امروز: چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷
وبسایت خبری
سرویس : اخبار
زمان : ۱۳۹۷/۴/۶ - ۱۹:۱۲
شناسه خبر: ۴۲۵۵۱۹
 
رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:
ناتوانی دولت در کنترل نرخ ارز و مایحتاج مردم/ارزش پول ملی 300 درصد کاهش یافته است
رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: دولت علیرغم قول های متعدد دولتمردان، در کنترل نرخ ارز، طلا، خودرو و حتی مایحتاج روزمره مردم ناتوان بوده است.

به گزارش طایفه نوتی زهی به نقل از عصرهامون، حسینعلی شهریاری در نشست علنی مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور ضمن گرامیداشت سالگرد شهادت شهید بهشتی و یارانش از تلاش هایی تیم ملی فوتبال که با غیرت ایرانی بازی آبرومندانه را به نمایش گذاشتند قدردانی کرد.
 
کاهش 300درصدی ارزش پول ملی
وی در ادامه با بیان اینکه این روزها شاهد سوء مدیریت دولتمردان در کنترل تمامی امور کشور هستیم، گفت: متاسفانه اتفاقاتی که طی این سال ها رخ داد منجر به کاهش شدید ارزش پولی ملی شد به گونه ای که ارزش پولی ملی طی دو تا سه سال 300 درصد کاهش یافت.
وی با بیان اینکه اغلب مردم به دلیل عدم توانایی دولتمردان در کنترل امور کشور به زیر خط فقر رسیدند، گفت: دولت علیرغم قول های متعدد دولتمردان، در کنترل نرخ ارز، طلا، خودرو و حتی مایحتاج روزمره مردم ناتوان بوده است.
وی با انتقاد از اینکه قیمت کالاهای اساسی 50 تا 100 درصد افزایش یافته است، افزود: اگر دولت به طور جداگانه تورم در خوراک، پوشش و مواد بهداشتی و درمانی مردم را محاسبه کند شاهد خواهیم بود  که در برخی موارد 70 درصد یا حتی 100 درصد افزایش داشته و مشکلات زیادی را برای مردم به وجود آورده است.
شهریاری ادامه داد: متاسفانه نه تنها دولت بلکه مجلس نیز در این رابطه به وظیفه قانونی خود عمل نکرده و اقدامات صورت گرفته از سوی نمایندگان بیشتر جنبه انتخاباتی برای حوزه انتخابیه دارد؛ آیا دولت به تذکر، سوال، استیضاح و تحقیق و تفحص هایی که مجلس انجام می دهد توجهی داشته است؟ آیا نمایندگان تاکنون شاهد بوده اند که دولت در ارتباط با سوال یا تذکر آنها به صورت شفاهی و کتبی پاسخی دهد و نتیجه ای حاصل شده باشد؟ آیا اینکه می گویند نمایندگان عصاره ملت هستند صحت دارد؟ به طور قطع این موضوع وجود خارجی ندارد.
وی با بیان اینکه تا چه زمانی مردم باید شاهد سوء مدیریت نمایندگان و دولت باشند، تصریح کرد:آیا انتخابات سالم است؟ باید توجه داشت که من نماینده با چه اقدامات،  رانت و زد و بندهایی وارد مجلس می شوم و روسای جمهور با چه قول ها و وعده هایی که حتی یک دهم آن را نیز نمی توانند عملیاتی می کنند وارد دولت می‌شوند؛ تا کی مردم باید شاهد سوء مدیریت نمایندگان و دولت باشند؟ شاید منتظر باشیم که مردم ما نمایندگان مجلس و دولتمردان را بیرون کنند؛ دولت ها و مجالس سال ها تلاش می کنند نظام جمهوری اسلامی را از بین ببرند اما مردم سال ها است اجازه این کار را نمی دهند.
 
جان مردم به لب شان رسیده است
نماینده مردم زاهدان در مجلس دهم، با انتقاد از اینکه جان مردم به لب شان رسیده است، تصریح کرد: تا کی مردم باید این همه گرفتاری را به دلیل سوء مدیریت ما تحمل کنند و شاهد این همه گرفتاری روزمره باشیم و تنها افتخار کنیم که نطق ایراد می کنیم یا تذکری دهیم و وقتی که نمایندگان سوال را مطرح می کنند دولتمردان همه بسیج می شوند که سوال را پس بگیرند؛ نماینده ای که نداند و سوالی را امضا کند آیا شایستگی مجلس را دارد!
وی افزود: نماینده ای که نداند که سوال یا استیضاح کند و سپس امضای خود را پس بگیرد شایستگی مجلس را دارد؛ گرفتاری کشور از مجلس است که وظیفه نظارتی خود را به درستی انجام نمی دهد و امروز مردم ضعیف و مستضعف دچار مشکلات زیادی هستند.
وی با تاکید بر اینکه بازاریان و اصناف حق دارند تظاهرات، اعتراض و به مجلس و دولت اعتراض کنند، گفت: چرا مشکلات آنها را رفع نمی کنیم؛ به گفته یکی از همکاران مگر ما در هنگام ایراد نطق از فتح کربلای 5 برگشته ایم که نمایندگان با ما روبوسی می کنند؛ این اقدام چه جنبه و ارزشی دارد که 50 نفر نماینده با نماینده نطق کننده روبوسی کند؛ باید به وظیفه نمایندگی عمل کنیم.
 
فاصله طبقاتی زیادی میان دولتمردان و نمایندگان مجلس با مردم عادی وجود دارد
این نماینده مردم در مجلس دهم، با هشدار نسبت به اینکه استان سیستان و بلوچستان از بین رفته و مردم سیستان به مهاجرت روی آورده اند، تصریح کرد: 30 درصد جمعیت زاهدان مرکز استان آب لوله کشی نداشته و دولتمردان عرضه و توان مدیریت مشکلات را ندارند.
نماینده مردم زاهدان در مجلس دهم، ادامه داد: وزیر قول می دهد اما نمی تواند مدیر نالایق و پروازی خود را برکنار کند؛ تا کی باید شاهد این بی عرضگی و روزمرگی دولتمردان باشیم و نتوان کاری برای مردم انجام داد.
رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، افزود: متاسفانه ما نمایندگان برای مردم کاری انجام ندادیم تنها حرف زدیم، گفتار درمانی کردیم؛ فاصله طبقاتی زیادی میان دولتمردان و نمایندگان مجلس با مردم عادی وجود دارد؛ اگر این همه دزدی، فساد و اختلاس که همگی با رانت دولتمردان و مجلس است وجود نداشته به طور قطع وضعیت کشور بهتر از شرایط فعلی بود؛ همه ما باید به وظیفه ذاتی خود عمل کنیم.

ارسال به شبکه های اجتماعی
کلید واژه های مطلب:
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا مقدار عبارت
را در باکس روبرو وارد کنید:
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0

آخرین اخبار

۱۳۹۷/۱۲/۱ - ۲۰:۳۶
همه باید نسبت به بیانیه رهبری برای گام دوم انقلاب احساس مسئولیت کنند
رئیس‌ جمهور با اشاره به موفقیت ها و دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران و پیروزی مداوم ملت ایران در برابر توطئه ها، زورگویی ها و قلدر مآبی آمریکا، تاکید کرد: همه باید نسبت به بیانیه رهبر معظم انقلاب برای گ...
۱۳۹۷/۱۲/۱ - ۲۰:۳۲
طرف های دیگر برجام به تعهدات خود عمل کنند
رئیس مجلس شورای اسلامی در پکن گفت: هرچند طرف های برجام از پذیرش خواسته نامشروع آمریکا امتناع کرده و به حفظ برجام اهتمام ورزیده اند اما از آنها انتظار داریم در حفظ این توافق و رعایت چندجانبه گرایی، به ...
۱۳۹۷/۱۲/۱ - ۲۰:۲۷
فروش قاچاقی فناوری هسته ای به عربستان دورویی آمریکا را افشا می کند
وزیر امور خارجه با انتقاد از دو رویی و اعمال استانداردهای دوگانه دولت آمریکا تصریح کرد: فروش قاچاقی فناوری هسته ای به عربستان سعودی بخوبی دورویی آمریکا را افشا می کند.
۱۳۹۷/۱۲/۱ - ۲۰:۲۶
جمعه روز حرکت به‌سمت مسجد الاقصی است
رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس جمعه پیشِ‌رو را روز خیزش و حرکت ملت فلسطین به مسجد الاقصی برای پاسداری از آن اعلام کرد.
۱۳۹۷/۱۱/۳۰ - ۲۰:۴۵
عامل انتحاری و ۲ نفر از اعضای تیم تروریستی زاهدان پاکستانی بودند
سردار پاکپور گفت: عامل انتحاری و دو نفر از عناصر تیم تروریستی حمله به نیروهای سپاه، پاکستانی بودند.
۱۳۹۷/۱۱/۳۰ - ۲۰:۴۳
قطعا انتقام شهدایمان را می‌گیریم/ آل سعود بداند، ماندنی نیست /شهادت رمز اصلی تسلیم ناپذیری یک ملت
جانشین فرمانده کل سپاه گفت: رزمندگان سپاه در مقابل مثلث شوم آمریکا، رژیم صهیونیستی و دولت‌های عرب مرتجع منطقه ایستاده‌اند و کار آنها، کار ساده ای نیست
۱۳۹۷/۱۱/۳۰ - ۲۰:۳۹
افتتاح 5 طرح صنعتی تحقیقاتی حوزه مواد پیشرفته و انرژی
طرح تحقیقات کاربردی سازمان توسعه منابع انرژی با حضور وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح افتتاح و به بهره برداری رسید.
۱۳۹۷/۱۱/۳۰ - ۲۰:۳۶
پیام دانشجویان موجب دلگرمی مرزداران وطن شد/انتقام خون عزیزان مان را از دولت های تروریست خواهیم گرفت
سردار مارانی طی بیانیه ای با تقدیر از دانشجویان انقلابی و سنگرداران عرصه علم و فرهنگ، گفت: ان شاالله به مدد حضرت حق انتقام خون عزیزان مان را از دولت های تروریست پرور منطقه خواهیم گرفت.
۱۳۹۷/۱۱/۲۹ - ۲۰:۴۵
مسؤولان فریب خدعه اروپایی‌ها را نخورند و مراقب باشند برای مردم مشکل ایجاد نکنند
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند: من در پایان بیانیه[اخیر] از مردم برای راه‌پیمایی ۲۲ بهمن تشکر کردم لکن این تشکر خیلی کم‌تر از چیزی است که حق مردم ایران است.
۱۳۹۷/۱۱/۲۹ - ۲۰:۴۲
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با مراجع عظام تقلید و علما دیدار کرد
سرلشکر باقری در سفر به شهر مقدس قم با جمعی از مراجع عظام تقلید و علما دیدار و گفت‌وگو کرد.

پربننده ترین ها

پر بحث ترینها