امروز: شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹
وبسایت خبری
کلیه اخبار مرتبط با واژه آمریکا
امام خمینی(ره) یک انسان تحول‌خواه و تحول‌آفرین بود
رهبر انقلاب:‌

رهبر انقلاب اسلامی با بیان اینکه امام(ره) یک انسان تحول‌خواه و تحول‌آفرین بود، فرمودند: ‌ایشان بزرگترین تحولات را در دوران و زمان خودشان ایجاد کردند.
چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۲:۳۲
هزاران نفر را بازداشت و اعتراضات را به‌شدت سرکوب می‌کنیم
ترامپ:

رئیس‌جمهور آمریکا در یک کنفرانس ویدیویی عملکرد فرمانداران ایالت‌های این کشور در برابر معترضان به قتل یک شهروند سیاهپوست توسط پلیس را ضعیف خواند و اعلام کرد که دولتش قصد دارد با دستگیری هزاران نفر از معترضان، اعتراضات اخیر را به‌شدت سرکوب کند.
دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۲:۴۲
عزیمت نفتکش‌های ایران به ونزوئلا سیلی محکمی به آمریکا بود
رأی الیوم:

روزنامه «رأی الیوم» چاپ لندن در شماره امروز (چهارشنبه ) خود تاکید کرد: عزیمت و لنگر انداختن نفتکش‌های ایران در سواحل ونزوئلا، «سیلی محکمی» به «دونالد ترامپ» و استکبار آمریکایی بود.
چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۵:۰۸
سوییس نقش موثرتری در قبال اقدامات غیرقانونی آمریکا ایفا کند
روحانی در تماس تلفنی با رییس جمهوری سوییس:

رییس جمهوری گفت: انتظار ما از سوییس در این شرایط حساس که شاهد افزایش تحریم‌های غیرقانونی و غیرانسانی آمریکا علیه ایران هستیم، این است که نقش موثرتری ایفا کند.
سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۰:۲۶
ایران تخطی از قطعنامه۲۲۳۱ را نخواهد پذیرفت
روحانی:

رییس جمهوری با تاکید بر اینکه لغو تحریم تسلیحاتی جزو لاینفک برجام است، گفت: آمریکا و کشورهای دیگر بدانند ایران به هیچ عنوان تخطی از قطع‌نامه ۲۲۳۱ را نخواهد پذیرفت.
چهارشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۰:۲۹
اقدامات آمریکا برنامه ایران برای مقابله کرونا را با چالش مواجه کرده است
در نشست مجازی سران عضو گروه تماس جنبش عدم تعهد مطرح شد؛

رییس جمهوری ضمن تشریح برنامه راهبردی ملی هدفمند ایران برای مبارزه با ویروس کووید-۱۹ گفت: اقدامات ضدحقوق بشری آمریکا برنامه هدفمند ایران برای مقابله با شیوع کرونا را با چالش مواجه کرده است.
دوشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۹:۵۸
تصمیم آلمان علیه حزب‌الله در راستای جنگ آمریکا و اسرائیل علیه مقاومت است
سید حسن نصرالله:

سید حسن نصرالله تأکید کرد تصمیم اخیر دولت آلمان علیه حزب‌الله مقاومت در منطقه را هدف قرار داده است و در راستای بخشی از جنگ آمریکایی اسرائیلی علیه مقاومت قرار دارد.
دوشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۱:۳۱
موضع واشنگتن و اتحادیه اروپا درمورد رفع تحریم تسلیحاتی، برای ایران الزام آور نیست
رضایی:

"محسن رضایی" دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام چهارشنبه شب در خصوص برداشته شدن تحریم‌های تسلیحاتی ایران گفت: موضع واشنگتن و اتحادیه اروپا در مورد رفع تحریم تسلیحاتی برای ایران الزام آور نیست و ما متعهد به آن نخواهیم بود.
چهارشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۲:۰۵
هر اقدام غیرقانونی و تحریک‌آمیز با برخورد قاطع مواجه می‌شود
ستادکل نیروهای مسلح هشدار داد:

ستاد کل نیروهای مسلح در بیانیه‌ای تأکید کرد: تشکیل ائتلاف‌های دروغین به رهبری آمریکا به بهانه حفظ امنیت کشتیرانی نه تنها برای کمک به این امر نبوده بلکه اقدامی مخاطره‌آمیز و در عین حال برهم زننده صلح و امنیت منطقه است.
دوشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۷:۱۵
رفتارهای مداخله جویانه آمریکا مخل امنیت و ثبات منطقه است
گفت وگوی تلفنی روسای جمهوری ایران و چین؛

رئیس جمهوری اسلامی ایران در گفت وگوی تلفنی با همتای چینی خود با اشاره به رفتارهای مداخله جویانه آمریکا در منطقه، این گونه اقدامات را مخل امنیت و صلح و ثبات در منطقه دانست.
دوشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۱:۰۱
در توسعه قلمرو قدرت دفاعی هرگز متوقف نمی شویم/ هر اقدامی با پاسخ سریع و قاطع سپاه مواجه خواهد شد
فرمانده کل سپاه در بازدید از منطقه نازعات:

سرلشکر سلامی در بازدید از منطقه نازعات در واکنش به لفاظی های اخیر مقامات امریکایی گفت: به آمریکایی ها اعلام می کنیم در دفاع از امنیت ملی، مرزهای آبی و منافع دریایی مان کاملاً مصصم و جدی هستیم و هر اقدامی با پاسخ قاطع ، موثر و سریع ما مواجه خواهد شد.
پنج شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۲:۵۹
تبادلات تجاری ایران و ترکیه باید استمرار داشته باشد
در گفت وگوی تلفنی با رییس جمهور ترکیه مطرح شد؛

رییس جمهوری بر ضرورت تلاش برای توسعه، تقویت و تحکیم مناسبات و همکاری‌های دو جانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی تهران- آنکارا تاکید کرد و گفت: باید تلاش کنیم تا تبادلات تجاری دو کشور با رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی استمرار داشته باشد.
چهارشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۰:۵۵
روحانی بر ضرورت تلاش در راستای تسریع در اجرای توافقات تهران - مسکو تاکید کرد
در تماس تلفنی رییس جمهوری روسیه؛

رییسان جمهوری ایران و روسیه روابط و همکاری‌های فی مابین را صمیمانه، راهبردی و استراتژیک دانسته و بر ضرورت تلاش در راستای توسعه، تقویت و تحکیم همه جانبه مناسبات و همکاری‌های تهران - مسکو و تسریع در اجرای توافقات تاکید کردند.
سه شنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۵:۵۹
روایت امریکایی ها از ماجرای 27 فروردین ( ۱۵ آوریل) جعلی و هالیوودی است/ مستندات خلاف ادعای امریکایی ها را نشان میدهد/هرگونه خطای محاسباتی را قاطعانه پاسخ می‌دهیم
روابط عمومی نیروی دریایی سپاه در اطلاعیه ای تاکید کرد:

روابط عمومی نیروی دریایی سپاه در اطلاعیه ای با جعلی و هالیوودی خواندن روایت تروریست های امریکایی از ماجرای ۱۵ آوریل در خلیج فارس، تاکید کرد : مستندات خلاف ادعای امریکایی ها است و هرگونه خطای محاسباتی را قاطعانه پاسخ می‌دهیم.
یکشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۰:۲۱
آمریکا در بالاترین سطح آسیب پذیری، انفعال و فرسایش پذیری قرار دارد
سرلشکر صفوی:

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا با تاکید بر اینکه امروز امریکا در بالاترین سطح آسیب پذیری، انفعال و فرسایش پذیری قرار دارد،گفت: بحران کرونا به شتاب افول آمریکا و تضعیف آن سرعت بیشتری می دهد
سه شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۳:۴۶