، ورود آمریکایی‌ها و جنگ ناکازوکی‌ و هیروشیما با پیروزی انقلاب اسلامی با شکست مواجه شد.

سلیمانی عنوان کرد: این تحول بزرگی از لحاظ ساختاری در دنیا است، از سایر تحولات بزرگ با پیروزی انقلاب، تغییر مفهوم قدرت است، قدرت در آن زمان به معنای وجود تجهیزات نظامی و اقتصاد مطلوب بوده و آمریکایی‌ها، انگلیسی‌ها، اروپایی‌ها، بلوک غرب، اردوگاه لیبرال، دموکراسی و اردوگاه شرق از جمله مناطقی هستند که با تکیه بر منابع مالی و نظامی قدرت خود را نشان می‌دادند.

وی خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی مفهوم قدرت را تغییر داد، استعمار پیر انگلیس در زمان موفقیت ایران، یک میلیون هکتار از سرزمین ما را در دوره قاجار و پهلوی جدا کرد، این اتفاق با سیاست‌های مرموزانه و خباثت‌آمیز انگلیس یا به عبارتی این روباه پیر محقق شد، با موفقیت‌های کسب شده از سوی ایران، انگلیس‌ها خرمشهر و سواحل ما را اشغال می‌کردند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین افزود: در خلیج فارس شناگران و ناوگان‌های انگلیسی و آمریکایی حضور دارند؛ پایگاه‌های فراوانی در نزدیکی خلیج فارس وجود داشته اما با وجود قدرت آن‌ها، یک ناوگان شناوری نفتکش بسیار ساده آن‌ها را دور می‌زند و در لنگرگاه‌های ایران توقف می‌کند، ایران در مقابل انگلیسی‌ها و یا به عبارتی جبل‌الطارق ایستاد‌، این مفهوم قدرت صحیح است.

سلیمانی گفت: انگلیسی‌ها و آمریکایی‌ها قدرت خود را از دست ندادند، بلکه مؤلفه قدرت تغییر کرده است، در سال 57 حدود 60 هزار مستشار آمریکایی در کشور ما حضور داشتند و ارتش در زمان طاغوت سازماندهی شده بود.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین اظهار داشت: ژنرال هایزر با به‌کاگیری نیروی آموزش دیده قصد سرنگونی حکومت اسلامی را داشت، نیروی هوایی آمریکا فعال بود و خطوط پرواز ایجاد کردند، با این وجود آنها در سال 57 شکست مفتضحانه خوردند و بنا بر بیانیه امام ما رشته‌های مستحکمی داریم.

وی بیان کرد: به گفته امام ما توانایی‌های بالقوه داریم و در اوضاع اقتصادی، فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و جغرافیایی برنامه‌هایی تعیین کردیم که نه تنها ایران به شایستگی می‌رسد بلکه انگلیسی‌ها برای جلوگیری از پیشرفت ایران ناکام ماندند، این امور با برنامه‌های سازمان‌یافته دست یافتنی شد.

سلیمانی خاطرنشان کرد: محور این امور جوانان و نوجوانان هستند، امام همیشه جوانان را مخاطب خود قرار داده است، عزم و اراده جوانان بسیار زیاد بوده و با تکیه بر این افراد می‌توانیم بر مشکلات پشتیبانی و لوجستیکی چیره شویم‌. ‌بسیج دانش‌آموزان باید از دوره مهد تا مقاطع بعدی در نظر گرفته شود، ما باید شاه‌بیت بسیج دانش‌موزی را تشکیل دهیم.

وی اظهار داشت: ورود به برنامه از دروازه‌های مشخصی ممکن است، تمامی دانش‌آموزان بسیجی هستند اما تنها بخشی از آنها در سازمان بسیج ثبت نام کردند، تمامی ملت ایران بسیجی هستند اما تنها برخی از افراد به صورت رسمی نام خود را به لیست بسیجیان اضافه کردند، در صورتی که دیدگاه درستی داشته باشیم نتایج خوبی به دست خواهد آمد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: امام (ره) مسیر بسیج را مشخص کرده و بستر آن را نیز فراهم ساخته است، اهداف توسط ایشان تبیین شده و نباید خارج از آن مسیر حرکت کنیم، الگوی ما ائمه معصوم هستند و ما برای حضور در مکتب تشیع و عاشورا و همچنین خدمت‌گذاری به ائمه دور هم گرد آمده‌ایم.

وی تصریح کرد: باید موانع مسیر خود را برداریم و با اتکا به همدیگر شتابان به سوی هدف گام برداریم، ملت ایران صبور، مقاوم و الگوی جهانی هستند، آمریکایی‌ها جهت فشار آوردن به ملت ایران توسط تحریم‌ها تلاش خود را به کار بردند اما ناکام ماندند و ایرانیان نیز صبر و مقاومت خود را به جهانیان اثبات کردند.

سلیمانی افزود: الگوی ما، انقلاب اسلامی ایران است، بسیاری از سیاستمداران مناطق مختلف از ملت ما متأثر شدند، مرتجعین خلیج فارس و نظایر این گروه‌ها نمی‌توانند اقدامی در جهت نابودی سرزمین ما انجام دهند.

وی ادامه داد: امور تشکیلات بسیار حائز اهمیت بوده و بدون تشکیلات کافی قادر به تولید قدرت در نظام مقدس جمهوری اسلامی نیستیم، تولید قدرت یکی از مسیرهای مطمئن به منظور دستیابی به پیشرفت‌های اسلامی است، پیشرفت‌های ما مبتنی بر آموزه‌های انقلاب اسلامی است، قدرت‌ نرم ما فراتر از دستگاه‌ها و نیروهای مسلح دشمن است.

ارسال به شبکه های اجتماعی
کلید واژه های مطلب:
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا مقدار عبارت
را در باکس روبرو وارد کنید:
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0

آخرین اخبار

۱۳۹۸/۹/۱۸ - ۱۵:۳۳
مذاکره‌ای که نقشه و توطئه دشمن را بشکند، لازم و یک کار انقلابی است
رییس جمهوری در نشست بزرگداشت روز دانشجو در دانشگاه فرهنگیان گفت: دشمن بدنبال این است که به مردم ما فشار وارد کند، مردم ایستادگی و مقاومت می کنند اما معنایش این نیست که اگر راهی داریم که نقشه و توطئه د...
۱۳۹۸/۹/۱۸ - ۱۵:۲۸
وزارت دفاع در پیشوا ۸۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری کرده است
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: وزارت دفاع در طول حدود سه سال گذشته بالغ بر ۸۰ میلیارد تومان در بخش تولید شهرستان پیشوا سرمایه گذاری کرده است.
۱۳۹۸/۹/۱۸ - ۱۵:۲۵
رسیدگی به تخلفات انتخاباتی باید در زمان وقوع باشد، نه بعد از انتخابات
رئیس قوه قضائیه با اعلام آمادگی دستگاه قضایی برای همکاری با مجریان و ناظران انتخابات، تأکید کرد: جرایم و تخلفات انتخاباتی باید در زمان وقوع آن مورد رسیدگی قرار گیرد.
۱۳۹۸/۹/۱۸ - ۱۵:۱۹
اجرای مکانیزم ماشه توسط اروپایی‌ها فعلا منتفی است
معاون وزیر خارجه گفت: در نشست اخیر با گروه ۱+۴، موضوع اجرای مکانیزم ماشه به هیچ وجه مورد بحث و بررسی قرار نگرفت، از این رو این اظهارات و ایده‌ها که در راستای فضاسازی علیه کشورمان مطرح می‌شود، فعلا کنا...
۱۳۹۸/۹/۱۸ - ۱۵:۱۵
2 هزار گردان جهادی برای مواقع اضطراری سازماندهی شده است
فرمانده سازمان بسیج مستضعفین در کمیسیون شوراهای مجلس گفت: 2 هزار گردان جهادی برای مواقع اضطراری مانند سیل و زلزله سازماندهی شده‌اند.
۱۳۹۸/۹/۱۷ - ۱۸:۵۲
رونمایی بخشی از اسناد مربوط به رهبر معظم انقلاب در کتابخانه ملی
برای نخستین بار بخشی از اسناد مربوط به رهبر معظم انقلاب در نمایشگاه تاریخ محلی خراسان در کتابخانه ملی فردا - دوشنبه - رونمایی می‌شود.
۱۳۹۸/۹/۱۷ - ۱۸:۵۰
حضور بسیج در همه عرصه‌ها بی‌نظیر بوده است /دشمن از سیلی‌های بسیج هنوز دچار سرگیجه است
سردار پورجمشیدیان بسیج را یک فرهنگ و تفکر که در همه امور می‌تواند نقش آفرینی کند توصیف و تصریح کرد: حضور بسیج در همه عرصه‌ها اعم از علم ، دانش و فناوری، سازندگی، درمان، عمران موثر و بی‌نظیر بوده ا...
۱۳۹۸/۹/۱۷ - ۱۸:۴۸
حقوق و مزایای کارکنان نیروهای مسلح ۱۵ درصد افزایش می‌یابد
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: علاوه‌ بر افزایش ۱۵درصد حقوق و مزایای کارکنان نیروهای مسلح در سال ۱۳۹۹، کسری اعتبارات حقوق و مزایای کارکنان و بازنشستگان لشکری در بودجه تامین و پیش‌بینی شده است.
۱۳۹۸/۹/۱۷ - ۱۸:۴۴
بودجه ۹۹ اعلام اداره کشور به رغم تحریم است
رییس جمهوری گفت: بودجه سال ۹۹ مانند امسال، بودجه ایستادگی و استقامت در برابر تحریم است این بودجه به دنیا اعلام می‌کند که به رغم تحریم ما کشور را اداره خواهیم کرد.
۱۳۹۸/۹/۱۷ - ۱۸:۴۲
گسترش گردشگری، گامی موثر برای تحقق توسعه پایدار در جنوب شرق کشور/سیستان و بلوچستان دارای ظرفیت های ناب بوم گردی است
معاون اجتماعی و ‌پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل سیستان و بلوچستان گفت: برای تحقق توسعه پایدار در جنوب شرق کشور باید بر موضوع گردشگری و بوم گردی در راستای اقتصاد مقاومتی توجه کنیم.

پربننده ترین ها

پر بحث ترینها