امروز: سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷
وبسایت خبری
سرویس : استان
زمان : ۱۳۹۷/۷/۷ - ۱۷:۰۹
شناسه خبر: ۴۲۵۸۸۹
 
تک سنگین سپاه به تروریست های جنوب شرق/ فرمانده مخوف جیش الظلم چگونه به کمین افتاد؟
فرمانده نظامی گروهک جیش الظلم که نقش پررنگی در حملات جسته و گریخته به پاسگاه های مرزی کشور برعهده داشت، روز گذشته در عملیاتی حساب شده به کمین سپاه افتاد و به هلاکت رسید.

به گزارش طایفه نوتی زهی به نقل از عصرهامون، در پی عملیات صبح دیروز ( جمعه 6 مهر ) رزمندگان سپاه اسلام علیه تیم تروریستی وابسته به استکبار جهانی در منطقه مرزی سراوان بود که 4 تروریست در کمین نیروهای زمینی سپاه پاسداران در قرارگاه قدس گرفتار شدند و در حالی که قصد داشتند وارد کشور شوند کشته شدند.
 سردار سرتیپ پاسدار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه در گفتگویی اظهار کرد: ‎در این عملیات دقیق و غافلگیرانه که با آتش پرحجم رزمندگان قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه همراه بود، چهار تن از تروریست‌های پلید به هلاکت رسیدند و دو تن از آنان زخمی و مابقی هم به عمق کشور همجوار منطقه مرزی سراوان متواری شدند.
پس از پایان این عملیات بود که فرمانده نیروی زمینی سپاه از هلاکت ملاهاشم نکری در این عملیات خبر داد.
 
هاشم نکری کیست؟
هاشم نکری معروف به ملا محمود از تروریست های باسابقه منطقه جنوب شرق است که مدتها در بعد نظامی گروهک های منطقه فعالیت کرده و همواره مسئولیت شاخه نظامی تروریست ها را برعهده داشته است.
این فرد که در کارنامه سیاه اش طی سال‌های اخیر فرماندهی بسیاری از عملیات های تروریستی و خرابکارانه از جمله حمله به پاسگاه ها و مقرهای مرزی منطقه از جمله کمین علیه مرزبانان ناجا در سال 92 و شهادت 14 تن از رزمندگان هنگ مرزی سراوان و نیز حمله به نیروهای مرزبانی ناجا در تهلاب میرجاوه که منجر به شهادت 9 تن و اسارت سرباز براتی در سال 96 دیده می شود، مدتها در رصد اطلاعاتی دستگاه نظامی و امنیتی کشور قرار داشت است.
همانطور که سردار پاکپور می گوید: تروریست معدوم ملاهاشم نکری مسئولیت عملیات های اشرار و تروریست های مزدور و وابسته گروهک در منطقه میانی مرزهای جنوب شرق کشور در استان سیستان و بلوچستان را بر عهده داشت.
جنایت های پرشمار این تروریست مورد حمایت استکبار جهانی باعث شد نیروی زمینی سپاه طرح ریزی هدفمندی برای به دام انداختن او پیاده سازی کنند تا اینکه در ساعات ابتدای روز جمعه 6 مهر این تروریست مخوف گروهک جیش الظلم در کمین نیروهای سبز پوش سپاه گرفتار و به همراه 3 تروریست دیگر زیر آتش سنگین و پرحجم به هلاکت رسید.
گروهک جیش الظلم نیز ساعاتی پس از این حمله غافلگیرانه با انتشار تصویر هاشم نکری مرگ این تروریست باسابقه را تایید کرد.
 
جیش الظلم در سراشیبی سقوط
پس از دستگیری و هلاکت عبدالمالک ریگی تروریست فعال در منطقه بلوچستان، گروه وی به چند گروه کوچک با برنامه های متفاوت تقسیم شد. جیش الظلم محصول همین تقسیم است.
جیش الظلم با گروه ریگی تفاوت های قابل توجهی داشت، تکیه اصلی گروه ریگی بر مطالبات قومی بود و براساس مطالبی که جیش العدل منتشر کرده توجه آن برمسایل مذهبی و در درجه بعد قومی است.
ساختار فکری گروه جیش الظلم برگرفته از تفسیری از آیین وهابیت است که اکثر گروهها سلفی و رادیکال منطقه از آن متاثر هستند.
ظاهر گرایی آنها در دین و رادیکال بودن اعضای آن باعث شده است که، از همه دستورهای دینی، "جهاد" را به عنوان مهمترین مولفه انتخاب کنند. مواضع متفاوت اعضای این گروه از همان ابتدا کاملا مشهود بود، بعد از اختلافات شدید بین عبدالرئوف ریگی سخنگوی جیش الظلم و شخص صلاح الدین فاروقی سرکرده این گروهک در قضیه ربایش و آزاد سازی مرزبانان گروهی به نام جیش النصر با محوریت عبدالرئوف ریگی اعلام موجودیت می کند.
عبدالرئوف ریگی برادر تروریست معدوم مالک ریگی که به سبب همین رابطه خویشاوندی با مالک بشدت مورد حمایت مالی عربستان قرار می گیرد تلاش می کند افراد جیش الظلم را به سمت خود جذب نماید که این دو عامل بعلاوه اختلافش با صلاح الدین فاروقی باعث می شود نقشه قتل وی توسط فاروقی طرح ریزی و سرانجام وی در پاکستان در حمله ای هدفمند کشته می شود و قدرت دوباره به دست جیش الظلم می افتد.
در حالی جان بولتن در آخرین دیدار خودش با منافقین از طرحی با عنوان تابستان داغ یاد می‌کند که در تابستان امسال اتفاقاتی امیدوار کننده در ایران رخ خواهد داد و انقلاب اسلامی چهلمین بهار خود را نخواهد دید که همزمان با این اظهارات، حملات کور تروریست ها  در مناطق جنوب شرق افزایش پیدا می کند و گروهک جیش الظلم از تیرماه امسال چندین حمله به پاسگاه های مرزی تدارک دید که نه تنها توفیقی به دست نیاورد بلکه عناصر کلیدی خود را از دست داد.
با هلاکت ملاهاشم نکری و افرادی امثال عبدالرحمن آسکانی، امروز تروریست های جنوب شرق به شدت در سراشیبی سقوط قرار گرفته و شمارش معکوس برای نابودی کامل آنها آغاز شده است.

ارسال به شبکه های اجتماعی
کلید واژه های مطلب:
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا مقدار عبارت
را در باکس روبرو وارد کنید:
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0

آخرین اخبار

۱۳۹۷/۷/۲۳ - ۱۸:۳۰
سیاست یک جانبه گرایی رییس جمهور آمریکا در اقتصاد و خروج از برجام شکست خواهد خورد/آنها بخوبی دریافتند که اسلام عربستان سعودی و تفکر وهابیت نمی تواند برای ملت های اسلامی الگو قرارگیرد
سیاست یک جانبه گرایی ترامپ ،رییس جمهور آمریکا در اقتصاد شکست خواهد خورد، سیاست آمریکا در خروج از برجام و تحریم ایران هم به فضل الهی و با عنایت خاص حضرت بقیه الله الاعظم شکست خواهد خورد.
۱۳۹۷/۷/۲۳ - ۱۸:۲۷
دولت طرح‌های گسترده‌ای برای مقابله با جنگ روانی و اقتصادی دارد
رییس جمهوری با بیان اینکه هیچ مشکلی در تامین کالاهای اساسی نخواهیم داشت، گفت: دولت طرح‌های گسترده‌ای برای مقابله با جنگ روانی و اقتصادی دشمنان و رفع مشکلات دارد.
۱۳۹۷/۷/۲۳ - ۱۸:۲۴
تحریم های غیر انسانی آمریکا در تأمین دارو و نیازهای اولیه ملت ایران / اگر ملت های جهان در برابر قانونگریزی ها ایستادگی نکنند هیتلر و صدام های جدیدی در جهان ظهور پیدا می کند+ گزارش تصویری
تحریم هایی آمریکا بر خلاف اصول اساسی حقوق بشری و غیر انسانی است. آنها حتی در فرایند تهیه داروها و نیازهای اولیه انسانی ملت ما نیز مانع تراشی می کنند و اگر امروز ملت ها و کشورهای جهان در برابر چنین قا...
۱۳۹۷/۷/۲۳ - ۱۸:۱۹
تهدید کشورها ابزار سیاست خارجی آمریکا شده است
نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد، تهدید کشورها را ابزار سیاست خارجی آمریکا دانست که به آن معتاد شده است و گفت: نتیجه این روند، تضعیف سازمان ملل و منشور آن است.
۱۳۹۷/۷/۲۳ - ۱۸:۱۶
تدوین الگوی اسلامی ایرانی سرآغازی برای پیمودن راهی طولانی است
مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت با صدور بیانیه ای اعلام کرد: تدوین الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت تنها سرآغازی برای پیمودن راهی طولانی و دشوار با عزمی استوار و تلاشی بی وقفه و نظارت و ارزیابی مداوم است تا...
۱۳۹۷/۷/۲۲ - ۱۶:۱۹
فراخوان رهبرانقلاب برای بررسی سند الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پی تدوین الگوی پایه اسلامی - ایرانی پیشرفت، دستگاه‌ها، مراکز علمی، نخبگان و صاحب‌نظران را به بررسی عمیق ابعاد مختلف سند تدوین‌ شده و ارائه‌ نظرات مشورتی فراخواندند.
۱۳۹۷/۷/۲۲ - ۱۶:۱۴
ایران در قلب تحولات سیاسی منطقه و جهان قرار دارد/ انزوا پذیر نیستیم
جانشین فرمانده کل سپاه گفت: آمریکا درحال حاضر در انزوا قرار گرفته و متحدان مستحکم خود را از دست می دهد، این درحالیست که ایران در قلب تحولات سیاسی منطقه و جهان قرار دارد و به هیچ عنوان انزوا پذیر نیست.
۱۳۹۷/۷/۲۲ - ۱۶:۱۰
هر چقدر از آزادی دانشگاه بکاهیم، ضرر کرده ایم
رییس جمهوری تاکید کرد: ما هر چقدر از استقلال و آزادی دانشگاه بکاهیم ضرر کرده ایم، عیبی ندارد دانشجو و دانشگاه به احزاب کمک کنند اما دانشگاه نباید محل فعالیت احزاب باشد چون علم چهارچوب نمی شناسد و باز ...
۱۳۹۷/۷/۲۲ - ۱۶:۰۳
تاکنون 300 تیم تروریستی را نابود کرده ایم
وزیر اطلاعات گفت: تاکنون 300 تیم تروریستی را کشف و نابود کرده و اعضای آنها را به هلاکت رسانده ایم.
۱۳۹۷/۷/۲۲ - ۱۵:۵۹
از حبس‌های طولانی برای متهمان اقتصادی تا تعلیق چند بازپرس و کارمند
سخنگوی قوه قضاییه با اشاره به صدور احکام حبس طولانی مدت برای متهمان پرونده‌های اقتصادی گفت: در چند وقت اخیر چند بازپرس و کارمند دستگاه قضایی کشور تعلیق شده اند.

پربننده ترین ها

پر بحث ترینها