امروز: سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸
وبسایت خبری
سرویس : اخبار
زمان : ۱۳۹۷/۴/۶ - ۱۹:۱۲
شناسه خبر: ۴۲۵۵۱۹
 
رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:
ناتوانی دولت در کنترل نرخ ارز و مایحتاج مردم/ارزش پول ملی 300 درصد کاهش یافته است
رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: دولت علیرغم قول های متعدد دولتمردان، در کنترل نرخ ارز، طلا، خودرو و حتی مایحتاج روزمره مردم ناتوان بوده است.

به گزارش طایفه نوتی زهی به نقل از عصرهامون، حسینعلی شهریاری در نشست علنی مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور ضمن گرامیداشت سالگرد شهادت شهید بهشتی و یارانش از تلاش هایی تیم ملی فوتبال که با غیرت ایرانی بازی آبرومندانه را به نمایش گذاشتند قدردانی کرد.
 
کاهش 300درصدی ارزش پول ملی
وی در ادامه با بیان اینکه این روزها شاهد سوء مدیریت دولتمردان در کنترل تمامی امور کشور هستیم، گفت: متاسفانه اتفاقاتی که طی این سال ها رخ داد منجر به کاهش شدید ارزش پولی ملی شد به گونه ای که ارزش پولی ملی طی دو تا سه سال 300 درصد کاهش یافت.
وی با بیان اینکه اغلب مردم به دلیل عدم توانایی دولتمردان در کنترل امور کشور به زیر خط فقر رسیدند، گفت: دولت علیرغم قول های متعدد دولتمردان، در کنترل نرخ ارز، طلا، خودرو و حتی مایحتاج روزمره مردم ناتوان بوده است.
وی با انتقاد از اینکه قیمت کالاهای اساسی 50 تا 100 درصد افزایش یافته است، افزود: اگر دولت به طور جداگانه تورم در خوراک، پوشش و مواد بهداشتی و درمانی مردم را محاسبه کند شاهد خواهیم بود  که در برخی موارد 70 درصد یا حتی 100 درصد افزایش داشته و مشکلات زیادی را برای مردم به وجود آورده است.
شهریاری ادامه داد: متاسفانه نه تنها دولت بلکه مجلس نیز در این رابطه به وظیفه قانونی خود عمل نکرده و اقدامات صورت گرفته از سوی نمایندگان بیشتر جنبه انتخاباتی برای حوزه انتخابیه دارد؛ آیا دولت به تذکر، سوال، استیضاح و تحقیق و تفحص هایی که مجلس انجام می دهد توجهی داشته است؟ آیا نمایندگان تاکنون شاهد بوده اند که دولت در ارتباط با سوال یا تذکر آنها به صورت شفاهی و کتبی پاسخی دهد و نتیجه ای حاصل شده باشد؟ آیا اینکه می گویند نمایندگان عصاره ملت هستند صحت دارد؟ به طور قطع این موضوع وجود خارجی ندارد.
وی با بیان اینکه تا چه زمانی مردم باید شاهد سوء مدیریت نمایندگان و دولت باشند، تصریح کرد:آیا انتخابات سالم است؟ باید توجه داشت که من نماینده با چه اقدامات،  رانت و زد و بندهایی وارد مجلس می شوم و روسای جمهور با چه قول ها و وعده هایی که حتی یک دهم آن را نیز نمی توانند عملیاتی می کنند وارد دولت می‌شوند؛ تا کی مردم باید شاهد سوء مدیریت نمایندگان و دولت باشند؟ شاید منتظر باشیم که مردم ما نمایندگان مجلس و دولتمردان را بیرون کنند؛ دولت ها و مجالس سال ها تلاش می کنند نظام جمهوری اسلامی را از بین ببرند اما مردم سال ها است اجازه این کار را نمی دهند.
 
جان مردم به لب شان رسیده است
نماینده مردم زاهدان در مجلس دهم، با انتقاد از اینکه جان مردم به لب شان رسیده است، تصریح کرد: تا کی مردم باید این همه گرفتاری را به دلیل سوء مدیریت ما تحمل کنند و شاهد این همه گرفتاری روزمره باشیم و تنها افتخار کنیم که نطق ایراد می کنیم یا تذکری دهیم و وقتی که نمایندگان سوال را مطرح می کنند دولتمردان همه بسیج می شوند که سوال را پس بگیرند؛ نماینده ای که نداند و سوالی را امضا کند آیا شایستگی مجلس را دارد!
وی افزود: نماینده ای که نداند که سوال یا استیضاح کند و سپس امضای خود را پس بگیرد شایستگی مجلس را دارد؛ گرفتاری کشور از مجلس است که وظیفه نظارتی خود را به درستی انجام نمی دهد و امروز مردم ضعیف و مستضعف دچار مشکلات زیادی هستند.
وی با تاکید بر اینکه بازاریان و اصناف حق دارند تظاهرات، اعتراض و به مجلس و دولت اعتراض کنند، گفت: چرا مشکلات آنها را رفع نمی کنیم؛ به گفته یکی از همکاران مگر ما در هنگام ایراد نطق از فتح کربلای 5 برگشته ایم که نمایندگان با ما روبوسی می کنند؛ این اقدام چه جنبه و ارزشی دارد که 50 نفر نماینده با نماینده نطق کننده روبوسی کند؛ باید به وظیفه نمایندگی عمل کنیم.
 
فاصله طبقاتی زیادی میان دولتمردان و نمایندگان مجلس با مردم عادی وجود دارد
این نماینده مردم در مجلس دهم، با هشدار نسبت به اینکه استان سیستان و بلوچستان از بین رفته و مردم سیستان به مهاجرت روی آورده اند، تصریح کرد: 30 درصد جمعیت زاهدان مرکز استان آب لوله کشی نداشته و دولتمردان عرضه و توان مدیریت مشکلات را ندارند.
نماینده مردم زاهدان در مجلس دهم، ادامه داد: وزیر قول می دهد اما نمی تواند مدیر نالایق و پروازی خود را برکنار کند؛ تا کی باید شاهد این بی عرضگی و روزمرگی دولتمردان باشیم و نتوان کاری برای مردم انجام داد.
رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، افزود: متاسفانه ما نمایندگان برای مردم کاری انجام ندادیم تنها حرف زدیم، گفتار درمانی کردیم؛ فاصله طبقاتی زیادی میان دولتمردان و نمایندگان مجلس با مردم عادی وجود دارد؛ اگر این همه دزدی، فساد و اختلاس که همگی با رانت دولتمردان و مجلس است وجود نداشته به طور قطع وضعیت کشور بهتر از شرایط فعلی بود؛ همه ما باید به وظیفه ذاتی خود عمل کنیم.

ارسال به شبکه های اجتماعی
کلید واژه های مطلب:
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا مقدار عبارت
را در باکس روبرو وارد کنید:
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0

آخرین اخبار

۱۳۹۸/۴/۳ - ۲۰:۲۵
امروز ضمن حفظ اقتدار بایستی با هوشمندی کامل در برابر دشمنان عمل کنیم/ تاريخ دفاع مقدس بايد نوشته شود
سرلشکر صفوی با تاکید بر اینکه انقلاب های بزرگ با آرمان های جهانی ، همواره دشمنان جهانی دارند گفت: امروز ضمن حفظ اقتدار بایستی با هوشمندی کامل در برابر دشمنان عمل کنیم.
۱۳۹۸/۴/۳ - ۲۰:۲۳
درگیری رزمندگان قرارگاه حمزه با یک تیم تروریستی ضد انقلاب در منطقه عمومی چالدران/ هلاکت یک تروریست
روابط عمومی قرارگاه حمزه سیدالشهدا (ع) از درگیری میان رزمندگان این قرارگاه با یک تیم تروریستی ضد انقلاب در منطقه عمومی چالدران درآذربایجان غربی خبر داد.
۱۳۹۸/۴/۳ - ۲۰:۲۰
درجه سه فرمانده نظامی ارتقاء یافت
درجه معاونان عملیات و نیروی انسانی ارتش و رئیس سازمان صنایع الکترونیک وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به دریاداری و سرتیپ تمامی ارتقا یافت.
۱۳۹۸/۴/۳ - ۲۰:۱۸
برخی اروپایی‌ها در قاچاق سازمان‌یافته موادمخدر دست دارند/جلسات ستاد مبارزه با موادمخدر با حضور رئیس‌جمهور تشکیل شود
رئیس قوه‌قضاییه گفت: بالاتر از مسئله عدم انجام وظیفه مبارزه با مواد مخدر توسط کشور‌های اروپایی معتقدیم که برخی از آن‌ها در این جریان دست دارند.
۱۳۹۸/۴/۳ - ۲۰:۱۵
ترامپ به حضور بی فایده ارتش آمریکا در خلیج فارس اذعان کرد
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در پیامی توئیتری نوشت که سخن رئیس جمهوری آمریکا درباره اینکه ارتش این کشور هیچ کاری در خلیج فارس ندارد، کاملا درست است.
۱۳۹۸/۴/۲ - ۱۹:۰۲
آمریکا نسبت به حفظ جان نیروهای خود مسئولانه رفتار کند
فرمانده قرارگاه مرکزی خاتم الانبیاء(ص) گفت: دولت آمریکا باید با اجتناب از رفتار اشتباه در منطقه، نسبت به حفظ جان نیروهای آمریکایی و به خطر افتادن آنها مسئولانه رفتار کند.
۱۳۹۸/۴/۲ - ۱۸:۵۹
ادعای ترامپ مبنی بر قصد حمله به ایران دروغ است
رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: رئیس جمهور رژیم آمریکا می‌گوید ما به سه نقطه می‌خواستیم حمله کنیم حرفی دروغ است و حتماً از ترس جرأت چنین کاری را نداشتند.
۱۳۹۸/۴/۲ - ۱۸:۵۶
اعلام لیست اموالم به مردم/ تشکیل مجتمع مبارزه با فساد اقتصادی/ ورود سالانه ۵ تا ۶ میلیون پرونده به دستگاه قضا
آیت‌الله رئیسی با اشاره به این مطلب که مسؤولین باید میزان دارایی خود را به رئیس قوه قضاییه ابلاغ کنند و رئیس دستگاه قضا به نهادی که رهبری معظم انقلاب تعیین می‌کند اعلام مي‌كند گفت: من علاوه بر اعلام ب...
۱۳۹۸/۴/۲ - ۱۸:۵۲
گلوبال هاوک سند جنایت آمریکا علیه ایران است
رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش گفت: سقوط پهپاد جاسوسی «گلوبال‌هاوک» سند جنایت آمریکا علیه ایران است.
۱۳۹۸/۴/۲ - ۱۸:۴۹
بسیاری از مشکلات جهان ناشی از یک جانبه‌گرایی آمریکاست
رئیس جمهوری گفت: بسیاری از مشکلات منطقه‌ای و جهانی به دلیل دیکتاتوری و قلدرمآبی برخی کشورها بویژه آمریکا بوده که ریشه آن زیر پا گذاشتن مقررات بین‌المللی و حرکت در مسیر یک جانبه‌گرایی است.

پربننده ترین ها

پر بحث ترینها