امروز: سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹
وبسایت خبری
کلیه اخبار مرتبط با واژه خلیج فارس
پاسخ ایران به تهدیدات تل‌آویو از مبدأ خلیج فارس/ هرگز درباره موشک‌ با آمریکا گفت‌وگو نمی‌کنیم

امیر حاتمی با تأکید بر لزوم مقابله با شکل‌گیری مسابقه تسلیحاتی در منطقه، از آمادگی تهران برای امضای تفاهم‌نامه‌های امنیتی و نظامی با کشور‌های حوزه خلیج فارس سخن گفت.
دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۲:۰۲
قدرت رزمی نیروی دریایی سپاه حاصل اتکا به روحیه خودباروی است
فرمانده نیروی دریایی سپاه:

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران گفت: اقتدار و قدرت رزمی بالایی که اکنون در نیروی دریایی سپاه به وجود آمده، برگرفته از توان داخلی و اتکای به روحیه خودباوری فرزندان همین سرزمین است.
جمعه ۱۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۲:۱۳
شناور اقیانوس‌پیما به نیروی دریایی سپاه الحاق می‌شود/ رصد تحرکات شناورهای بیگانه در خلیج فارس
فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه:

فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه گفت: به‌زودی شناور اقیانوس‌پیما برای حضور در آبهای آزاد و اقیانوس‌ها به ناوگان نیروی دریایی سپاه الحاق می‌شود.
دوشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۰:۱۳
تمرین دفاع از جزایر خلیج فارس و مقابله با برهم زنندگان امنیت دررزمایش مشترک پیامبر اعظم (ص) 14/ اجازه سوء استفاده به دشمنان نخواهیم داد
فرمانده نیروی دریایی سپاه عنوان کرد:

دریادار تنگسیری تمرین دفاع از جزایر خلیج فارس و مقابله با برهم زنندگان امنیت را از اهداف برگزاری رزمایش پیامبر اعظم(ص) ۱۴ توصیف کرد و گفت: به عنوان سربازان ملت عزیز و مدافع منافع آنان اجازه سوء استفاده به دشمنان را نه تنها در خلیج فارس بلکه هیچ نقطه ای از جغرافیای ایران اسلامی نخواهیم داد.
جمعه ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۵:۲۷
پایان رزمایش مشترک پیامبر اعظم(ص) ۱۴ سپاه با دستیابی به اهداف تعیین شده
روابط عمومی کل سپاه اعلام کرد:

روابط عمومی کل سپاه از پایان رزمایش بزرگ و مشترک پیامبر اعظم ۱۴ با اجرای تمامی سناریوهای متصور و دستیابی به اهداف از پیش تعیین شده خبر داد.
جمعه ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۲:۴۳
امنیت منطقه‌ خلیج‌ فارس منفعت مشترک کشورهای این منطقه است/ اجازه ی ورود به امریکا در منطقه از سوی همسایگان یک اشتباه راهبردی است
وزیر دفاع در بازدید مراحل ساخت ناوشکن دنا و شناور مین شکار صبا در بندرعباس ؛

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با حضور در بندرعباس از صنایع دریایی وزارت دفاع بازدید و در جریان ساخت و تولید آخرین دستاوردهای حوزه رزم دریایی قرار گرفت.
شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۳:۲۴
توسعه خدمات نیروی دریایی سپاه در جزایر خلیج فارس

سردار علیرضا تنگسیری با اشاره به اهمیت توسعه خدمات به ساکنین جزایر خلیج فارس، تاکید کرد: بنا داریم با تقویت زیرساخت‌های مسکونی ، توسعه خدمات برای سهولت سکونت مردم را توسعه بخشیم تا شاهد رونق کار و تلاس جوانان این مناطق شویم.
چهارشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۶:۰۳
آمریکا در منطقه خلیج فارس مهمان ناخوانده است
فرمانده دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش:

فرمانده دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش، آمریکا را در منطقه خلیج فارس مهمان ناخوانده‌ای توصیف کرد که باید عذر آن توسط کشورهای منطقه خواسته شود.
دوشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۴:۴۵
آخرین سکوی دریایی فاز ۱۴ پارس جنوبی بارگیری شد
به همت جهادگران قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص)؛

آخرین سکوی دریایی فاز ۱۴ پارس جنوبی برای انتقال به محل نصب در مرز مشترک گازی ایران و قطر، از یارد شرکت صنعتی دریایی ایران (صدرا) بارگیری شد.
یکشنبه ۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۰:۰۹
ائتلاف‌های منطقه‌ای بدون حضور بیگانگان ضامن امنیت در منطقه است
شمخانی:

نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: ائتلاف‌های منطقه‌ای می‌تواند بدون حضور و دخالت بیگانگان ضامن امنیت پایدار در منطقه باشد.
دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۵:۳۹
 برنامه سپاه برای حراست از خلیج فارس با شناورهای بدون سرنشین/ نسل آینده شناورهای ندسا چگونه خواهد بود؟

نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی کنار افزایش سرعت شناورهای رزمی خود در خلیج فارس، طی یک برنامه‌ریزی بلندمدت به‌سمت طراحی و ساخت شناورهای بدون سرنشینی رفته است که از قابلیت‌های بالای رادارگریزی نیز بهره خواهند برد.
شنبه ۴ آیان ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۲:۲۰
فضای مثبتی میان ایران و عربستان ایجاد شده است
القبس :

روزنامه کویتی القبس در گزارشی از تحولات اخیر در روابط میان جمهوری اسلامی ایران و عربستان سعودی نوشت که با توجه به اظهار تمایل دو طرف در حال حاضر فضای مثبتی میان دو طرف ایجاد شده است .
یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۶:۱۴
حضور بیگانگان ‌در خلیج فارس را نافی امنیت می‌دانیم‌ / دشمنان توانایی سلطه بر ایران را ندارند
سرلشکر سلامی:

سرلشکر حسین سلامی با بیان اینکه حضور بیگانگان را در خلیج فارس نافی امنیت می‌دانیم‌گفت: تحریم‌ها عامل توقف پیشرفت‌های ما نیست، بلکه حتی فضایی را برای توجه ما به ظرفیت‌های خود ایجاد کرده است.
پنج شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۱:۰۵
در صورت خطای محاسباتی دشمنان ،راهبرد دفاعی ما به راهبرد تهاجمی تغییر وضعیت می‌دهد
فرمانده کل سپاه در بازدید از جزایر سه گانه و منطقه دریایی نازعات:

سردار حسین سلامی با برحذر داشتن اتاق‌های فکر و جنگ جبهه دشمن از طراحی هرگونه ماجراجویی و شیطنت ضد ملت ایران تاکید کرد: در صورت خطای محاسباتی دشمنان ، راهبرد دفاعی ما به راهبرد تهاجمی تغییر وضعیت داده و همه ظرفیت‌های ما سراسر تهاجمی می‌شوند.
پنج شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۱:۳۲
ناوهای آمریکا در منطقه تحت کنترل کامل ارتش و سپاه هستند
سردار فدوی:

جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه طی سال‌های طولانی، احاطه کاملی در خلیج فارس توسط نیروهای ما به وجود آمده است، گفت: همه چیز در شمال تنگه هرمز تحت کنترل ماست.
چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۳:۲۳