امروز: سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸
وبسایت خبری
سرویس : استان
زمان : ۱۳۹۷/۶/۳۱ - ۱۶:۵۴
شناسه خبر: ۴۲۵۸۵۴
 
واکنش علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان در خصوص حادثه تروریستی اهواز؛
حمله به رژه نیروهای مسلح نشان ترس دشمنان از قدرت نظامی ایران است/ وحدت ملت، دشمنان را مایوس کرد/نیروهای امنیتی حافظ جان مردم شدند
جمعی از علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان ضمن محکوم کردن اقدام تروریستی در اهواز گفتند: حمله به رژه نیروهای مسلح نشان ترس دشمنان از قدرت نظامی ایران است

به گزارش طایفه نوتی زهی به نقل از عصرهامون، جمعی از علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان در پی حادثه تروریستی که در جریان برگزاری رژه نیروهای مسلح اهواز رخ داد ضمن محکوم کردن این حادثه گفتند: امروز بار دیگر رشادت و مردانگی سربازان ایران زمین بر جهان نقش بست و نمایشی زیبا از مردانگی و ایثار آنان دل ملت ایران را گرم کرد که فرزندان آنان تا پای جان مدافعان این انقلاب و ملت هستند.
 
سربازان ایران امروز با افتخار مدافع ملت بودند
مولوی حسن زهی مدرس مسجد مکی زاهدان در گفت وگو با خبرنگار ما ضمن محکوم کردن حادثه تروریستی اهواز و عرض تسلیت به ملت شریف ایران و مقام معظم رهبری، گفت: در حادثه تروریستی اهواز چیزی که بیش از همه به چشم می آمد ایثار و گذشت سربازانی بود که جانشان را سپر بلای مردم کرده و با وجود زخم های عمیق و خطر موجود به یاری کودکان و مردم شتافتند.
وی گفت: بار دیگر کوردلان از خدا بی خبر و نوکران استکبار جهانی خون زنان، مردان و کودکان بی گناه ملت ایران را بر زمین ریختند تا اوج دشمنی خود با این انقلاب و هراس شان از این ملت همیشه سربلند را نشان دهند.
وی افزود: افرادی که این گونه با سنگ دلی به روی مردم عادی و سربازان بی دفاع آتش گشوده و آنان را به گلوله می بندند نه تنها نمی توانند ادعای دفاع از حقوق این ملت را داشته باشند بلکه حتی نمی توانند مدعی دینداری باشند.
 
حمله تروریستی اهواز، روسیاهی دشمنان شد
این مدرس مسجد مکی زاهدان با تاکید بر اینکه این حمله تروریستی بازهم چیزی جز رو سیاهی برای استکبار نداشت، بیان کرد: تروریست ها با این حمله تنها خودرا روسیاه کردند و نشان دادند که تا چه اندازه خونخوار و سنگ دل هستند و در نقطه مقابل همه دنیا دیدند که چه گونه نیروهای نظامی با وجود خطر و زخم هایی که بر تن داشتند برای نجات جان کودکان و مردم عادی تلاش می کردند.
 
دشمن چشم دیدن اقتدار ایران اسلامی را ندارد
وی ادامه داد: امروز بار دیگر رشادت و مردانگی سربازان ایران زمین بر جهان نقش بست و نمایشی زیبا از مردانگی و ایثار آنان دل ملت ایران را گرم کرد که فرزندان آنان تا پای جان مدافعان این انقلاب و ملت هستند.
حسن زهی همچنین با عرض تسلیت به جامعه خبری کشور و خبرنگاران ایران، اذعان کرد: هیچ منطقی نمی تواند دلیلی برای این اقدامات ننگین استکباری بیاورد، اصلا مگر می شود انسان باشیم و چنین جنایاتی انجام دهیم، این اعمال تنها از فرزندان شیطان بزرگ و استکبار جهانی ساخته است که چشم دیدن اقتدار این کشور را ندارند.
 
وحدت ملت ایران، دشمنان را مایوس کرد
وی در ادامه تصریح کرد: امروز با دیدن تصاویر منتشره از این حمله تروریستی هم حس غم داشتم هم حس غرور برای بودن در چنین کشوری و میان چنین ملتی که جانشان را سپر بلای یکدیگر کرده و در اوج خطر برای یاری هم تلاش می کنند این افتخار ماست و تا ابد نیز به آن می بالیم زیرا امروز وحدت ملت ایران، دشمنان را مایوس کرد.
 
حمله به رژه نیروهای مسلح نشان ترس دشمنان از قدرت نظامی ایران اسلامی است
مولوی عنایت الله رسولی زاده امام جمعه شهرستان سربازضمن محکوم کردن حادثه تروریستی اهواز، گفت: در حادثه تروریستی اهواز این جوانان ایران زمین بودند که به گذشتن از جان خود افتخار آفرینی کرده و علاوه بر نابودی دشمنان از مردم دفاع کردند.
وی اظهار کرد: حمله به رژه نیروهای مسلح و مردم بیگناه نشان دهنده ترس دشمنان از قدرت نظامی ایران اسلامی است.
وی افزود: این نوکران خودفروخته استکبار جهانی می خواستند با این اقدام تروریستی روحیه ملت ایران را تضعیف کنند اما رشادت جوانان و نیروهای نظامی ما نقشه آنان را خنثی کرده و موجب شد تا همه دنیا به قدرت نظامی ما و از خودگذشتگی ملت ایران پی ببرند.
 
ایثار و از خودگذشتگی رمز پیروزی بر دشمنان است
امام جمعه اهل سنت سرباز با تاکید بر اینکه ایثار و از خودگذشتگی رمز پیروزی بر دشمنان است، بیان کرد: سال ها از زمان جنگ تحمیلی و هشت سال دفاع مقدس می گذرد اما روحیه ایثار و از خودگذشتگی ملت ایران روز به روز رشد کرده و موجب شکوفایی این کشور شده است تاجایی که امروز در زیر باران گلوله های دشمنان جوانان این مرز و بوم سینه سپر کرده و برای دفاع از مردم پیش قدم می شوند تا نشان دهند این ملت از پای نخواهد نشست.
وی ادامه داد: امروز تقابل دو گروه را دیدیم عده ای برای رسیدن به اهداف شیطانی خود به زنان و کودکان و سربازان بی دفاع هم رحم نکرده و آنان را به گلوله بستند و عده ای نیز با سپر قرار دادن تن خود برای دفاع از این ملت حاضر شدند و این تقابل شر و نیکی خود به تنهایی رسوا کننده دشمنان ماست.
وی در ادامه با عرض تسلیت به خانواده شهدا، ملت ایران و مقام معظم رهبری، تصریح کرد: ملت ایران بارها از چنین امتحاناتی پیروز خارج شده و افتخار آفرینی کرده اند و امروز نیز به زیبایی موجب شدند تا دشمنان بدانند تا ابد نمی توانند این مردم را از راه حقیقت و درست منحرف کنند.
 
هتک حرمت به مراسم رژه محکوم است
مولوی عبدالصمد ساداتی امام جمعه اهل سنت شهرستان سراوان ضمن محکومیت حادثه تروریستی رژه اهواز، گفت: افراد تروریستی که دست به چنین اقداماتی می زنند، در تضاد با امنیت مردم و کشور هستند.
وی اظهار کرد: هتک حرمت به مراسم رژه که گرامیداشت یاد و خاطر شهدای گرانقدر هشت سال دفاع مقدس است، محکوم و دردناک است.
وی با بیان اینکه افرادی که دست به چنین اقدامی زده اند، بی شک در پازل اجانب هستند، افزود: تروریست ها از نظر شرع، اخلاق و منطق ، اصول و مبانی اسلامی و انسانی جایگاه ندارند.
مولوی ساداتی با اشاره به اینکه نیروهای نظامی و انتظامی جزئی از مردم هستند، خاطر نشان کردند:  نیروهای امنینی با توجه به اینکه همواره در خط مقدم هستند، از جان و مال مردم حفاظت می کنند و در این حادثه نیز به خوبی از مردم محافظت کردند.
وی یادآور شد: در چنین مراسماتی تمام اقشار جامعه اعم از زن و مرد، پیر و جوان و خردسال وجود دارد و چنین افرادی که دست به این اقدامات می زنند با آسایش و امنیت مردم مشکل دارند.

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا مقدار عبارت
را در باکس روبرو وارد کنید:
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0

آخرین اخبار

۱۳۹۸/۴/۳ - ۲۰:۲۵
امروز ضمن حفظ اقتدار بایستی با هوشمندی کامل در برابر دشمنان عمل کنیم/ تاريخ دفاع مقدس بايد نوشته شود
سرلشکر صفوی با تاکید بر اینکه انقلاب های بزرگ با آرمان های جهانی ، همواره دشمنان جهانی دارند گفت: امروز ضمن حفظ اقتدار بایستی با هوشمندی کامل در برابر دشمنان عمل کنیم.
۱۳۹۸/۴/۳ - ۲۰:۲۳
درگیری رزمندگان قرارگاه حمزه با یک تیم تروریستی ضد انقلاب در منطقه عمومی چالدران/ هلاکت یک تروریست
روابط عمومی قرارگاه حمزه سیدالشهدا (ع) از درگیری میان رزمندگان این قرارگاه با یک تیم تروریستی ضد انقلاب در منطقه عمومی چالدران درآذربایجان غربی خبر داد.
۱۳۹۸/۴/۳ - ۲۰:۲۰
درجه سه فرمانده نظامی ارتقاء یافت
درجه معاونان عملیات و نیروی انسانی ارتش و رئیس سازمان صنایع الکترونیک وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به دریاداری و سرتیپ تمامی ارتقا یافت.
۱۳۹۸/۴/۳ - ۲۰:۱۸
برخی اروپایی‌ها در قاچاق سازمان‌یافته موادمخدر دست دارند/جلسات ستاد مبارزه با موادمخدر با حضور رئیس‌جمهور تشکیل شود
رئیس قوه‌قضاییه گفت: بالاتر از مسئله عدم انجام وظیفه مبارزه با مواد مخدر توسط کشور‌های اروپایی معتقدیم که برخی از آن‌ها در این جریان دست دارند.
۱۳۹۸/۴/۳ - ۲۰:۱۵
ترامپ به حضور بی فایده ارتش آمریکا در خلیج فارس اذعان کرد
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در پیامی توئیتری نوشت که سخن رئیس جمهوری آمریکا درباره اینکه ارتش این کشور هیچ کاری در خلیج فارس ندارد، کاملا درست است.
۱۳۹۸/۴/۲ - ۱۹:۰۲
آمریکا نسبت به حفظ جان نیروهای خود مسئولانه رفتار کند
فرمانده قرارگاه مرکزی خاتم الانبیاء(ص) گفت: دولت آمریکا باید با اجتناب از رفتار اشتباه در منطقه، نسبت به حفظ جان نیروهای آمریکایی و به خطر افتادن آنها مسئولانه رفتار کند.
۱۳۹۸/۴/۲ - ۱۸:۵۹
ادعای ترامپ مبنی بر قصد حمله به ایران دروغ است
رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: رئیس جمهور رژیم آمریکا می‌گوید ما به سه نقطه می‌خواستیم حمله کنیم حرفی دروغ است و حتماً از ترس جرأت چنین کاری را نداشتند.
۱۳۹۸/۴/۲ - ۱۸:۵۶
اعلام لیست اموالم به مردم/ تشکیل مجتمع مبارزه با فساد اقتصادی/ ورود سالانه ۵ تا ۶ میلیون پرونده به دستگاه قضا
آیت‌الله رئیسی با اشاره به این مطلب که مسؤولین باید میزان دارایی خود را به رئیس قوه قضاییه ابلاغ کنند و رئیس دستگاه قضا به نهادی که رهبری معظم انقلاب تعیین می‌کند اعلام مي‌كند گفت: من علاوه بر اعلام ب...
۱۳۹۸/۴/۲ - ۱۸:۵۲
گلوبال هاوک سند جنایت آمریکا علیه ایران است
رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش گفت: سقوط پهپاد جاسوسی «گلوبال‌هاوک» سند جنایت آمریکا علیه ایران است.
۱۳۹۸/۴/۲ - ۱۸:۴۹
بسیاری از مشکلات جهان ناشی از یک جانبه‌گرایی آمریکاست
رئیس جمهوری گفت: بسیاری از مشکلات منطقه‌ای و جهانی به دلیل دیکتاتوری و قلدرمآبی برخی کشورها بویژه آمریکا بوده که ریشه آن زیر پا گذاشتن مقررات بین‌المللی و حرکت در مسیر یک جانبه‌گرایی است.

پربننده ترین ها

پر بحث ترینها