امروز: یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷
وبسایت خبری
سرویس : استان
زمان : ۱۳۹۷/۶/۳۱ - ۱۶:۵۴
شناسه خبر: ۴۲۵۸۵۴
 
واکنش علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان در خصوص حادثه تروریستی اهواز؛
حمله به رژه نیروهای مسلح نشان ترس دشمنان از قدرت نظامی ایران است/ وحدت ملت، دشمنان را مایوس کرد/نیروهای امنیتی حافظ جان مردم شدند
جمعی از علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان ضمن محکوم کردن اقدام تروریستی در اهواز گفتند: حمله به رژه نیروهای مسلح نشان ترس دشمنان از قدرت نظامی ایران است

به گزارش طایفه نوتی زهی به نقل از عصرهامون، جمعی از علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان در پی حادثه تروریستی که در جریان برگزاری رژه نیروهای مسلح اهواز رخ داد ضمن محکوم کردن این حادثه گفتند: امروز بار دیگر رشادت و مردانگی سربازان ایران زمین بر جهان نقش بست و نمایشی زیبا از مردانگی و ایثار آنان دل ملت ایران را گرم کرد که فرزندان آنان تا پای جان مدافعان این انقلاب و ملت هستند.
 
سربازان ایران امروز با افتخار مدافع ملت بودند
مولوی حسن زهی مدرس مسجد مکی زاهدان در گفت وگو با خبرنگار ما ضمن محکوم کردن حادثه تروریستی اهواز و عرض تسلیت به ملت شریف ایران و مقام معظم رهبری، گفت: در حادثه تروریستی اهواز چیزی که بیش از همه به چشم می آمد ایثار و گذشت سربازانی بود که جانشان را سپر بلای مردم کرده و با وجود زخم های عمیق و خطر موجود به یاری کودکان و مردم شتافتند.
وی گفت: بار دیگر کوردلان از خدا بی خبر و نوکران استکبار جهانی خون زنان، مردان و کودکان بی گناه ملت ایران را بر زمین ریختند تا اوج دشمنی خود با این انقلاب و هراس شان از این ملت همیشه سربلند را نشان دهند.
وی افزود: افرادی که این گونه با سنگ دلی به روی مردم عادی و سربازان بی دفاع آتش گشوده و آنان را به گلوله می بندند نه تنها نمی توانند ادعای دفاع از حقوق این ملت را داشته باشند بلکه حتی نمی توانند مدعی دینداری باشند.
 
حمله تروریستی اهواز، روسیاهی دشمنان شد
این مدرس مسجد مکی زاهدان با تاکید بر اینکه این حمله تروریستی بازهم چیزی جز رو سیاهی برای استکبار نداشت، بیان کرد: تروریست ها با این حمله تنها خودرا روسیاه کردند و نشان دادند که تا چه اندازه خونخوار و سنگ دل هستند و در نقطه مقابل همه دنیا دیدند که چه گونه نیروهای نظامی با وجود خطر و زخم هایی که بر تن داشتند برای نجات جان کودکان و مردم عادی تلاش می کردند.
 
دشمن چشم دیدن اقتدار ایران اسلامی را ندارد
وی ادامه داد: امروز بار دیگر رشادت و مردانگی سربازان ایران زمین بر جهان نقش بست و نمایشی زیبا از مردانگی و ایثار آنان دل ملت ایران را گرم کرد که فرزندان آنان تا پای جان مدافعان این انقلاب و ملت هستند.
حسن زهی همچنین با عرض تسلیت به جامعه خبری کشور و خبرنگاران ایران، اذعان کرد: هیچ منطقی نمی تواند دلیلی برای این اقدامات ننگین استکباری بیاورد، اصلا مگر می شود انسان باشیم و چنین جنایاتی انجام دهیم، این اعمال تنها از فرزندان شیطان بزرگ و استکبار جهانی ساخته است که چشم دیدن اقتدار این کشور را ندارند.
 
وحدت ملت ایران، دشمنان را مایوس کرد
وی در ادامه تصریح کرد: امروز با دیدن تصاویر منتشره از این حمله تروریستی هم حس غم داشتم هم حس غرور برای بودن در چنین کشوری و میان چنین ملتی که جانشان را سپر بلای یکدیگر کرده و در اوج خطر برای یاری هم تلاش می کنند این افتخار ماست و تا ابد نیز به آن می بالیم زیرا امروز وحدت ملت ایران، دشمنان را مایوس کرد.
 
حمله به رژه نیروهای مسلح نشان ترس دشمنان از قدرت نظامی ایران اسلامی است
مولوی عنایت الله رسولی زاده امام جمعه شهرستان سربازضمن محکوم کردن حادثه تروریستی اهواز، گفت: در حادثه تروریستی اهواز این جوانان ایران زمین بودند که به گذشتن از جان خود افتخار آفرینی کرده و علاوه بر نابودی دشمنان از مردم دفاع کردند.
وی اظهار کرد: حمله به رژه نیروهای مسلح و مردم بیگناه نشان دهنده ترس دشمنان از قدرت نظامی ایران اسلامی است.
وی افزود: این نوکران خودفروخته استکبار جهانی می خواستند با این اقدام تروریستی روحیه ملت ایران را تضعیف کنند اما رشادت جوانان و نیروهای نظامی ما نقشه آنان را خنثی کرده و موجب شد تا همه دنیا به قدرت نظامی ما و از خودگذشتگی ملت ایران پی ببرند.
 
ایثار و از خودگذشتگی رمز پیروزی بر دشمنان است
امام جمعه اهل سنت سرباز با تاکید بر اینکه ایثار و از خودگذشتگی رمز پیروزی بر دشمنان است، بیان کرد: سال ها از زمان جنگ تحمیلی و هشت سال دفاع مقدس می گذرد اما روحیه ایثار و از خودگذشتگی ملت ایران روز به روز رشد کرده و موجب شکوفایی این کشور شده است تاجایی که امروز در زیر باران گلوله های دشمنان جوانان این مرز و بوم سینه سپر کرده و برای دفاع از مردم پیش قدم می شوند تا نشان دهند این ملت از پای نخواهد نشست.
وی ادامه داد: امروز تقابل دو گروه را دیدیم عده ای برای رسیدن به اهداف شیطانی خود به زنان و کودکان و سربازان بی دفاع هم رحم نکرده و آنان را به گلوله بستند و عده ای نیز با سپر قرار دادن تن خود برای دفاع از این ملت حاضر شدند و این تقابل شر و نیکی خود به تنهایی رسوا کننده دشمنان ماست.
وی در ادامه با عرض تسلیت به خانواده شهدا، ملت ایران و مقام معظم رهبری، تصریح کرد: ملت ایران بارها از چنین امتحاناتی پیروز خارج شده و افتخار آفرینی کرده اند و امروز نیز به زیبایی موجب شدند تا دشمنان بدانند تا ابد نمی توانند این مردم را از راه حقیقت و درست منحرف کنند.
 
هتک حرمت به مراسم رژه محکوم است
مولوی عبدالصمد ساداتی امام جمعه اهل سنت شهرستان سراوان ضمن محکومیت حادثه تروریستی رژه اهواز، گفت: افراد تروریستی که دست به چنین اقداماتی می زنند، در تضاد با امنیت مردم و کشور هستند.
وی اظهار کرد: هتک حرمت به مراسم رژه که گرامیداشت یاد و خاطر شهدای گرانقدر هشت سال دفاع مقدس است، محکوم و دردناک است.
وی با بیان اینکه افرادی که دست به چنین اقدامی زده اند، بی شک در پازل اجانب هستند، افزود: تروریست ها از نظر شرع، اخلاق و منطق ، اصول و مبانی اسلامی و انسانی جایگاه ندارند.
مولوی ساداتی با اشاره به اینکه نیروهای نظامی و انتظامی جزئی از مردم هستند، خاطر نشان کردند:  نیروهای امنینی با توجه به اینکه همواره در خط مقدم هستند، از جان و مال مردم حفاظت می کنند و در این حادثه نیز به خوبی از مردم محافظت کردند.
وی یادآور شد: در چنین مراسماتی تمام اقشار جامعه اعم از زن و مرد، پیر و جوان و خردسال وجود دارد و چنین افرادی که دست به این اقدامات می زنند با آسایش و امنیت مردم مشکل دارند.

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا مقدار عبارت
را در باکس روبرو وارد کنید:
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0

آخرین اخبار

۱۳۹۷/۹/۲۴ - ۱۵:۵۴
افزایش همکاری تهران و دهلی نو به نفع دو کشور و منطقه است
معاون اول رییس جمهوری با بیان این که افزایش همکاری میان تهران و دهلی نو به نفع دو کشور و منطقه است، گفت: باید از همه ظرفیت‌ها برای توسعه مناسبات ایران و هند در همه سطوح استفاده کرد.
۱۳۹۷/۹/۲۴ - ۱۵:۵۲
موشک های ایران قابل مذاکره نیست
محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر اینکه واشنگتن قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل را نقض کرده و در موقعیتی نیست که در این باره به ایران اتهام بزند، تصریح کرد: موشک های م...
۱۳۹۷/۹/۲۴ - ۱۵:۴۸
نقض تعهدات سعودی‌ها ادامه دارد/ تداوم تجاوزات رژیم آل سعود به یمن
رژیم آل سعود با نقض تعهدات خود در مذاکرات کویت و سوئد به حملات زمینی و هوایی خود به استان‌های مختلف یمن ادامه می‌دهد.
۱۳۹۷/۹/۲۲ - ۱۷:۱۳
به مدد" توان داخلی" در حوزه دفاعی خودکفاییم/تحریم‌های دشمنان برداشته نخواهد شد، باید آنها را بی خاصیت کنیم
فرمانده نیروی هوافضای سپاه با بیان اینکه تحریم‌های دشمنان هیچگاه برداشته نخواهد شد و باید آنها را بی خاصیت کنیم ،گفت: همانگونه که در حوزه تسلیحاتی به ویژه در عرصه موشکی برغم تحریم های شدید توانستیم با...
۱۳۹۷/۹/۲۲ - ۱۷:۰۸
هیات پاکستانی اجلاس مرزی قول پیگیری آزادی 7 مرزبان ایرانی را داد
معاون امنیتی انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: آزادسازی هفت نفر از مرزبانان ربوده شده ایرانی از مهمترین موضوعات مطرح شده در بیست و دومین اجلاس مشترک مرزی ایران و پاکستان بود که هیات پاکستانی قول...
۱۳۹۷/۹/۲۲ - ۱۷:۰۴
تکمیل بیش از۹۰۰ کیلومتر زیرساخت جاده ای با حضور ۵ گروه مهندسی سپاه در سیستان وبلوچستان
فرمانده قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه در جنوب شرق کشور از تکمیل بیش از۹۰۰ کیلومتر زیرساخت جاده ای با حضور پنج گروه مهندسی سپاه در سیستان وبلوچستان خبر داد و گفت: از سال88 تاکنون خیلی از خلاء ها را بررس...
۱۳۹۷/۹/۲۲ - ۱۷:۰۰
توافق گروه های یمنی برای آتش بس در الحدیده
طرف های یمنی درباره برقراری آتش بس در شهر و بندرالحدیده وبنادر الصلیف و عین عیسی به توافق رسیدند.
۱۳۹۷/۹/۲۱ - ۱۹:۳۰
همه حواس‌شان را جمع کنند؛ ممکن است دشمن برای سال ۹۸ نقشه کشیده باشد
رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند: نقشه‌ آمریکا این است که به‌کمک تحریم و کارهای ضدامنیتی در کشور ما اختلاف و جنگ داخلی و مشکلات ایجاد کنند.
۱۳۹۷/۹/۲۱ - ۱۹:۲۶
بهترین تجلّی بسیج در خدمت‌رسانی است
رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: بسیج برای استحکام و برنامه‌ریزی طرح‌های خود حساب ویژه‌ای روی جوانان مستعد و انقلابی باز کرده است.
۱۳۹۷/۹/۲۱ - ۱۹:۲۴
دانشجویان باید «عدالتخواهی» را در تراز انقلاب اسلامی مطالبه کنند+گزارش تصویری
وزیر دفاع گفت: دانشجویان ، فرماندهان و افسران جنگ نرمی هستند که در عصر حاضر بیش از هر دوره ای باید آگاه تر و هوشیارتر در راه مبارزه با استکبار ، مفهوم عدالتخواهی را در محیط بین الملل مطالبه کنند.

پربننده ترین ها

پر بحث ترینها