امروز: یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷
وبسایت خبری
سرویس : اخبار
زمان : ۱۳۹۷/۴/۶ - ۱۹:۱۲
شناسه خبر: ۴۲۵۵۱۹
 
رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:
ناتوانی دولت در کنترل نرخ ارز و مایحتاج مردم/ارزش پول ملی 300 درصد کاهش یافته است
رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: دولت علیرغم قول های متعدد دولتمردان، در کنترل نرخ ارز، طلا، خودرو و حتی مایحتاج روزمره مردم ناتوان بوده است.

به گزارش طایفه نوتی زهی به نقل از عصرهامون، حسینعلی شهریاری در نشست علنی مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور ضمن گرامیداشت سالگرد شهادت شهید بهشتی و یارانش از تلاش هایی تیم ملی فوتبال که با غیرت ایرانی بازی آبرومندانه را به نمایش گذاشتند قدردانی کرد.
 
کاهش 300درصدی ارزش پول ملی
وی در ادامه با بیان اینکه این روزها شاهد سوء مدیریت دولتمردان در کنترل تمامی امور کشور هستیم، گفت: متاسفانه اتفاقاتی که طی این سال ها رخ داد منجر به کاهش شدید ارزش پولی ملی شد به گونه ای که ارزش پولی ملی طی دو تا سه سال 300 درصد کاهش یافت.
وی با بیان اینکه اغلب مردم به دلیل عدم توانایی دولتمردان در کنترل امور کشور به زیر خط فقر رسیدند، گفت: دولت علیرغم قول های متعدد دولتمردان، در کنترل نرخ ارز، طلا، خودرو و حتی مایحتاج روزمره مردم ناتوان بوده است.
وی با انتقاد از اینکه قیمت کالاهای اساسی 50 تا 100 درصد افزایش یافته است، افزود: اگر دولت به طور جداگانه تورم در خوراک، پوشش و مواد بهداشتی و درمانی مردم را محاسبه کند شاهد خواهیم بود  که در برخی موارد 70 درصد یا حتی 100 درصد افزایش داشته و مشکلات زیادی را برای مردم به وجود آورده است.
شهریاری ادامه داد: متاسفانه نه تنها دولت بلکه مجلس نیز در این رابطه به وظیفه قانونی خود عمل نکرده و اقدامات صورت گرفته از سوی نمایندگان بیشتر جنبه انتخاباتی برای حوزه انتخابیه دارد؛ آیا دولت به تذکر، سوال، استیضاح و تحقیق و تفحص هایی که مجلس انجام می دهد توجهی داشته است؟ آیا نمایندگان تاکنون شاهد بوده اند که دولت در ارتباط با سوال یا تذکر آنها به صورت شفاهی و کتبی پاسخی دهد و نتیجه ای حاصل شده باشد؟ آیا اینکه می گویند نمایندگان عصاره ملت هستند صحت دارد؟ به طور قطع این موضوع وجود خارجی ندارد.
وی با بیان اینکه تا چه زمانی مردم باید شاهد سوء مدیریت نمایندگان و دولت باشند، تصریح کرد:آیا انتخابات سالم است؟ باید توجه داشت که من نماینده با چه اقدامات،  رانت و زد و بندهایی وارد مجلس می شوم و روسای جمهور با چه قول ها و وعده هایی که حتی یک دهم آن را نیز نمی توانند عملیاتی می کنند وارد دولت می‌شوند؛ تا کی مردم باید شاهد سوء مدیریت نمایندگان و دولت باشند؟ شاید منتظر باشیم که مردم ما نمایندگان مجلس و دولتمردان را بیرون کنند؛ دولت ها و مجالس سال ها تلاش می کنند نظام جمهوری اسلامی را از بین ببرند اما مردم سال ها است اجازه این کار را نمی دهند.
 
جان مردم به لب شان رسیده است
نماینده مردم زاهدان در مجلس دهم، با انتقاد از اینکه جان مردم به لب شان رسیده است، تصریح کرد: تا کی مردم باید این همه گرفتاری را به دلیل سوء مدیریت ما تحمل کنند و شاهد این همه گرفتاری روزمره باشیم و تنها افتخار کنیم که نطق ایراد می کنیم یا تذکری دهیم و وقتی که نمایندگان سوال را مطرح می کنند دولتمردان همه بسیج می شوند که سوال را پس بگیرند؛ نماینده ای که نداند و سوالی را امضا کند آیا شایستگی مجلس را دارد!
وی افزود: نماینده ای که نداند که سوال یا استیضاح کند و سپس امضای خود را پس بگیرد شایستگی مجلس را دارد؛ گرفتاری کشور از مجلس است که وظیفه نظارتی خود را به درستی انجام نمی دهد و امروز مردم ضعیف و مستضعف دچار مشکلات زیادی هستند.
وی با تاکید بر اینکه بازاریان و اصناف حق دارند تظاهرات، اعتراض و به مجلس و دولت اعتراض کنند، گفت: چرا مشکلات آنها را رفع نمی کنیم؛ به گفته یکی از همکاران مگر ما در هنگام ایراد نطق از فتح کربلای 5 برگشته ایم که نمایندگان با ما روبوسی می کنند؛ این اقدام چه جنبه و ارزشی دارد که 50 نفر نماینده با نماینده نطق کننده روبوسی کند؛ باید به وظیفه نمایندگی عمل کنیم.
 
فاصله طبقاتی زیادی میان دولتمردان و نمایندگان مجلس با مردم عادی وجود دارد
این نماینده مردم در مجلس دهم، با هشدار نسبت به اینکه استان سیستان و بلوچستان از بین رفته و مردم سیستان به مهاجرت روی آورده اند، تصریح کرد: 30 درصد جمعیت زاهدان مرکز استان آب لوله کشی نداشته و دولتمردان عرضه و توان مدیریت مشکلات را ندارند.
نماینده مردم زاهدان در مجلس دهم، ادامه داد: وزیر قول می دهد اما نمی تواند مدیر نالایق و پروازی خود را برکنار کند؛ تا کی باید شاهد این بی عرضگی و روزمرگی دولتمردان باشیم و نتوان کاری برای مردم انجام داد.
رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، افزود: متاسفانه ما نمایندگان برای مردم کاری انجام ندادیم تنها حرف زدیم، گفتار درمانی کردیم؛ فاصله طبقاتی زیادی میان دولتمردان و نمایندگان مجلس با مردم عادی وجود دارد؛ اگر این همه دزدی، فساد و اختلاس که همگی با رانت دولتمردان و مجلس است وجود نداشته به طور قطع وضعیت کشور بهتر از شرایط فعلی بود؛ همه ما باید به وظیفه ذاتی خود عمل کنیم.

ارسال به شبکه های اجتماعی
کلید واژه های مطلب:
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا مقدار عبارت
را در باکس روبرو وارد کنید:
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0

آخرین اخبار

۱۳۹۷/۹/۲۴ - ۱۵:۵۴
افزایش همکاری تهران و دهلی نو به نفع دو کشور و منطقه است
معاون اول رییس جمهوری با بیان این که افزایش همکاری میان تهران و دهلی نو به نفع دو کشور و منطقه است، گفت: باید از همه ظرفیت‌ها برای توسعه مناسبات ایران و هند در همه سطوح استفاده کرد.
۱۳۹۷/۹/۲۴ - ۱۵:۵۲
موشک های ایران قابل مذاکره نیست
محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر اینکه واشنگتن قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل را نقض کرده و در موقعیتی نیست که در این باره به ایران اتهام بزند، تصریح کرد: موشک های م...
۱۳۹۷/۹/۲۴ - ۱۵:۴۸
نقض تعهدات سعودی‌ها ادامه دارد/ تداوم تجاوزات رژیم آل سعود به یمن
رژیم آل سعود با نقض تعهدات خود در مذاکرات کویت و سوئد به حملات زمینی و هوایی خود به استان‌های مختلف یمن ادامه می‌دهد.
۱۳۹۷/۹/۲۲ - ۱۷:۱۳
به مدد" توان داخلی" در حوزه دفاعی خودکفاییم/تحریم‌های دشمنان برداشته نخواهد شد، باید آنها را بی خاصیت کنیم
فرمانده نیروی هوافضای سپاه با بیان اینکه تحریم‌های دشمنان هیچگاه برداشته نخواهد شد و باید آنها را بی خاصیت کنیم ،گفت: همانگونه که در حوزه تسلیحاتی به ویژه در عرصه موشکی برغم تحریم های شدید توانستیم با...
۱۳۹۷/۹/۲۲ - ۱۷:۰۸
هیات پاکستانی اجلاس مرزی قول پیگیری آزادی 7 مرزبان ایرانی را داد
معاون امنیتی انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: آزادسازی هفت نفر از مرزبانان ربوده شده ایرانی از مهمترین موضوعات مطرح شده در بیست و دومین اجلاس مشترک مرزی ایران و پاکستان بود که هیات پاکستانی قول...
۱۳۹۷/۹/۲۲ - ۱۷:۰۴
تکمیل بیش از۹۰۰ کیلومتر زیرساخت جاده ای با حضور ۵ گروه مهندسی سپاه در سیستان وبلوچستان
فرمانده قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه در جنوب شرق کشور از تکمیل بیش از۹۰۰ کیلومتر زیرساخت جاده ای با حضور پنج گروه مهندسی سپاه در سیستان وبلوچستان خبر داد و گفت: از سال88 تاکنون خیلی از خلاء ها را بررس...
۱۳۹۷/۹/۲۲ - ۱۷:۰۰
توافق گروه های یمنی برای آتش بس در الحدیده
طرف های یمنی درباره برقراری آتش بس در شهر و بندرالحدیده وبنادر الصلیف و عین عیسی به توافق رسیدند.
۱۳۹۷/۹/۲۱ - ۱۹:۳۰
همه حواس‌شان را جمع کنند؛ ممکن است دشمن برای سال ۹۸ نقشه کشیده باشد
رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند: نقشه‌ آمریکا این است که به‌کمک تحریم و کارهای ضدامنیتی در کشور ما اختلاف و جنگ داخلی و مشکلات ایجاد کنند.
۱۳۹۷/۹/۲۱ - ۱۹:۲۶
بهترین تجلّی بسیج در خدمت‌رسانی است
رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: بسیج برای استحکام و برنامه‌ریزی طرح‌های خود حساب ویژه‌ای روی جوانان مستعد و انقلابی باز کرده است.
۱۳۹۷/۹/۲۱ - ۱۹:۲۴
دانشجویان باید «عدالتخواهی» را در تراز انقلاب اسلامی مطالبه کنند+گزارش تصویری
وزیر دفاع گفت: دانشجویان ، فرماندهان و افسران جنگ نرمی هستند که در عصر حاضر بیش از هر دوره ای باید آگاه تر و هوشیارتر در راه مبارزه با استکبار ، مفهوم عدالتخواهی را در محیط بین الملل مطالبه کنند.

پربننده ترین ها

پر بحث ترینها