امروز: سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹
وبسایت خبری
کلیه اخبار مرتبط با واژه اقتصاد
راه غلبه بر تحریم‌ها مشکلاتی دارد اما خوش‌عاقبت است
رهبر انقلاب:

رهبر انقلاب اسلامی گفتند: مسیر غلبه بر تحریم‌ها و بی‌اثر کردن آنها ممکن است در ابتدای کار، مشکلاتی داشته باشد اما خوش‌عاقبت است.اگر با تلاش و با سینه سپر کردن در مقابل مشکلات بتوانیم بر تحریم‌ها غلبه کنیم و طرف مقابل بی‌اثر شدن تحریم‌ها را ببیند، به‌تدریج دست از تحریم برخواهد داشت.
سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۹:۱۹
کارگروه رفع موانع جهش تولید به دستور رهبری و تایید سران سه قوا تشکیل شد
جهانگیری:

معاون اول رییس جمهوری گفت: مقام معظم رهبری با حساسیت، دو بار در یک ماه اخیر به این موضوع مهم اشاره و تاکید کردند که کارگروهی برای رفع موانع جهش تولید تشکیل شود. خوشبختانه در جلسه ستاد اقتصادی دولت و جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا نیز این موضوع مورد تاکید قرار گرفت و به من تاکید شد که با ترکیبی مناسب این ستاد را تشکیل دهم.
جمعه ۲ آیان ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۸:۰۳
 ​اقتصاد مقاومتی؛ تنها راه برون رفت از تحریم های ناجوانمردانه آمریکا/ دفاع مقدس شناسنامه انقلاب اسلامی و عزت ملت ایران است
در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه مطرح شد:

فرار رسیدن ماه صفر، اهمیت نهضت عاشورا، هشت سال دفاع مقدس جوانمردان ایران اسلامی و اقتدار و عزت آن ها در برابر دشمنان، راهکارهای ایستادن در برابر تحریم های ظالمانه، لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی و رزمایش اخیر ارتش مهم ترین محورهای امروز خطبه های نماز جمعه سیستان و بلوچستان بود.
جمعه ۲۸ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۹:۱۰
دولت همواره رهنمودهای مقام معظم رهبری را وجهه همت خود قرار داده است
در جلسه ویدئو کنفرانس در حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی؛

رییس جمهوری در جلسه ویدئو کنفرانس هیات دولت در حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی، گفت: ارتقاء تاب‌آوری اقتصاد و اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی سرلوحه و محور همه فعالیت‌ها و تلاش‌های دولت قرار دارد که آثار مثبت آن در مواجهه با تکانه‌های بیرونی قابل مشاهده است.
یکشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۶:۵۱
تصویب کلیات طرح فروش داخلی نفت در شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا
رییس جمهوری خبر داد:

رییس جمهوری از تصویب کلیات طرح فروش داخلی نفت و عرضه آن در بورس انرژی در جلسه روز گذشته شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا خبر داد و ابراز امیدواری کرد: دولت بتواند پس از تصویب نهایی و تدوین شیوه اجرایی، آن را عملیاتی کند.
سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۴:۰۸
مبنای مجلس برای رسیدن به فهم مشترک رهنمودهای رهبر انقلاب است
قالیباف:

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: مبنای مجلس برای رسیدن به فهم مشترک، نقشه راهی است که رهبر انقلاب در پیام خود به مجلس و رهنمودهای ایشان برای نمایندگان تبیین کردند.
دوشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۴:۳۷
اداره کشور با کمترین اتکا به نفت، قدرت‌نمایی ایران در جنگ اقتصادی است
در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت؛

رییس جمهوری گفت: آمریکایی‌ها انتظار داشتند چندی پس از آغاز تحریم‌ها، اقتصاد کشور متوقف شود، اما امروز توانسته‌ایم با برنامه‌ریزی و اتکا به اقتصاد بدون نفت کشور را اداره کنیم که این قدرت‌نمایی و پیروزی بزرگی برای ملت ایران در جنگ اقتصادی است.
سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۵:۴۸
دولت باید تا روز آخر وظایف خود را انجام دهد
در ارتباط تصویری با نمایندگان مجلس یازدهم صورت گرفت

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید کردند: سال آخر دولتها معمولاً سال حساسی است و باید مراقبت شود که پیگیری امور به هیچ وجه سست نشود و بر همین اساس اعتقاد راسخ دارم که دولت ها باید تا روز آخر وظایف خود را انجام دهند و بعد از پایان دوره قانونی خود، امانت را با ارائه صورت وضعیت، به دولت بعدی تحویل دهند.
یکشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۴:۱۴
گزارش

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس یازدهم با همفکری و همراهی همه نمایندگان «بسته اقتصاد مردمی» را برای «تحول اقتصادی به‌نفع مردم» در پنج محور در دستورکار خود دارد که ذیل هر محور مجموعه‌ای از طرح‌ها و اقداماتِ تقنینی و نظارتی تعریف می‌شود.
یکشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۰:۳۷
توطئه دشمنان برای فروپاشی اقتصاد ایران به نتیجه‌ نخواهد رسید
در جلسه ستاد اقتصادی دولت؛

رییس جمهوری بازی با قیمت ارز، سکه و بازار سرمایه را از متغیرهای اصلی عملیات روانی دشمن برای آشفته کردن اقتصاد کشور عنوان کرد و گفت: توطئه دشمنان در فروپاشیدن اقتصاد ایران به نتیجه‌ای نخواهد رسید.
یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۶:۴۵
مردم باید بر اجرای قانون نظارت کنند
قالیباف:

رییس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مردم باید به اجرای قانون نظارت کنند این حق آنان است و مجلس باید این فرصت را به مردم دهد.
دوشنبه ۹ تیر ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۰:۱۶
حقوق طبیعی نیروی کار باید رعایت شود
رهبر انقلاب اسلامی:

رهبر انقلاب اسلامی فرمودند: حقوق طبیعی نیروی کار باید رعایت شود. یعنی دستمزد عادلانه، پرداخت منظم و بدون تأخیر، ثبات اشتغال یعنی امنیت شغلی از مسائل بسیار مهم است.
چهارشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۰:۲۳
تصور عبور از شرایط فعلی بدون هزینه غیرممکن است
جهانگیری:

معاون اول رییس‌جمهوری، تصور عبور بدون هزینه و آسیب از مقطع کنونی را تقریباً غیرممکن دانست و گفت: همانگونه که مردم در این شرایط دچار مشکلاتی شده‌اند و هزینه می‌دهند، بخش خصوصی، دولت و سایر بخش‌ها نیز هزینه‌هایی را پرداخت خواهند کرد تا بتوانیم از این شرایط عبور کنیم.
شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۲:۴۴
دولتمردان از نظارت مجمع ناراحت نشوند/ باید تغییرات سیاسی را از اقتصاد جدا کنیم
رضایی:

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه مسئولیت نظارت را در مجمع تشخیص طی دوسال اخیر فعال کرده‌ایم و از دولتمردان تقاضا داریم از نظارت ما ناراحت نشوند، گفت: باید تغییرات سیاسی را از اقتصاد جدا کنیم.
شنبه ۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۵:۵۰
توجه به بنگاه‌های متوسط و کوچک رکن اصلی اقتصاد مقاومتی است
رهبر انقلاب اسلامی در دیدار با اعضای هیأت دولت

رهبر انقلاب نگاه ویژه دولت به بنگاه‌های متوسط و کوچک را خواستار شدند و افزودند: این نگاه ویژه، رکن اصلی در اقتصاد مقاومتی است که همه مسؤولان آن را پسندیده‌اند و قول اجرا داده‌اند که البته کارهایی هم شده است.
چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۳:۰۶