امروز: سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷
وبسایت خبری
سرویس : اجتماعی
زمان : ۱۳۹۴/۱۲/۱۹ - ۱۷:۲۸
شناسه خبر: ۴۲۲۲۳۳
 
جانشین فرمانده کل سپاه:
هدف اصلی رزمایش های موشکی اعلام اراده برای دفاع و بازدارندگی است
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: هدف اصلی برگزاری رزمایش های موشکی سپاه، اعمال اراده ما برای دفاع و بازدارندگی و اعلام اعمال این اراده برای دشمنان نظام اسلامی و همگان است.

به گزارش طایفه نوتی زهی به نقل از سپاه نیوز، این مطلب را سردار سرتیپ پاسدار حسین سلامی روز چهارشنبه در بخش پایانی مرحله نهایی رزمایش موشکی «اقتدار ولایت» و در جمع خبرنگاران عنوان کرد.
وی افزود : با ذخایر انبوهی از سیستم های موشکی بالستیک در بردهای مختلف مواجه هستیم که این موشک ها هر لحظه آماده هستند از نقاط بی شماری از کشور بنا به دستور، علیه اهداف مورد نظر شلیک شوند.
سردار سلامی ادامه داد: برای ارزیابی و اطمینان از استمرار آمادگی این سیستم ها، علاوه بر این بصورت مکرر با تمرینات شبیه سازی شده تا مرحله آتش، مداوم سیستم ها را در حالت آمادگی قرار می دهیم اما از پرتاب های واقعی هم غافل نیستیم و این پرتاب ها را برای حفظ و استمرار آمادگی های رزمی سیستم های موشکی انجام می دهیم. 
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: روز گذشته(سه شنبه) نیز در اجرا و برگزاری این رزمایش موشکی، موشک هایی از سکوها و سیلوهای زیرزمینی پرتاب شدند و امروز(چهارشنبه) نیز پرتاب های موشکی از دره ای در قلب سرزمین مقدس جمهوری اسلامی ایران را مشاهده می کنیم. 
سردار سلامی افزود: موشک هایی که امروز پرتاب شدند موشک های قدر «اچ» بودند، موشک هایی که با شلیک آنها، اهداف مورد نظر در نقاط مختلف نشانه گذاری شده، منهدم شدند. 
وی در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه این رزمایش چه پیامی برای بدخواهان و دشمنان نظام اسلامی دارد، گفت: هدف اصلی این رزمایش اعمال اراده ما برای دفاع و بازدارندگی است، یعنی اعلام اعمال این اراده برای دشمن نظام اسلامی و همگان است. 
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران تصریح کرد: پرتاب این موشک ها برای سرزمین های اسلامی امنیت، آرامش، حمایت و اقتدار را به همراه خواهد داشت و برای دشمنان اسلام و ایران پیام دفاع و بازدارندگی دارد که اگر دشمنان نیت بدخواهانه ای را بخواهند عملی کنند این موشک ها آماده پرتاب و شلیک به هر هدفی هستند. 
سردار سلامی در پاسخ به این سئوال که برخی کشورها سعی دارند که فعالیت های موشک های ایران را تحریم کنند نیز گفت: این موشک ها محصول تحریم هستند و تحریم های بیشتر توسعه های بیشتر ما را به همراه خواهد داشت و این یک تجربه بسیار نزدیک و واقعی است. 
مرحله نهایی رزمایش موشکی سپاه پاسداران انقلای اسلامی با عنوان «اقتدار ولایت» از بامداد روز گذشته(سه شنبه) با شعار «نمایش اقتدار و امنیت پایدار در سایه وحدت، همگرایی، همدلی و همزبانی» و با هدف نشان دادن قدرت بازدارندگی و آمادگی همه جانبه ایران اسلامی برای مقابله با هرگونه تهدید علیه انقلاب، نظام و تمامیت ارضی کشور، در چند مرحله در نقاط مختلف جغرافیای ایران اسلامی آغاز شد.
در ادامه مرحله نهایی این رزمایش، موشک های بالستیک نسل شهاب و موشک های دوربرد نقطه زن قدر از منطقه عمومی کویر قم شلیک شدند.
موشک های شهاب 1 و 2 و موشک های قدر «اچ» (H) و «اف» (F) از جمله موشک های شلیک شده در این مرحله از رزمایش بودند که با موفقیت به اهداف از پیش تعیین شده اصابت و آنها را منهدم کردند.

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا مقدار عبارت
را در باکس روبرو وارد کنید:
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0

آخرین اخبار

۱۳۹۷/۷/۲۳ - ۱۸:۳۰
سیاست یک جانبه گرایی رییس جمهور آمریکا در اقتصاد و خروج از برجام شکست خواهد خورد/آنها بخوبی دریافتند که اسلام عربستان سعودی و تفکر وهابیت نمی تواند برای ملت های اسلامی الگو قرارگیرد
سیاست یک جانبه گرایی ترامپ ،رییس جمهور آمریکا در اقتصاد شکست خواهد خورد، سیاست آمریکا در خروج از برجام و تحریم ایران هم به فضل الهی و با عنایت خاص حضرت بقیه الله الاعظم شکست خواهد خورد.
۱۳۹۷/۷/۲۳ - ۱۸:۲۷
دولت طرح‌های گسترده‌ای برای مقابله با جنگ روانی و اقتصادی دارد
رییس جمهوری با بیان اینکه هیچ مشکلی در تامین کالاهای اساسی نخواهیم داشت، گفت: دولت طرح‌های گسترده‌ای برای مقابله با جنگ روانی و اقتصادی دشمنان و رفع مشکلات دارد.
۱۳۹۷/۷/۲۳ - ۱۸:۲۴
تحریم های غیر انسانی آمریکا در تأمین دارو و نیازهای اولیه ملت ایران / اگر ملت های جهان در برابر قانونگریزی ها ایستادگی نکنند هیتلر و صدام های جدیدی در جهان ظهور پیدا می کند+ گزارش تصویری
تحریم هایی آمریکا بر خلاف اصول اساسی حقوق بشری و غیر انسانی است. آنها حتی در فرایند تهیه داروها و نیازهای اولیه انسانی ملت ما نیز مانع تراشی می کنند و اگر امروز ملت ها و کشورهای جهان در برابر چنین قا...
۱۳۹۷/۷/۲۳ - ۱۸:۱۹
تهدید کشورها ابزار سیاست خارجی آمریکا شده است
نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد، تهدید کشورها را ابزار سیاست خارجی آمریکا دانست که به آن معتاد شده است و گفت: نتیجه این روند، تضعیف سازمان ملل و منشور آن است.
۱۳۹۷/۷/۲۳ - ۱۸:۱۶
تدوین الگوی اسلامی ایرانی سرآغازی برای پیمودن راهی طولانی است
مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت با صدور بیانیه ای اعلام کرد: تدوین الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت تنها سرآغازی برای پیمودن راهی طولانی و دشوار با عزمی استوار و تلاشی بی وقفه و نظارت و ارزیابی مداوم است تا...
۱۳۹۷/۷/۲۲ - ۱۶:۱۹
فراخوان رهبرانقلاب برای بررسی سند الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پی تدوین الگوی پایه اسلامی - ایرانی پیشرفت، دستگاه‌ها، مراکز علمی، نخبگان و صاحب‌نظران را به بررسی عمیق ابعاد مختلف سند تدوین‌ شده و ارائه‌ نظرات مشورتی فراخواندند.
۱۳۹۷/۷/۲۲ - ۱۶:۱۴
ایران در قلب تحولات سیاسی منطقه و جهان قرار دارد/ انزوا پذیر نیستیم
جانشین فرمانده کل سپاه گفت: آمریکا درحال حاضر در انزوا قرار گرفته و متحدان مستحکم خود را از دست می دهد، این درحالیست که ایران در قلب تحولات سیاسی منطقه و جهان قرار دارد و به هیچ عنوان انزوا پذیر نیست.
۱۳۹۷/۷/۲۲ - ۱۶:۱۰
هر چقدر از آزادی دانشگاه بکاهیم، ضرر کرده ایم
رییس جمهوری تاکید کرد: ما هر چقدر از استقلال و آزادی دانشگاه بکاهیم ضرر کرده ایم، عیبی ندارد دانشجو و دانشگاه به احزاب کمک کنند اما دانشگاه نباید محل فعالیت احزاب باشد چون علم چهارچوب نمی شناسد و باز ...
۱۳۹۷/۷/۲۲ - ۱۶:۰۳
تاکنون 300 تیم تروریستی را نابود کرده ایم
وزیر اطلاعات گفت: تاکنون 300 تیم تروریستی را کشف و نابود کرده و اعضای آنها را به هلاکت رسانده ایم.
۱۳۹۷/۷/۲۲ - ۱۵:۵۹
از حبس‌های طولانی برای متهمان اقتصادی تا تعلیق چند بازپرس و کارمند
سخنگوی قوه قضاییه با اشاره به صدور احکام حبس طولانی مدت برای متهمان پرونده‌های اقتصادی گفت: در چند وقت اخیر چند بازپرس و کارمند دستگاه قضایی کشور تعلیق شده اند.

پربننده ترین ها

پر بحث ترینها