امروز: چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹
وبسایت خبری
کلیه اخبار مرتبط با واژه سوریه
مجامع بین المللی نسبت به ماجرای تعرض به هواپیمای مسافری ماهان سکوت نکنند
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس:

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه راه ایران برای طرح شکایت از اقدام مخاطره آمیز جنگنده های آمریکایی باز است،گفت: نهادها و مجامع بین المللی نیست به ماجرای تعرض به هواپیمای مسافربری ماهان درآسمان سوریه و نقض مقررات بین المللی سکوت نکنند.
سه شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۰:۱۹
سرلشکر باقری با رئیس جمهور سوریه دیدار کرد

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در سفر به سوریه با رئیس جمهور این کشور دیدار و گفتگو کرد.
پنج شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۷:۳۳
ملت‌های منطقه برای اخراج متجاوزین آرام و قرار نداشته باشند
روحانی:

رییس جمهوری گفت: ملت‌های منطقه نباید برای پایان دادن به حضور نظامی آمریکا در منطقه و اخراج این متجاوزین آرام و قرار داشته باشند.
سه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۸:۴۹
مقابله با حضور نیروهای آمریکایی در منطقه باید به یک روند مداوم و پایدار تبدیل شود/اهداء بالاترین نشان قهرمان جمهوری عربی سوریه به سردار شهید سپهبد سلیمانی
وزیر دفاع ایران در دیدار با وزیر دفاع سوریه در تهران:

نشان قهرمان جمهوری عربی سوریه به عنوان بالاترین نشان نیروهای مسلح این کشور از سوی رئیس جمهور سوریه به خانواده شهید سپهبد قاسم سلیمانی اعطا شد.
دوشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۶:۳۹
خروج آمریکا از منطقه باید در اولویت قرار گیرد
در دیدار با نخست وزیر سوریه:

دبیر شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه تا نیروهای تروریستی آمریکا در منطقه غرب آسیا حضور داشته باشند این منطقه به ثبات، آرامش و امنیت پایدار دست نخواهد یافت، تاکید کرد: بدون شک در سایه وحدت ملت‌ها و دولت‌های منطقه خروج شرارت‌آمیز آمریکا تحقق می‌یابد.
دوشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۶:۰۵
تداوم حضور نظامی آمریکا در عراق مصداق اشغالگری است
شمخانی:

نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی با اشاره به قانون مصوب پارلمان عراق در خصوص اخراج نظامیان آمریکایی از این کشور گفت: با ابلاغ این قانون، تداوم حضور آمریکا در عراق به منزله اشغال این کشور است.
یکشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۹:۱۹
پاسخ پشیمان‌کننده‌ای به عوامل حمله به کشتی ایرانی خواهیم داد
در دیدار با نماینده ویژه رئیس‌جمهور روسیه مطرح شد؛

دبیر شورای عالی امنیت ملی تاکید کرد: به عوامل حمله به کشتی ایرانی در دریای سرخ که درصدد ایجاد موج جدیدی از تشنج‌آفرینی در منطقه هستند، پاسخ پشیمان‌کننده‌ای خواهیم داد.
چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۷:۳۱
از بحران عبور کرده‌ایم/حل موضوع یمن گره روابط ایران و عربستان را باز می‌کند
رئیس‌جمهور:

حجت الاسلام حسن روحانی با بیان اینکه دولت و سایر ارکان نظام توانستند از بحران عبور کنند، تصریح کرد:توطئه های آمریکا، صهیونیسم و ارتجاع منطقه برای آسیب جدی به نظام شکست خورده است.
دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۷:۲۸
اردوغان، سیاست اتحادیه عرب درباره سوریه را دوگانه و متناقض خواند

همزمان با انتشار اخباری درباره آغاز عملیات نیروهای سوری حامی ترکیه در محور منبج در شمال سوریه، رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه بر عزم قوی کشورش برای ادامه عملیات نظامی در شمال سوریه تاکید کرد و گفت که واکنش و سیاست اتحادیه عرب دوگانه و متناقض است.
دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۸:۵۳
هرگونه تجاوز به کشور با پاسخی کوبنده مواجه می‌شود
امیر حاتمی در همایش ملی پیشکسوتان جهاد و مقاومت:

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: ما با تجاوز به حریم کشورمان حتی در کمترین سطح هم که رخ دهد، به‌شدت مقابله می‌کنیم و اگر این تجاوز تکرار شود، یقیناً پاسخ ما نیز شدت بیشتری خواهد داشت.
یکشنبه ۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۹:۴۹
تاکید وزرای دفاع ایران و سوریه بر گسترش همکاری های دفاعی

وزرای دفاع جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عربی سوریه در گفت وگوی تلفنی بر گسترش همکاری های دفاعی در جهت تحکیم صلح، ثبات و امنیت منطقه تأکید کردند.
پنج شنبه ۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۸:۳۵
نشست ترکیه؛ اشتراکات و توافقاتی که حاصل شد

نشست روز گذشته سران سه کشور ایران، روسیه و ترکیه در آنکارا با مواردی از جمله توافق بر سر تشکیل کمیته تدوین قانون اساسی سوریه و نیز ابراز نگرانی از وضعیت شمال شرق سوریه و مخالفت با اقدامات آمریکا به کار خود پایان داد.
سه شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۱:۳۵
حضور آمریکا در سوریه مداخله‌جویانه و غیرقانونی است
پیش از عزیمت به‌ آنکارا مطرح شد؛

رئیس جمهوری ‌حضور آمریکا در سوریه را مداخله جویانه و غیرقانونی عنوان کرد و گفت: آمریکا به جای آنکه خودش را محکوم کند و اعتراف کند به این که حضورش در منطقه مشکل آفرین است، هر از گاهی کشورها یا مردم مبارز یمن را متهم می‌کند.
یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۱:۲۷
صهیونیست ها منتظر پاسخ حزب الله باشند
نصرالله:

سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان گفت: از خون برادرانمان نمی گذریم، به زودی انتقام آن ها را می گیریم و صهیونیست ها هرلحظه باید منتظر پاسخ ما باشند.
یکشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۶:۵۴
ایران و چین بر حفظ تمامیت ارضی سوریه تاکید کردند
در دیدار نماینده دولت چین با دستیار ارشد وزیر امورخارجه؛

نماینده ویژه دولت چین در امور سوریه و دستیار ارشد وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی در امور ویژه سیاسی بر وحدت و تمامیت ارضی سوریه و ضرورت استمرار مبارزه با تروریسم تاکید کردند.
یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۱:۲۶