امروز: سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷
وبسایت خبری
سرویس : اخبار
زمان : ۱۳۹۷/۴/۶ - ۱۹:۱۲
شناسه خبر: ۴۲۵۵۱۹
 
رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:
ناتوانی دولت در کنترل نرخ ارز و مایحتاج مردم/ارزش پول ملی 300 درصد کاهش یافته است
رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: دولت علیرغم قول های متعدد دولتمردان، در کنترل نرخ ارز، طلا، خودرو و حتی مایحتاج روزمره مردم ناتوان بوده است.

به گزارش طایفه نوتی زهی به نقل از عصرهامون، حسینعلی شهریاری در نشست علنی مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور ضمن گرامیداشت سالگرد شهادت شهید بهشتی و یارانش از تلاش هایی تیم ملی فوتبال که با غیرت ایرانی بازی آبرومندانه را به نمایش گذاشتند قدردانی کرد.
 
کاهش 300درصدی ارزش پول ملی
وی در ادامه با بیان اینکه این روزها شاهد سوء مدیریت دولتمردان در کنترل تمامی امور کشور هستیم، گفت: متاسفانه اتفاقاتی که طی این سال ها رخ داد منجر به کاهش شدید ارزش پولی ملی شد به گونه ای که ارزش پولی ملی طی دو تا سه سال 300 درصد کاهش یافت.
وی با بیان اینکه اغلب مردم به دلیل عدم توانایی دولتمردان در کنترل امور کشور به زیر خط فقر رسیدند، گفت: دولت علیرغم قول های متعدد دولتمردان، در کنترل نرخ ارز، طلا، خودرو و حتی مایحتاج روزمره مردم ناتوان بوده است.
وی با انتقاد از اینکه قیمت کالاهای اساسی 50 تا 100 درصد افزایش یافته است، افزود: اگر دولت به طور جداگانه تورم در خوراک، پوشش و مواد بهداشتی و درمانی مردم را محاسبه کند شاهد خواهیم بود  که در برخی موارد 70 درصد یا حتی 100 درصد افزایش داشته و مشکلات زیادی را برای مردم به وجود آورده است.
شهریاری ادامه داد: متاسفانه نه تنها دولت بلکه مجلس نیز در این رابطه به وظیفه قانونی خود عمل نکرده و اقدامات صورت گرفته از سوی نمایندگان بیشتر جنبه انتخاباتی برای حوزه انتخابیه دارد؛ آیا دولت به تذکر، سوال، استیضاح و تحقیق و تفحص هایی که مجلس انجام می دهد توجهی داشته است؟ آیا نمایندگان تاکنون شاهد بوده اند که دولت در ارتباط با سوال یا تذکر آنها به صورت شفاهی و کتبی پاسخی دهد و نتیجه ای حاصل شده باشد؟ آیا اینکه می گویند نمایندگان عصاره ملت هستند صحت دارد؟ به طور قطع این موضوع وجود خارجی ندارد.
وی با بیان اینکه تا چه زمانی مردم باید شاهد سوء مدیریت نمایندگان و دولت باشند، تصریح کرد:آیا انتخابات سالم است؟ باید توجه داشت که من نماینده با چه اقدامات،  رانت و زد و بندهایی وارد مجلس می شوم و روسای جمهور با چه قول ها و وعده هایی که حتی یک دهم آن را نیز نمی توانند عملیاتی می کنند وارد دولت می‌شوند؛ تا کی مردم باید شاهد سوء مدیریت نمایندگان و دولت باشند؟ شاید منتظر باشیم که مردم ما نمایندگان مجلس و دولتمردان را بیرون کنند؛ دولت ها و مجالس سال ها تلاش می کنند نظام جمهوری اسلامی را از بین ببرند اما مردم سال ها است اجازه این کار را نمی دهند.
 
جان مردم به لب شان رسیده است
نماینده مردم زاهدان در مجلس دهم، با انتقاد از اینکه جان مردم به لب شان رسیده است، تصریح کرد: تا کی مردم باید این همه گرفتاری را به دلیل سوء مدیریت ما تحمل کنند و شاهد این همه گرفتاری روزمره باشیم و تنها افتخار کنیم که نطق ایراد می کنیم یا تذکری دهیم و وقتی که نمایندگان سوال را مطرح می کنند دولتمردان همه بسیج می شوند که سوال را پس بگیرند؛ نماینده ای که نداند و سوالی را امضا کند آیا شایستگی مجلس را دارد!
وی افزود: نماینده ای که نداند که سوال یا استیضاح کند و سپس امضای خود را پس بگیرد شایستگی مجلس را دارد؛ گرفتاری کشور از مجلس است که وظیفه نظارتی خود را به درستی انجام نمی دهد و امروز مردم ضعیف و مستضعف دچار مشکلات زیادی هستند.
وی با تاکید بر اینکه بازاریان و اصناف حق دارند تظاهرات، اعتراض و به مجلس و دولت اعتراض کنند، گفت: چرا مشکلات آنها را رفع نمی کنیم؛ به گفته یکی از همکاران مگر ما در هنگام ایراد نطق از فتح کربلای 5 برگشته ایم که نمایندگان با ما روبوسی می کنند؛ این اقدام چه جنبه و ارزشی دارد که 50 نفر نماینده با نماینده نطق کننده روبوسی کند؛ باید به وظیفه نمایندگی عمل کنیم.
 
فاصله طبقاتی زیادی میان دولتمردان و نمایندگان مجلس با مردم عادی وجود دارد
این نماینده مردم در مجلس دهم، با هشدار نسبت به اینکه استان سیستان و بلوچستان از بین رفته و مردم سیستان به مهاجرت روی آورده اند، تصریح کرد: 30 درصد جمعیت زاهدان مرکز استان آب لوله کشی نداشته و دولتمردان عرضه و توان مدیریت مشکلات را ندارند.
نماینده مردم زاهدان در مجلس دهم، ادامه داد: وزیر قول می دهد اما نمی تواند مدیر نالایق و پروازی خود را برکنار کند؛ تا کی باید شاهد این بی عرضگی و روزمرگی دولتمردان باشیم و نتوان کاری برای مردم انجام داد.
رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، افزود: متاسفانه ما نمایندگان برای مردم کاری انجام ندادیم تنها حرف زدیم، گفتار درمانی کردیم؛ فاصله طبقاتی زیادی میان دولتمردان و نمایندگان مجلس با مردم عادی وجود دارد؛ اگر این همه دزدی، فساد و اختلاس که همگی با رانت دولتمردان و مجلس است وجود نداشته به طور قطع وضعیت کشور بهتر از شرایط فعلی بود؛ همه ما باید به وظیفه ذاتی خود عمل کنیم.

ارسال به شبکه های اجتماعی
کلید واژه های مطلب:
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا مقدار عبارت
را در باکس روبرو وارد کنید:
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0

آخرین اخبار

۱۳۹۷/۷/۲۳ - ۱۸:۳۰
سیاست یک جانبه گرایی رییس جمهور آمریکا در اقتصاد و خروج از برجام شکست خواهد خورد/آنها بخوبی دریافتند که اسلام عربستان سعودی و تفکر وهابیت نمی تواند برای ملت های اسلامی الگو قرارگیرد
سیاست یک جانبه گرایی ترامپ ،رییس جمهور آمریکا در اقتصاد شکست خواهد خورد، سیاست آمریکا در خروج از برجام و تحریم ایران هم به فضل الهی و با عنایت خاص حضرت بقیه الله الاعظم شکست خواهد خورد.
۱۳۹۷/۷/۲۳ - ۱۸:۲۷
دولت طرح‌های گسترده‌ای برای مقابله با جنگ روانی و اقتصادی دارد
رییس جمهوری با بیان اینکه هیچ مشکلی در تامین کالاهای اساسی نخواهیم داشت، گفت: دولت طرح‌های گسترده‌ای برای مقابله با جنگ روانی و اقتصادی دشمنان و رفع مشکلات دارد.
۱۳۹۷/۷/۲۳ - ۱۸:۲۴
تحریم های غیر انسانی آمریکا در تأمین دارو و نیازهای اولیه ملت ایران / اگر ملت های جهان در برابر قانونگریزی ها ایستادگی نکنند هیتلر و صدام های جدیدی در جهان ظهور پیدا می کند+ گزارش تصویری
تحریم هایی آمریکا بر خلاف اصول اساسی حقوق بشری و غیر انسانی است. آنها حتی در فرایند تهیه داروها و نیازهای اولیه انسانی ملت ما نیز مانع تراشی می کنند و اگر امروز ملت ها و کشورهای جهان در برابر چنین قا...
۱۳۹۷/۷/۲۳ - ۱۸:۱۹
تهدید کشورها ابزار سیاست خارجی آمریکا شده است
نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد، تهدید کشورها را ابزار سیاست خارجی آمریکا دانست که به آن معتاد شده است و گفت: نتیجه این روند، تضعیف سازمان ملل و منشور آن است.
۱۳۹۷/۷/۲۳ - ۱۸:۱۶
تدوین الگوی اسلامی ایرانی سرآغازی برای پیمودن راهی طولانی است
مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت با صدور بیانیه ای اعلام کرد: تدوین الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت تنها سرآغازی برای پیمودن راهی طولانی و دشوار با عزمی استوار و تلاشی بی وقفه و نظارت و ارزیابی مداوم است تا...
۱۳۹۷/۷/۲۲ - ۱۶:۱۹
فراخوان رهبرانقلاب برای بررسی سند الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پی تدوین الگوی پایه اسلامی - ایرانی پیشرفت، دستگاه‌ها، مراکز علمی، نخبگان و صاحب‌نظران را به بررسی عمیق ابعاد مختلف سند تدوین‌ شده و ارائه‌ نظرات مشورتی فراخواندند.
۱۳۹۷/۷/۲۲ - ۱۶:۱۴
ایران در قلب تحولات سیاسی منطقه و جهان قرار دارد/ انزوا پذیر نیستیم
جانشین فرمانده کل سپاه گفت: آمریکا درحال حاضر در انزوا قرار گرفته و متحدان مستحکم خود را از دست می دهد، این درحالیست که ایران در قلب تحولات سیاسی منطقه و جهان قرار دارد و به هیچ عنوان انزوا پذیر نیست.
۱۳۹۷/۷/۲۲ - ۱۶:۱۰
هر چقدر از آزادی دانشگاه بکاهیم، ضرر کرده ایم
رییس جمهوری تاکید کرد: ما هر چقدر از استقلال و آزادی دانشگاه بکاهیم ضرر کرده ایم، عیبی ندارد دانشجو و دانشگاه به احزاب کمک کنند اما دانشگاه نباید محل فعالیت احزاب باشد چون علم چهارچوب نمی شناسد و باز ...
۱۳۹۷/۷/۲۲ - ۱۶:۰۳
تاکنون 300 تیم تروریستی را نابود کرده ایم
وزیر اطلاعات گفت: تاکنون 300 تیم تروریستی را کشف و نابود کرده و اعضای آنها را به هلاکت رسانده ایم.
۱۳۹۷/۷/۲۲ - ۱۵:۵۹
از حبس‌های طولانی برای متهمان اقتصادی تا تعلیق چند بازپرس و کارمند
سخنگوی قوه قضاییه با اشاره به صدور احکام حبس طولانی مدت برای متهمان پرونده‌های اقتصادی گفت: در چند وقت اخیر چند بازپرس و کارمند دستگاه قضایی کشور تعلیق شده اند.

پربننده ترین ها

پر بحث ترینها