امروز: جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹
وبسایت خبری
کلیه اخبار مرتبط با واژه آمریکا
سپهبد سلیمانی نماد یک دولت مستقل و تبلور روح یک ملت پرافتخار بود

نماینده جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل سپهبد شهید سلیمانی را نماد یک دولت مستقل و تبلور روح یک ملت پرافتخار خواند و گفت: ترور وحشیانه وی احساسات و روح ملت ایران را جریحه‌دار کرد.
پنج شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۰:۵۵
ترور شهید سلیمانی بزرگترین هدیه آمریکا به تروریسم تکفیری بود
شمخانی:

نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: ترور شهید سلیمانی بزرگترین هدیه آمریکا به تروریسم تکفیری و حامیانش بود.
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۲:۰۸
 تروریست ها توان مقابله با فرزندان انقلاب را ندارند/ حادثه تروریستی
علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان:

شماری از علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان حادثه تروریستی محور "کورین" زاهدان را که توسط گروهک جیش الظلم انجام شد، محکوم کردند.
سه شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۶:۱۷
بحران کنونی نتیجه خروج آمریکا از برجام است/ روسیه: قطعنامه تمدید تحریم تسلیحاتی ایران خیالی است
نشست مجازی شورای امنیت درباره ایران؛ چین:

نماینده جمهوری خلق چین نیز در نشست مجازی شورای امنیت درباره ایران گفت: خروج آمریکا از برجام و تحریم‌های یکجانبه این کشور علیه ایران، ریشه اصلی بحران کنونی است. ما از آمریکا می‌خواهیم که به تحریم‌های یکجانبه خود علیه ایران پایان دهد.
سه شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۱:۲۶
۳ کشور اروپایی شرمنده ما هستند
روحانی:

رئیس‌جمهور گفت: دختران نجیب و زنان جامعه در مسائل اخلاقی و اجتماعی همیشه مراقبت‌های لازم را انجام دادند و خواهند داد و نیاز نیست که کسی بخواهد در این زمینه دلسوزی کند و زنان جامعه ما دلسوزتر از هر کسی هستند.
چهارشنبه ۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۸:۵۴
انتقاد وزیران خارجه ایران و چین از یکجانبه‌گرایی قلدرمابانه آمریکا

وزیران امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین در ادامه رایزنی‌های مستمر سیاسی دو کشور، از یکجانبه گرایی قلدرمآبانه آمریکا انتقاد کرده و حمایت قاطع خود را از چندجانبه گرایی و اصول حقوق بین الملل اعلام کردند.
چهارشنبه ۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۵:۵۷
امام خمینی(ره) یک انسان تحول‌خواه و تحول‌آفرین بود
رهبر انقلاب:‌

رهبر انقلاب اسلامی با بیان اینکه امام(ره) یک انسان تحول‌خواه و تحول‌آفرین بود، فرمودند: ‌ایشان بزرگترین تحولات را در دوران و زمان خودشان ایجاد کردند.
چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۲:۳۲
هزاران نفر را بازداشت و اعتراضات را به‌شدت سرکوب می‌کنیم
ترامپ:

رئیس‌جمهور آمریکا در یک کنفرانس ویدیویی عملکرد فرمانداران ایالت‌های این کشور در برابر معترضان به قتل یک شهروند سیاهپوست توسط پلیس را ضعیف خواند و اعلام کرد که دولتش قصد دارد با دستگیری هزاران نفر از معترضان، اعتراضات اخیر را به‌شدت سرکوب کند.
دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۲:۴۲
عزیمت نفتکش‌های ایران به ونزوئلا سیلی محکمی به آمریکا بود
رأی الیوم:

روزنامه «رأی الیوم» چاپ لندن در شماره امروز (چهارشنبه ) خود تاکید کرد: عزیمت و لنگر انداختن نفتکش‌های ایران در سواحل ونزوئلا، «سیلی محکمی» به «دونالد ترامپ» و استکبار آمریکایی بود.
چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۵:۰۸
سوییس نقش موثرتری در قبال اقدامات غیرقانونی آمریکا ایفا کند
روحانی در تماس تلفنی با رییس جمهوری سوییس:

رییس جمهوری گفت: انتظار ما از سوییس در این شرایط حساس که شاهد افزایش تحریم‌های غیرقانونی و غیرانسانی آمریکا علیه ایران هستیم، این است که نقش موثرتری ایفا کند.
سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۰:۲۶
ایران تخطی از قطعنامه۲۲۳۱ را نخواهد پذیرفت
روحانی:

رییس جمهوری با تاکید بر اینکه لغو تحریم تسلیحاتی جزو لاینفک برجام است، گفت: آمریکا و کشورهای دیگر بدانند ایران به هیچ عنوان تخطی از قطع‌نامه ۲۲۳۱ را نخواهد پذیرفت.
چهارشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۰:۲۹
اقدامات آمریکا برنامه ایران برای مقابله کرونا را با چالش مواجه کرده است
در نشست مجازی سران عضو گروه تماس جنبش عدم تعهد مطرح شد؛

رییس جمهوری ضمن تشریح برنامه راهبردی ملی هدفمند ایران برای مبارزه با ویروس کووید-۱۹ گفت: اقدامات ضدحقوق بشری آمریکا برنامه هدفمند ایران برای مقابله با شیوع کرونا را با چالش مواجه کرده است.
دوشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۹:۵۸
تصمیم آلمان علیه حزب‌الله در راستای جنگ آمریکا و اسرائیل علیه مقاومت است
سید حسن نصرالله:

سید حسن نصرالله تأکید کرد تصمیم اخیر دولت آلمان علیه حزب‌الله مقاومت در منطقه را هدف قرار داده است و در راستای بخشی از جنگ آمریکایی اسرائیلی علیه مقاومت قرار دارد.
دوشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۱:۳۱
موضع واشنگتن و اتحادیه اروپا درمورد رفع تحریم تسلیحاتی، برای ایران الزام آور نیست
رضایی:

"محسن رضایی" دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام چهارشنبه شب در خصوص برداشته شدن تحریم‌های تسلیحاتی ایران گفت: موضع واشنگتن و اتحادیه اروپا در مورد رفع تحریم تسلیحاتی برای ایران الزام آور نیست و ما متعهد به آن نخواهیم بود.
چهارشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۲:۰۵
هر اقدام غیرقانونی و تحریک‌آمیز با برخورد قاطع مواجه می‌شود
ستادکل نیروهای مسلح هشدار داد:

ستاد کل نیروهای مسلح در بیانیه‌ای تأکید کرد: تشکیل ائتلاف‌های دروغین به رهبری آمریکا به بهانه حفظ امنیت کشتیرانی نه تنها برای کمک به این امر نبوده بلکه اقدامی مخاطره‌آمیز و در عین حال برهم زننده صلح و امنیت منطقه است.
دوشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۷:۱۵