امروز: شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷
وبسایت خبری
کلیه اخبار مرتبط با واژه برجام
موشک های ایران قابل مذاکره نیست
ظریف:

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر اینکه واشنگتن قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل را نقض کرده و در موقعیتی نیست که در این باره به ایران اتهام بزند، تصریح کرد: موشک های ما قابل مذاکره نیست.
شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۲:۱۷
برجام موجب پیشرفت روابط اقتصادی ایران و اروپا شد
لاریجانی:

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: بعد از برجام پیشرفت هایی در همکاری های اقتصادی ایران و اروپا ایجاد شد اما رفتار ترامپ مشکلاتی ایجاد کرده و باید به این موضوع توجه شود.
دوشنبه ۲۱ آیان ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۸:۳۶
رهبران 4 کشور بزرگ واسطه شدند با رییس جمهورآمریکا ملاقات کنم

رییس جمهوری گفت: زمانی که در نیویورک بودم رهبران چهار کشور بزرگ آمدند ، واسطه شدند که با رییس جمهوری آمریکا ملاقات کنم. این موضوع واسطه نمی خواهد. ما برای حرف زدن مشکلی نداریم به شرطی که طرف ما برای حرف، قول و عهد خودش ارزش قائل باشد.
دوشنبه ۱۴ آیان ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۴:۴۲
اروپا به همراه چین و روسیه بسته نهایی خود را برای جبران تحریم‌های آمریکا ارایه و اجرا کنند
روحانی:

رییس جمهوری ایران در مقاله ای که در روزنامه فایننشیال تایمز انگلیس منتشر شد،‌نوشت: وقت ان است که اروپا به همراه چین و روسیه بسته نهایی خود را برای جبران تحریم های امریکا ارایه و اجرا کنند.
پنج شنبه ۱۰ آیان ۱۳۹۷ - ۱۹:۴۶:۲۴
حقانیت ایران و زورگویی آمریکا برای جهانیان عیان شد
روحانی:

رئیس جمهوری، مهمترین نکته در سفر امسال به سازمان ملل را «تاکید همه رسانه ها و رهبران کشورها بر حقانیت جمهوری اسلامی ایران و زورگویی آمریکا» دانست.
پنج شنبه ۵ مهر ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۰:۴۴
نخستین بیانیه ظریف و موگرینی درباره برجام پس از خروج آمریکا

وزیر امور خارجه ایران و هماهنگ کننده سیاست خارجی اتحادیه اروپا برای نخستین بار پس از خروج آمریکا از برجام در بیانیه ای مشترک درباره حفظ توافق هسته ای و لزوم بهره مندی ایران از منافع اقتصادی آن تاکید کردند.
سه شنبه ۳ مهر ۱۳۹۷ - ۱۹:۱۶:۴۶
ایران به اجرای تعهداتش در برجام پایبند است
آمانو:

«یوکیا آمانو» مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با بیان اینکه این سازمان از زمان برگزاری آخرین نشست مجمع عمومی، پایبندی ایران به تعهداتش در چارچوب برجام را مورد بررسی و نظارت قرار داده، تائید کرد که تهران به اجرای تعهدات پایبند بوده است.
دوشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۷:۴۹
اروپا باید تحریم های آمریکا را جبران کند
ظریف:

وزیر امور خارجه ایران درگفت و گو با نشریه آلمانی اشپیگل از اروپا خواست با اعمال قوانین انسداد تحریم های آمریکا علیه ایران را جبران کند.
شنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۲:۴۱
آمریکا از دنیا می خواهد قانون شکنی کند
ظریف:

وزیر امور خارجه گفت: آمریکاییها در برجام نه تنها خودشان قانون شکنی می کنند بلکه از دنیا هم می خواهند قانون شکنی کند . اگر امروز دنیا در مقابل آمریکا ایستادگی نکند هزینه های گسترده تری از برجام خواهد پرداخت.
شنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۰:۰۴
جامعه بین المللی درمقابل اعمال غیر قانونی ترامپ ایستادگی کند
نماینده ایران در سازمان ملل متحد:

نماینده ایران در سازمان ملل گفت: بر این باور هستیم که هر یک از اعضای جامعه بین المللی وظیفه دارند که در مقابل بی قانونی و عدم رعایت حاکمیت قانون در روابط بین الملل توسط امریکا بویژه از طریق بی اثر کردن چنین اقدامات غیر مسئولانه، ایستادگی کند .
پنج شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۷:۲۱
اقدامات عملیاتی گروه 1+4 شروع شده/بازار ایران مطمئن و امن
ظریف در جمع فعالان اقتصادی عنوان کرد

وزیر خارجه با بیان اینکه اقدامات عملیاتی گروه 1+4 شروع شده، گفت: در سفر به وین ریز اقدامات در حوزه بانکی و نفت و اقداماتی که قرار است برای تضمین روابط بانکی و تضمین ادامه فروش نفت ایران انجام دهند را با ما در میان گذاشتند.
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۸:۲۸
شرط ادامه همکاری بااروپا امیدبخش بودن اجلاس وزیران خارجه است
روحانی درتماس تلفنی صدر اعظم آلمان:

رئیس جمهوری در تماس تلفنی با صدراعظم آلمان تاکید کرد: اگر روند کار اجلاس وزرای کشورهای اروپایی در وین برای ترغیب ایران به همکاری و فعالیت مشترک امیدوارکننده باشد، مسیر همکاری را با اروپا ادامه خواهیم داد.
پنج شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۷ - ۱۸:۵۸:۱۴
منتظر بسته پیشنهادی اروپا درباره چگونگی حفظ برجام هستیم
رئیس جمهوری :

رئیس جمهوری با بیان اینکه برجام حاصل 12 سال مذاکرات سخت بود که اگر از اعتبار بیافتد، دیپلماسی بی اعتبار می شود، تصریح کرد: در حال حاضر منتظر بسته پیشنهادی کشورهای اروپایی درباره چگونگی حفظ برجام هستیم.
چهارشنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۹:۱۰
اتحادیه اروپا مصمم به حفظ قراردادهای بانکی با ایران است
دفتر صدر اعظم اتریش؛

دفتر صدر اعظم اتریش در آستانه سفر رئیس جمهوری کشورمان به وین با صدور بیانیه ای اعلام کرد: این کشور و اتحادیه اروپا مصمم به حفظ قراردادهای بانکی با ایران در شرایط سخت کنونی هستند.
دوشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۶:۴۸
باقی ماندن تحریم ها و حفظ همزمان برجام شدنی نیست
رئیس سازمان انرژی اتمی در اسلو:

رئیس سازمان انرژی اتمی حفظ برجام بعنوان دستاوردی چندجانبه را آزمونی برای جامعه جهانی برشمرد و تاکید کرد: چنانچه اهداف مورد نظر ایران از این توافق حاصل نشود، امکان حفظ آن ناممکن است و باقی ماندن تحریم‌ها و حفظ همزمان توافق شدنی نیست.
شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۷:۴۲