امروز: جمعه ۱ شهریور ۱۳۹۸
وبسایت خبری
سرویس : سیاسی
زمان : ۱۳۹۸/۴/۳۰ - ۱۵:۴۷
شناسه خبر: ۴۲۶۸۱۲
 
رئیس بسیج مستضعفین در مشهد:
انقلاب اسلامی ایران تغییری ساختاری در نظام جهانی ایجاد کرد
رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: انقلاب اسلامی ایران تغییری ساختاری در نظام جهانی ایجاد کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، سردار غلامرضا سلیمانی صبح امروز در آغاز طرح تربیت مربی شهید بهنام محمدی اظهار داشت: بسیج به‌عنوان متجلی‌کننده همه‌جانبه و اصلی تکامل‌یافته در مردم‌سالاری دینی است، شناخت عمیق انقلاب اسلامی و دستاوردهای بزرگ آن توسط بسیج صورت می‌پذیرد، انقلاب پدیده عادی و معمولی نیست، اتفاق بزرگی در تاریخ است.

وی بیان کرد: تاریخ بشریت به پیش از انقلاب و پس از انقلاب تقسیم می‌شود البته هنوز وارد دهه پنجم چهلمین سال انقلاب نشدیم اما این تقسیم‌بندی صحیح است، پس از جنگ جهانی دوم اتفاقاتی منجر به اثبات هندسه حاکم بر قدرت دنیا شده است، ورود آمریکایی‌ها و جنگ ناکازوکی‌ و هیروشیما با پیروزی انقلاب اسلامی با شکست مواجه شد.

سلیمانی عنوان کرد: این تحول بزرگی از لحاظ ساختاری در دنیا است، از سایر تحولات بزرگ با پیروزی انقلاب، تغییر مفهوم قدرت است، قدرت در آن زمان به معنای وجود تجهیزات نظامی و اقتصاد مطلوب بوده و آمریکایی‌ها، انگلیسی‌ها، اروپایی‌ها، بلوک غرب، اردوگاه لیبرال، دموکراسی و اردوگاه شرق از جمله مناطقی هستند که با تکیه بر منابع مالی و نظامی قدرت خود را نشان می‌دادند.

وی خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی مفهوم قدرت را تغییر داد، استعمار پیر انگلیس در زمان موفقیت ایران، یک میلیون هکتار از سرزمین ما را در دوره قاجار و پهلوی جدا کرد، این اتفاق با سیاست‌های مرموزانه و خباثت‌آمیز انگلیس یا به عبارتی این روباه پیر محقق شد، با موفقیت‌های کسب شده از سوی ایران، انگلیس‌ها خرمشهر و سواحل ما را اشغال می‌کردند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین افزود: در خلیج فارس شناگران و ناوگان‌های انگلیسی و آمریکایی حضور دارند؛ پایگاه‌های فراوانی در نزدیکی خلیج فارس وجود داشته اما با وجود قدرت آن‌ها، یک ناوگان شناوری نفتکش بسیار ساده آن‌ها را دور می‌زند و در لنگرگاه‌های ایران توقف می‌کند، ایران در مقابل انگلیسی‌ها و یا به عبارتی جبل‌الطارق ایستاد‌، این مفهوم قدرت صحیح است.

سلیمانی گفت: انگلیسی‌ها و آمریکایی‌ها قدرت خود را از دست ندادند، بلکه مؤلفه قدرت تغییر کرده است، در سال 57 حدود 60 هزار مستشار آمریکایی در کشور ما حضور داشتند و ارتش در زمان طاغوت سازماندهی شده بود.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین اظهار داشت: ژنرال هایزر با به‌کاگیری نیروی آموزش دیده قصد سرنگونی حکومت اسلامی را داشت، نیروی هوایی آمریکا فعال بود و خطوط پرواز ایجاد کردند، با این وجود آنها در سال 57 شکست مفتضحانه خوردند و بنا بر بیانیه امام ما رشته‌های مستحکمی داریم.

وی بیان کرد: به گفته امام ما توانایی‌های بالقوه داریم و در اوضاع اقتصادی، فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و جغرافیایی برنامه‌هایی تعیین کردیم که نه تنها ایران به شایستگی می‌رسد بلکه انگلیسی‌ها برای جلوگیری از پیشرفت ایران ناکام ماندند، این امور با برنامه‌های سازمان‌یافته دست یافتنی شد.

سلیمانی خاطرنشان کرد: محور این امور جوانان و نوجوانان هستند، امام همیشه جوانان را مخاطب خود قرار داده است، عزم و اراده جوانان بسیار زیاد بوده و با تکیه بر این افراد می‌توانیم بر مشکلات پشتیبانی و لوجستیکی چیره شویم‌. ‌بسیج دانش‌آموزان باید از دوره مهد تا مقاطع بعدی در نظر گرفته شود، ما باید شاه‌بیت بسیج دانش‌موزی را تشکیل دهیم.

وی اظهار داشت: ورود به برنامه از دروازه‌های مشخصی ممکن است، تمامی دانش‌آموزان بسیجی هستند اما تنها بخشی از آنها در سازمان بسیج ثبت نام کردند، تمامی ملت ایران بسیجی هستند اما تنها برخی از افراد به صورت رسمی نام خود را به لیست بسیجیان اضافه کردند، در صورتی که دیدگاه درستی داشته باشیم نتایج خوبی به دست خواهد آمد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: امام (ره) مسیر بسیج را مشخص کرده و بستر آن را نیز فراهم ساخته است، اهداف توسط ایشان تبیین شده و نباید خارج از آن مسیر حرکت کنیم، الگوی ما ائمه معصوم هستند و ما برای حضور در مکتب تشیع و عاشورا و همچنین خدمت‌گذاری به ائمه دور هم گرد آمده‌ایم.

وی تصریح کرد: باید موانع مسیر خود را برداریم و با اتکا به همدیگر شتابان به سوی هدف گام برداریم، ملت ایران صبور، مقاوم و الگوی جهانی هستند، آمریکایی‌ها جهت فشار آوردن به ملت ایران توسط تحریم‌ها تلاش خود را به کار بردند اما ناکام ماندند و ایرانیان نیز صبر و مقاومت خود را به جهانیان اثبات کردند.

سلیمانی افزود: الگوی ما، انقلاب اسلامی ایران است، بسیاری از سیاستمداران مناطق مختلف از ملت ما متأثر شدند، مرتجعین خلیج فارس و نظایر این گروه‌ها نمی‌توانند اقدامی در جهت نابودی سرزمین ما انجام دهند.

وی ادامه داد: امور تشکیلات بسیار حائز اهمیت بوده و بدون تشکیلات کافی قادر به تولید قدرت در نظام مقدس جمهوری اسلامی نیستیم، تولید قدرت یکی از مسیرهای مطمئن به منظور دستیابی به پیشرفت‌های اسلامی است، پیشرفت‌های ما مبتنی بر آموزه‌های انقلاب اسلامی است، قدرت‌ نرم ما فراتر از دستگاه‌ها و نیروهای مسلح دشمن است.

ارسال به شبکه های اجتماعی
کلید واژه های مطلب:
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا مقدار عبارت
را در باکس روبرو وارد کنید:
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0

آخرین اخبار

۱۳۹۸/۵/۳۱ - ۱۹:۳۱
حضور بیگانگان ‌در خلیج فارس را نافی امنیت می‌دانیم‌ / دشمنان توانایی سلطه بر ایران را ندارند
سرلشکر حسین سلامی با بیان اینکه حضور بیگانگان را در خلیج فارس نافی امنیت می‌دانیم‌گفت: تحریم‌ها عامل توقف پیشرفت‌های ما نیست، بلکه حتی فضایی را برای توجه ما به ظرفیت‌های خود ایجاد کرده است.
۱۳۹۸/۵/۳۱ - ۱۹:۲۸
به اثربخشی موشک‌ها برای غلبه بر سامانه‌های پدافندی دشمن تمرکز کرده‌ایم/‌ انعقاد قرارداد‌ 2500 میلیارد تومانی با خودروسازان/‌ قاطعانه از سیاست خارجی‌ حمایت می‌کنیم
وزیر دفاع گفت: به اثربخشی موشکها از طریق دقت‌افزایی، افزایش مانورپذیری، سرعت و قدرت انفجاری متعارف برای غلبه بر سامانه‌های پدافندی دشمن تمرکز داریم و به حمدلله پیشرفت‌های بسیار خوبی هم حاصل شده است.
۱۳۹۸/۵/۳۱ - ۱۹:۲۵
"باور ۳۷۳" توانایی شناسایی همزمان ۳۰۰ هدف را دارد
فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش در حاشیه رونمایی از سامانه پدافند هوایی باور ۳۷۳ گفت: این سامانه توانایی شناسایی همزمان ۳۰۰ هدف و اولویت‌بندی ۱۰۰ هدف را دارد و می‌تواند به صورت همزمان با ۶ هدف درگیر ش...
۱۳۹۸/۵/۳۱ - ۱۹:۲۲
خروج از برجام به معنای عهدشکنی و تروریسم اقتصادی است
رئیس جمهوری با تاکید بر این که فشار اقتصادی در سال ۹۷ با خروج از برجام کلید خورد، خاطرنشان کرد: خروج از برجام به معنای پیمان شکنی، زیرپا گذاشتن قانون و مقررات بین المللی و تروریسم اقتصادی است.
۱۳۹۸/۵/۳۱ - ۱۹:۱۵
ظریف وارد پاریس شد؛ بررسی پیشنهاد برجامی مکرون در دستور کار
وزیر امور خارجه کشورمان پس از سفر به سه کشور حوزه نوردیک وارد پاریس پایتخت فرانسه شد؛ جایی که قرار است پیشنهاد رئیس جمهوری فرانسه درباره حفظ برجام مورد بحث و رایزنی قرار گیرد.
۱۳۹۸/۵/۳۰ - ۱۹:۰۳
توجه به بنگاه‌های متوسط و کوچک رکن اصلی اقتصاد مقاومتی است
رهبر انقلاب نگاه ویژه دولت به بنگاه‌های متوسط و کوچک را خواستار شدند و افزودند: این نگاه ویژه، رکن اصلی در اقتصاد مقاومتی است که همه مسؤولان آن را پسندیده‌اند و قول اجرا داده‌اند که البته کارهایی هم ش...
۱۳۹۸/۵/۳۰ - ۱۸:۵۸
دستگیری تفنگداران آمریکایی بسیاری از برنامه‌های دشمن را برهم زد/خدمات درمانی سپاه و اعتماد عمومی نسبت به آن، سرمایه‌‌ای بزرگ برای پیشبرد اهداف انقلاب است.
جانشین فرمانده کل سپاه گفت: دستگیری تفنگداران آمریکایی در نزدیکی جزیره فارسی در زمان نهایی شدن برجام صورت گرفت که طرف مقابل ما قصد داشت خباثت‌های بسیاری به خرج دهد و اقدام بازدارنده ما، مانع از اجرای ...
۱۳۹۸/۵/۳۰ - ۱۸:۵۳
ایران در گام دوم انقلاب یک قدرت «شکست ناپذیر» می شود
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در بازدید از سازمان پدافند غیرعامل کشور با تاکید بر این که این سازمان در حوزه بازدارندگی و دفاع غیرنظامی موفق عمل کرده و همکاری های بیشتر مسئولان می تواند اقتدار دفاعی را افز...
۱۳۹۸/۵/۳۰ - ۱۸:۵۰
تمرکز بر راهبرد بالندگی و ارتقای ظرفیت‌های دفاعی دستور کار نیروهای مسلح ایران اسلامی
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بیانیه‌ای با پاسداشت 31 مردادماه روز صنعت دفاعی،‌تمرکز نظام سلطه و استکبار بر محدودسازی ظرفیت‌ها و قابلیت‌های دفاعی کشور را بیانگر موفقیت و تأثیر راهبردی این عرصه در نا...
۱۳۹۸/۵/۳۰ - ۱۸:۴۷
مسیر درستی را در کاهش تعهدات برجامی انتخاب کرده‌ایم
رئیس جمهوری با اشاره به گام‌های متقابل ایران در کاهش تعهدات برجامی، گفت: مسیر صحیح و درستی را در کاهش تعهدات انتخاب و تأکید کرده‌ایم صبر ما حدی دارد و در برابر بی‌تعهدی طرف‌های برجام، نمی‌توانیم تعهد ...

پربننده ترین ها

پر بحث ترینها