امروز: یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸
وبسایت خبری
کلیه اخبار مرتبط با واژه حج
پیام‌های سیاسی حج انقلاب اسلامی را به دنیای اسلام برسانید
رهبر معظم انقلاب:

رهبر معظم انقلاب ارتباط با آحاد امت اسلامی در حج، رساندن پیام انقلاب اسلامی به زائران و زدون شبهات و ابهامات آنها، زمینه‌سازی برای ایجاد یا تقویت ارتباطات جمهوری اسلامی با سایر کشورهای اسلامی و همزیستی برادرانه با فرقه‌های اسلامی را از جمله پیام‌های سیاسی و لازم برای جهان اسلام در ایام حج دانستند.
دوشنبه ۹ مهر ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۰:۳۳
 سیاست آمریکا کشتار مسلمانان به‌دست یکدیگر است
در پیامی به حجاج بیت الله الحرام؛

رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به حجاج بیت الله الحرام، هوشیاری مسلمانان درقبال سیاست های شیطانی آمریکا را ضروری دانستند و تاکیدکردند: سیاست اصلی آمریکایی ها دربرابر اسلام و مسلمین، جنگ ‌افروزی و تلاش خباثت‌آلود آنان، کشتار مسلمانان به دست یکدیگر است.
دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۹:۵۰
سیاست شیطانی آمریکا درمورد فلسطین هرگز محقق نمی شود
رهبر معظم انقلاب در دیدار دست اندرکاران حج:

رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید کردند: آمریکایی‌ها نام سیاست شیطانی خود درباره فلسطین را «معامله قرن» گذاشته اند اما بدانند که به فضل الهی این معامله قرن هرگز محقق نمی شود.
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۰:۵۹
 تعطیل یا محدودیت ظرفیت‌های ارتباطی ایران در حج ترفند سعودی است
در دیدار مسئولان و دست‌اندرکاران حج

رهبر معظم انقلاب در دیدار مسئولان و دست‌اندرکاران برگزاری حج تأکید کردند: تعطیل یا محدود کردن ظرفیت‌های ارتباطی ایران با مردم در حج ترفند دولت سعودی است.
سه شنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۶:۲۹
حج داروی شفابخش دو ابتلای عظیم امّت اسلامی/ سیاست‌های نظام سلطه در حالِ تبدیل کشورهای اسلامی به دوزخ ناامنی و اختلاف/ نجات فلسطین وظیفه قطعی امت اسلامی
رهبر معظم انقلاب در پیامی به حجاج بیت‌الله الحرام:

رهبر معظم انقلاب در پیامی به حجاج بیت‌الله الحرام، تصریح کردند: دفاع از فلسطین و همراهی با ملتی که نزدیک به هفتاد سال است برای کشور غصب‌شده‌ی خود مبارزه می‌کند، مهم‌ترین وظیفه همه ما است.
پنج شنبه ۹ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۷:۲۳
امنیت، عزت و رفاه حجاج باید محفوظ بماند
در دیدار دست اندرکاران و کارگزاران حج؛

رهبر معظم انقلاب اسلامی با تأکید بر این که ما حوادث فاجعه بار حج ۹۴ را هیچ گاه فراموش نخواهیم کرد، گفتند: مطالبه جدی و همیشگی جمهوری اسلامی ایران، حفظ امنیت، عزت، رفاه و آسایش همه حجاج بویژه حجاج ایرانی است و امنیت حج نیز برعهده آن کشوری است که حرمین شریفین در اختیار او قرار دارد.
یکشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۸:۲۲
تلاشی بیهوده برای سرپوش گذاشتن بر ناتوانی در اداره حج
فتنه انگیزی رژیم آل سعود علیه ایران و شیعیان؛

رژیم آل سعود که ناتوانی، بی کفایتی و بی لیاقتی اش در مدیریت کنگره عظیم حج برای جهان اسلام آشکاراست، تا کنون نه تنها تلاشی برای جبران خسارات فجایع سال گذشته صورت نداده، بلکه تلاش دارد به وسیله ابزار رسانه ای خود و با فتنه انگیزی و دروغ پراکنی، بر درماندگی خود سرپوش بگذارد.
چهارشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۷:۵۶:۲۰
جهان اسلام بخاطر رفتار ظالمانه سعودی فکری اساسی برای مسئله حج کند
پیام مهم رهبر معظم انقلاب اسلامی به مسلمانان سراسر جهان و حجاج بیت الله الحرام:

رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیام مهمی به مسلمانان سراسر جهان و حجاج بیت الله الحرام، حج ابراهیمی را مظهر عزت و عظمت امت اسلامی در مقابل زورگویان بین المللی خواندند و با اشاره به حوادث تلخ فاجعه منا، خطاب به دولتها و ملتهای اسلامی تأکید کردند: جهان اسلام، اعم از دولتها و ملّتهای مسلمان باید حاکمان سعودی را به درستی بشناسند و به خاطر جنایاتی که در گستره ی جهان اسلام به بار آورده اند، گریبان آنها را رها نکنند و فکری اساسی برای مدیریّت حرمین شریفین و مسئله ی حج بکنند.
دوشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۷:۵۴:۵۷
عربستان برای اعزام حجاج یمنی مانع تراشی می کند
وزارت اوقاف یمن:

وزارت اوقاف یمن با صدور بیانیه ای اعلام کرد : علی رغم سفر هیات رسمی یمن به عربستان و امضای توافقنامه های معمول در مورد صدور ویزای سازمان یافته و گشایش حساب مبادلات بانکی و گذشت یک ماه از این موضوع ٬عربستان تا کنون هیچ اقدامی در این خصوص انجام نداده است.
سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۸:۱۳:۲۳
    کارشکنی های سعودی ها؛ سرچشمه ی صهیونیستی دارد/ منع مسلمانان از حج حرام و گناه کبیره است
واکنش علمای اهل سنت به لغو سفر حج تمتع زائران ایرانی:

علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان با بیان اینکه کارشکنی سعودی ها، سرچشمه صهیونیستی دارد، عنوان کردند: که منع مسلمانی که مستطیع از حج است حرام و گناه کبیره است.
سه شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۷:۰۲:۵۳
عربستان در اسرع وقت زمینه مناسب اعزام حجاج ایرانی را فراهم کند
در بیانیه ای اعلام کرد

سازمان حج و زیارت با انتشار بیانیه ای، از دولت عربستان خواست، در اسرع وقت زمینه مناسب را جهت اعزام حجاج ایرانی فراهم ساخته و مانع انجام فریضه حج نشود.
یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۶:۵۷:۲۷
سعودی ها به‌دنبال انتقام‌جویی هستند/ دور حج امسال را خط قرمز بکشید/ وزارت خارجه ‌در این زمینه ضعیف عمل کرد
آیت‌الله ‌مکارم‌شیرازی در دیدار وزیر ارشاد:

یکی از مراجع عظام تقلید با بیان اینکه سعودی‌ها به‌دنبال انتقام‌جویی هستند و مردم هم در این شرایط که امنیت و کرامت آنان رعایت نمی‌شود حاضر به تشرف نیستند، گفت: دور حج امسال را خط قرمز بکشید.
پنج شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۹:۴۸:۱۸