امروز: چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸
وبسایت خبری
سرویس : سیاسی
زمان : ۱۳۹۷/۸/۶ - ۱۵:۳۷
شناسه خبر: ۴۲۶۰۱۰
 
جهانگیری:
آمریکا به هیچ وجه قادر به توقف فروش نفت ایران نمی شود
معاون اول رییس جمهوری با تاکید بر این که نفت ایران هیچ جایگزینی ندارد، گفت: با برنامه ریزی دولت و سازوکارهای در نظر گرفته شده برای اداره کشور با جدیت اعلام می کنم که آمریکایی ها به هیچ وجه قادر نمی شوند، فروش نفت این کشور را متوقف کنند.

به گزارش طایفه نوتی زهی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی معاون اول رییس جمهوری، «اسحاق جهانگیری» روز یکشنبه در آیین نکوداشت روز ملی بیمه سلامت افزود: ایران در ماه های گذشته 2.5 میلیون بشکه نفت صادر می کرد، حال ممکن است چند هزار بشکه کاهش یافته باشد ولی ما همواره تاکید داشتیم که نباید صادرات نفت ایران از یک میلیون بشکه کمتر شود.
وی ادامه داد: امروز اتفاقی که می افتد دروغی است که دولتمردان آمریکایی به مردم دنیا و آمریکایی ها می گویند که باید نفت عربستان و دیگر کشورها جایگزین نفت ایران شود تا قیمت آن افزایش نیابد.
معاون اول رییس جمهوری همچنین اظهار داشت: قیمت نفت که حدود 30 دلار می فروختیم اکنون به 80 دلار رسیده است، آمریکایی ها اگر می توانستند فروش نفت ایران را متوقف کنند حتما قیمت نفت به بالای 100 دلار می رسید.
جهانگیری یادآور شد: با همین فضاسازی فکر می کنیم اگر یک میلیون بشکه نفت هم صادر کنیم درآمد نفت را به دست آوردیم.
وی به 13 آبان اجرای مرحل دوم تحریم های آمریکا علیه ایران اشاره و خاطرنشان کرد: آمریکا کار ظالمانه ای انجام داده و برخلاف حقوق انسانی و بین المللی اقدامی که طی 18 ماه، هفت کشور به نتیجه رسیده بودند را زیر پا گذاشت. 
معاون اول رییس جمهوری ادامه داد: فردی در آمریکا رای آورد که یکباره برجام را بر هم زد، حال تاکید می کند که تحریم را برمی گردانیم و هدف آنها این بوده که ملت ایران را نقره داغ کنند و به مردم فشار وارد آورند در حالی که به دروغ می گویند هدف حکومت و دولت ایران است. 
جهانگیری خاطرنشان کرد: یکی از بخش هایی که به طور طبیعی در این اقدام مورد توجه است بخش سلامت و درمان کشور است، ما به مردم دروغ نمی گوییم، تلاش آمریکایی ها این بود که حتی مانع از ورود دارو به کشور شوند و حتی تلاش می کنند تا از ورود کالاها و مواد غذایی که از حقوق انسانی است ، ممانعت کنند. 
وی ادامه داد: دارو و کالاهای اساسی که رایگان به ایران داده نمی شود و باید پول آنها را جابجا کنیم، برنامه آمریکایی ها این بود تا مانع از انتقال پول برای تهیه کالاهای اساسی به کشور شوند. آنان بسیار تلاش کردند تا فروش نفت ایران را به صفر برسانند و می بینید که دولت های اروپایی در مقابل آنها مقاومت می کنند و طرف برجام هستند. 
معاون اول رییس جمهوری همچنین گفت: از سوی دیگر دولت های دوست از جمله روسیه، چین و هند نیز از برجام حمایت می کنند و به همین منظور آمریکایی ها فشار خود را به شرکت ها وارد می کنند و می گویند هر شرکتی با ایران کار کند ما آن را تحریم می کنیم. 
جهانگیری خاطرنشان کرد: با برنامه ریزی های انجام شده فضای ارزی کشور خوب است البته آمریکایی ها این دروغ را می گویند که بر اثر برجام 150 میلیارد دلار پول در اختیار ایران قرار گرفت. اگر پولی بوده متعلق به مردم ایران است که به ناحق حذف کرده بودند و آزاد شده است و آنها می دانند که این رقم نبوده است. 
وی یادآور شد: این پول بخشی از ذخایری بوده که از حوزه های مختلف اقتصادی ایران در آنجا وجود داشته و نمی خواستیم از آنها استفاده کنیم و از طرفی در برخی کشورها چند میلیارد دلار پول بود که آزاد شده است. 
وی تصریح کرد: امروز بالای 100 میلیارد دلار ذخایر ارزی داریم اگر چه در ابتدای سال در زمینه ذخایر اسکناس با محدودیت روبرو شدیم ولی امروز بی سابقه ترین ذخایر اسکناس در تاریخ ایران وجود دارد. 
معاون اول رییس جمهوری گفت: ما نفت را می فروشیم، حمل و نقل و خریدهای خود را هم انجام می دهیم و بخش عمده داروی کشور را تامین می کنیم و به همین منظور 3.5 میلیارد دلار از ابتدای سال تاکنون به دارو تخصیص داده شده است. 
جهانگیری افزود: برای تامین کالاهای اساسی هم 13 میلیارد دلار تخصیص یافت اگر چه در بخش های تولیدی با محدودیت هایی روبرو هستیم ولی با شناختی که از بخش خصوصی و تولیدی دارم اگر آنها محکم به صحنه بیایند مشکلات در مقطع کوتاه حل می شود. 
وی خطاب به ملت ایران اظهارداشت: آمریکایی ها که از هفته گذشته برای رسیدن به 13 آبان روزشمار راه انداخته اند، هیچ اتفاق جدیدی در این روز نمی افتد و هر آنچه قرار بود اتفاق بیافتد را طی سه الی چهار ماه گذشته انجام داده اند البته دولت نیز در قبال اقدامات آنها برنامه ریزی های خود را انجام داده است.
معاون اول رییس جمهوری راه برخورد با ایران را تعامل، گفت و گو و منطق و نه زورگویی اعلام و تاکید کرد: آنها باید یک بار دیگر درباره تاریخ ملت ایران مطالعه کنند. 
جهانگیری افزود: در شرایط خطیر امروز وظیفه همه ما این است که آنچه در توان داریم به خدمت مردم بگذاریم و کسی تنها به فکر آبروی خود نباشد و آبروی ما فدای آبروی ملت ایران باشد. 

**وظیفه دولت ها پیش بینی و برنامه ریزی برای روزهای سخت است
وی در بخش دیگری از سخنان خود یکی از حوزه های مورد نیاز مردم را بخش سلامت عنوان کرد و گفت: از افتخارات دولت یازدهم اجرای طرح تحول سلامت است ، مهم ترین پیام آن این بود که زمانی فردی مشکلی پیدا کرد، بداند که دولت به راهکار آن فکر کرده و دچار بحران نشوند البته کار دولت ها این است که روزهای سخت را برای ملت پیش بینی و برنامه ریزی کنند. 
معاون اول رییس جمهوری با قدردانی از وزیر بهداشت و تیم اجرای طرح سلامت یادآور شد: این طرح دستاوردهای بی نظیری داشته است البته به معنای نداشتن نواقص نیست خوشبختانه این طرح وزیر پابه کار، دلسوز و عاشق مردمی دارد که توانسته با تیم اجرایی آن را تا این مقطع به پیش ببرد .
جهانگیری خاطرنشان کرد: منابع بودجه مشخص است و وقتی حجم بودجه محدود است نمی توانیم بودجه بخشی را کم و به بخش دیگر اضافه کنیم؛ با این اقدام با مشکل مواجه می شویم بنابر این باید براساس اولویت بندی بودجه را تخصیص دهیم. 
وی ادامه داد: وزیر بهداشت دولت را با زبان شیرین نقد می کند برخی آنچنان خشن نقد می کنند که انسان را وادار به عکس العمل می کند. 
معاون اول رییس جمهوری افزود: امیدوارم با کمک همه شما منابع بودجه ای طرح را تامین کنیم و از پزشکان، بیمارستان ها و داروسازها که مطالباتشان عقب مانده می خواهم در این مقطع همکاری و کمک کنند تا از این دوران سخت عبور کنیم. 
جهانگیری تصریح کرد: دولت همچنان طرح تحول سلامت و بودجه آن را در اولویت کار می داند و 500 میلیون دلار که در جلسه سران قوا به تصویب رسیده به این طرح تخصیص داده خواهد شد. 

**اگر مشکلی در برگزاری مراسم اربعین وجود دارد باید با همت خدمتگزاران رفع شود
وی در بخش دیگری از سخنان خود با یادآوری مراسم بزرگ اربعین حسینی گفت: ملت ایران به فضل الهی همیشه در تاریخ جزو شیفتگان این راه بوده است و در این مسیر کارهای بزرگی انجام داده و از موانع عبور کرده است و امروز هم بیش از گذشته نیاز داریم که این مسیر را در سرلوحه کار خود قرار دهیم. 
معاون اول رییس جمهوری خاطرنشان کرد: در سال های اخیر راهپیمایی اربعین شکل دیگری به خود گرفته و مردم ایران و عراق به همراه شرکت کنندگان از دیگر کشورها، نمایش بزرگی از وحدت امت اسلام و ملت های مسلمان منطقه را به نمایش می گذارند. 
جهانگیری اضافه کرد: قطعا چنین اقدام بزرگی نواقصی هم ممکن است داشته باشد ولی انصاف نیست که اقدامات این حرکت بزرگ را نادیده بگیریم. ما برای انجام مراحل حج که 70 الی 80 هزار نفر به خانه خدا اعزام می شوند، یک سازمان ایجاد کردیم ولی در یک زمان کوتاه که حداقل دو میلیون نفر روادید دریافت می کنند، سازماندهی و توجهه به بهداشت، تغذیه و دیگر مسائل آن کار عظیمی است که با کمک ملت و دولت اتفاق می افتد. 
معاون اول رییس جمهوری با یادآوری این که ممکن است نواقصی در گوشه هایی پیدا شود که گاهی به دلیل شوق خدمت است، اظهار داشت: ممکن است در اعطای ارز در عراق به خوبی فکری نشده باشد که باید مذاکره کرد و باجه بانکی ایجاد کنیم، اگر مشکلی وجود دارد باید با همت خدمتگزاران حل شود. 
جهانگیری با یادآوری شرکت خود در راهپیمایی اربعین حسینی گفت: ایران قادر است بیش از دو میلیون نفر را به کشور دیگری اعزام کند و در یک فرصت کوتاه به آن کشور برود و از میزبانی آنها تقدیر کند و از طرفی مردم احساس نکنند که دولت در صحنه نیست. 
در پایان این مراسم از تعدادی از برگزیدگان و تلاشگران حوزه بیمه سلامت با اهدای لوح تقدیر شد.

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا مقدار عبارت
را در باکس روبرو وارد کنید:
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0

آخرین اخبار

۱۳۹۸/۷/۲۴ - ۱۴:۴۰
تأکید نماینده ولی فقیه در سپاه بر حفظ و ارتقای منزلت اجتماعی سپاه و توسعه رویکردها و اقدامات محرومیت زدایی آن
حجت الاسلام و المسلمین حاجی صادقی با تاکید بر اهمیت حفظ و ارتقای منزلت اجتماعی سپاه گفت: با توسعه رویکردها و اقدامات محرومیت زدایی از همه ظرفیت‌های درونی و بیرونی سپاه در این راستا استفاده کنید.
۱۳۹۸/۷/۲۴ - ۱۴:۳۷
سرنوشت و ‌آینده کشور را انتخابات تعیین می‌کند
رئیس جمهوری با بیان این که سرنوشت و آینده کشور را انتخابات تعیین می‌کند، گفت:‌ با وجود همه نقص و اشکالات بهترین راه برای اصلاح جامعه و برای اینکه افکار به حق مردم حاکم شود، صندوق است.
۱۳۹۸/۷/۲۴ - ۱۴:۳۳
سیاست‌های آمریکا موجب به هم ریختگی حقوق بین الملل شده است
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: سیاست‌های آمریکا نظامات حقوق بین الملل را در لبه پرتگاه قرار داده و موجب به هم ریختگی و ناامنی در این نظامات شده است.
۱۳۹۸/۷/۲۴ - ۱۴:۳۰
اروپا از اجرای تعهداتش در برجام ناتوان است
وزیر امور خارجه با بیان این که اروپا نشان داد که از اجرای تعهداتش ناتوان است، گفت:‌ در صورت عدم بازگشت توازن به اجرای تعهدات از سوی طرف‌ها، سایر اقدامات لازم در گام‌های بعدی نیز محقق خواهد شد.
۱۳۹۸/۷/۲۴ - ۱۴:۲۷
پاسخ پشیمان‌کننده‌ای به عوامل حمله به کشتی ایرانی خواهیم داد
دبیر شورای عالی امنیت ملی تاکید کرد: به عوامل حمله به کشتی ایرانی در دریای سرخ که درصدد ایجاد موج جدیدی از تشنج‌آفرینی در منطقه هستند، پاسخ پشیمان‌کننده‌ای خواهیم داد.
۱۳۹۸/۷/۲۳ - ۱۸:۴۹
سپاه، جهاد علمی را به عنوان یکی از آیین‌های نبرد خود برگزیده است
سرلشکر حسین سلامی با تاکید بر اینکه جهاد علمی یکی از آئین‌های نبرد سپاه خواهد بود ،گفت:دانشگاه‌های سپاه سعی دارند با جبران عقب‌ماندگی‌های علمی ضمن حرکت در لبه‌های دانش و فن اوری‌ها، چشم‌انداز روشنی ر...
۱۳۹۸/۷/۲۳ - ۱۸:۴۵
مسئولیت در نظام اسلامی امانت و فرصت برای خدمتگذاری بیشتر است
رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع گفت: مسئولیت در نظام اسلامی به عنوان امانت و فرصت برای خدمتگذاری بیشتر است.
۱۳۹۸/۷/۲۳ - ۱۸:۴۱
آمریکا مرتکب جنایت ضد بشری علیه ملت ایران شده است
رئیس جمهوری با بیان اینکه دولت‌ آمریکا با اعمال تروریسم اقتصادی علیه ملت ایران مرتکب جنایت ضد بشری شده است، گفت: خارج شدن از یک توافق یک ننگ برای یک کشور است و این ننگ افزوده‌تر می‌شود وقتی مواد غذایی...
۱۳۹۸/۷/۲۳ - ۱۸:۳۷
معاون هماهنگ کننده وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح منصوب شد
معاون جدید هماهنگ کننده، رئیس بازرسی و مدیرعامل بنیاد تعاون وزارت دفاع در احکام جداگانه‌ای از سوی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح منصوب شدند.
۱۳۹۸/۷/۲۳ - ۱۸:۳۴
تشریح جزییاتی از عملیات دستگیری «روح‌الله زم» توسط سازمان اطلاعات سپاه
یک مقام مسئول در سازمان اطلاعات سپاه گفت: فرد دستگیر شده کانون تلاقی و تبادل پیام در شبکه تغذیه و پشتیبانی جریان آمدنیوز در داخل و خارج کشور بوده و در اختیار گرفتن وی می‌تواند شناسایی و انهدام مجموعه ...

پربننده ترین ها

پر بحث ترینها