امروز: سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹
وبسایت خبری
کلیه اخبار مرتبط با واژه حقوق بشر
تحریم‌های یکجانبه آمریکا جنایت علیه بشریت است
نماینده ایران در شورای حقوق بشر:

سفیر و نماینده کشورمان نزد دفتر سازمان ملل در ژنو آثار تحریم‌ها و اقدامات قهری یکجانبه بر بهره‌مندی از حقوق اساسی بشر را بسیار گسترده، جدی و در حکم جنایت علیه بشریت دانست.
یکشنبه ۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۵:۵۵
دهان مدعیان حقوق بشر آنجا که باید، بسته است
رئیس قوه قضاییه:

رئیس قوه قضاییه گفت: مدعیان حقوق بشر آنجا که باید دهانشان باز باشد مانند قضیه حمله به بیمارستانی در یمن، بسته است اما از آشوبگران ایران حمایت می کنند.
یکشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۳:۵۷
عفو بین الملل به صدور مجوز دادگاه عالی بریتانیا برای فروش اسلحه به عربستان اعتراض کرد

سازمان حقوق بشری عفو بین الملل مستقر در لندن، روز دوشنبه اعلام کرد: حکم یک دادگاه عالی بریتانیا برای مجاز شناختن صدور مجوز دولت این کشور برای ادامه فروش اسلحه به عربستان سعودی، ضربه مهلکی به غیرنظامیان یمن محسوب می شود.
دوشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۶ - ۱۹:۴۴:۵۹
تحریم عربستان و متحدانش علیه قطر نقض حقوق مردم است
عفو بین الملل:

سازمان عفو بین الملل تاکید کرد که تحریم قطر از سوی عربستان سعودی و متحدانش نقض حقوق بشر است و زندگی مردم قطر ، عربستان، امارات و بحرین را تهدید می کند.
سه شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۵:۵۱
اسرائیل اجازه بررسی موارد بدرفتاری با فلسطینیان را نمی دهد
دیده بان حقوق بشر:

دیده بان حقوق بشر امروز (دوشنبه) اعلام کرد که رژیم صهیونیستی در تناقض با ادعاهایش مبنی بر تعهد به بررسی موارد نقض حقوق بشر، از ورود محققان خارجی به غزه برای مستند سازی موارد بدرفتاری این رژیم با فلسطینیان جلوگیری می کند.
دوشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۱:۲۰
خشونت علیه مسلمانان روهینگیا جنایت علیه بشریت است/ دولت میانمار دسترسی گروههای امداد رسانی به ایالت راخین را فراهم کند
سازمان عفو بین الملل:

سازمان عفو بین الملل امروز دوشنبه با انتشار بیانیه ای با استناد به گزارش های متعدد درباره تداوم کشتار مردم مسلمان روهینگیا در میانمار و سوزاندن روستاهای آنها، اعلام کرد که این اقدامات «جنایت علیه بشریت» است.
دوشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۵ - ۱۹:۲۵:۲۴
دیده بان حقوق بشر سرکوب منتقدان در کشورهای عرب خلیج فارس را محکوم کرد

'دیده بان حقوق بشر' امروز (سه شنبه)، سرکوب برنامه ریزی شده علیه فعالان حقوقی در کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس را محکوم کرد و از شش کشور عربی این منطقه خواست به جای زندانی کردن منتقدان صلح جو، به اجرای اصلاحات ضروری بپردازند.
سه شنبه ۱۱ آیان ۱۳۹۵ - ۱۹:۵۵:۱۹
99 سازمان حقوق بشر عربی « جنایت جنگی» سعودی در صنعا را محکوم کردند
با تاکید بر توقف فوری تجاوز سعودی علیه یمن

99 سازمان حقوق بشر عربی با صدور بیانیه جنایت هولناک و فجیع ائتلاف تحت سرکردگی سعودی در جنوب صنعا پایتخت یمن را که به کشته و یا زخمی شدن بیش از 800 انسان بی گناه منجر شد، بشدت محکوم کردند و خواستار توقف تجاوز سعودی علیه یمن و پایان محاصره این کشور شدند.
پنج شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۵ - ۱۸:۴۶:۱۵
آمریکا در کشتار مردم یمن مسئول است
دیده بان حقوق بشر:

سازمان دیده حقوق بشر ضمن در خواست توقف حمایت آمریکا از موارد نقض حقوق بشر سعودی ها در یمن اعلام کرد: واشنگتن برای ارسال میلیاردها دلار سلاح به عربستان و کشته شدن بیش از 4 هزار غیرنظامی در یمن از سوی سعودی ها مسئول است.
پنج شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۵ - ۱۸:۳۹:۴۸
دیده بان حقوق بشر خواستار رفع نابرابری عمیق نژادی در انگلیس شد
دیده بان حقوق بشر:

کمیسیون حقوق بشر و برابری انگلیس (ٍEHRC) در گزارشی با اشاره با افزایش نابرابری نژادی و افزایش جرائم ناشی از نفرت در انگلیس به ویژه پس از همه پرسی خروج این کشور از اتحادیه اروپا، رفع چنین نابرابری هایی را با تدوین راهبردهای بلند مدت خواستار شد.
پنج شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۸:۳۲:۰۳
آمریکا و آزمون حقوق بشر در بحرین
آمریکا:

با شدت گرفتن سرکوب سیاسی در بحرین، این پرسش مطرح است که آمریکا به عنوان همپیمان این کشور چه سیاستی را در پیش خواهد گرفت. آیا بار دیگر حقوق بشر قربانی منافع سیاسی و امنیتی خواهد شد؟
شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۵ - ۱۹:۱۴:۱۵
سازمان های عفو بین الملل بر تعلیق عضویت عربستان در نهاد حقوق بشری سازمان ملل تاکید کردند
سازمان ملل متحد:

گروه های بین المللی مدافع حقوق بشر روز چهارشنبه از مجمع عمومی سازمان ملل متحد خواستند که عضویت عربستان سعودی را در شورای حقوق بشر این نهاد جهانی، تعلیق کند.
چهارشنبه ۹ تیر ۱۳۹۵ - ۲۲:۳۷:۳۸
انتخاب رژیم صهیونیستی بعنوان رییس کمیته حقوقی، چوب حراجی به آبروی نداشته سازمان ملل
در بیانیه کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین تاکید شد؛

کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین با صدور بیانیه ای، انتخاب رژیم صهیونیستی بعنوان رییس کمیته حقوقی عمومی سازمان ملل را محکوم کرده و آن را چوب حراج دیگری به آبروی نداشته این سازمان بین المللی دانست.
پنج شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۵ - ۲۲:۳۳:۳۷
حقوق بشر در عربستان و بحرین بسیار اسفناک است
سازمان ملل: 

شورای حقوق بشر سازمان ملل در گزارشی از عربستان و بحرین به عنوان بدترین کشورهای نقض کننده حقوق بشر در جهان نام برد و اعلام کرد که حقوق بشر در این دو کشور بسیار اسفناک است.
دوشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۷:۰۳:۱۲