امروز: شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹
وبسایت خبری
کلیه اخبار مرتبط با واژه روحانی
از دیدگاه ایران مذاکره با آمریکا در شرایط تحریم معنا و مفهومی ندارد
در تماس تلفنی رئیس جمهوری فرانسه؛

رئیس جمهوری با بیان اینکه آمریکا با خروج از برجام به عنوان یک توافق چندجانبه بین المللی، از انجام تعهداتش طفره رفته است، تاکید کرد: از دیدگاه دولت، مجلس و مردم ایران در شرایطی که تحریم ها باقی باشد، مذاکره با آمریکا معنا و مفهومی ندارد.
چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۶:۳۰
تنها امام حسین(ع) می‌تواند مسلمانان جهان را گرد یک محور جمع کند
رئیس جمهوری:

رئیس جمهوری با بیان اینکه خداوند بزرگ برخی نعمات را به ما عطا فرمود که شاید گاهی از سر غفلت آن را به عنوان نعمت بزرگ نشناسیم، گفت: تنها امام حسین(ع) می‌تواند همه شیعیان و مسلمانان جهان، علاقه مندان به خاندان رسالت از سرتاسر جهان و حتی از مذاهب و ادیان دیگر از جمله جمعیت عظیمی در شبه قاره هند را گرد یک محور جمع کند.
یکشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۴:۱۸
تصمیمی برای مذاکره با آمریکا نداشته و نداریم
روحانی:

رئیس جمهوری با بیان اینکه مسیر استراتژی ما بر دو پایه مقاومت داخلی و دیپلماسیِ فعال استوار است، گفت: تصمیمی برای مذاکره دوجانبه با آمریکا در هیچ مقطعی نداشته و نداریم؛ پیشنهادهایی مطرح شده اما پاسخ ما همیشه منفی است.
سه شنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۵:۱۶
نظارت به معنای دخالت نیست
در پانزدهمین جشنواره شهید رجایی مطرح شد؛

رئیس جمهوری با تاکید بر این که نظارت به معنای دخالت نیست، گفت: نباید بگذاریم فسادی رخ دهد و نظارت تعطیل شود اما خواهش من این است که دخالت تعطیل شود. با دخالت دیگران دستگاه اجرایی نمی‌تواند به مقصد و مقصود خود برسد.
چهارشنبه ۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۰:۵۷
منافع ملی را با قدرت و دیپلماسی تامین کنیم
روحانی:

رئیس جمهوری با تاکید بر اینکه برای حفظ منافع ملی باید با هر دو دست قدرت و دیپلماسی کار کنیم، خاطرنشان کرد: برای حل و فصل مشکلات باید از قدرت نظامی، امنیتی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی خود استفاده کنیم.
دوشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۱:۰۷
کسی با تضعیف دولت تقویت نمی‌شود
در مراسم تجدید میثاق هیأت دولت با آرمان‌های امام راحل؛

رئیس جمهوری با تاکید بر اینکه نقد دلسوزانه با تخریب کینه توزانه تفاوت دارد، گفت:کسی با تضعیف دولت تقویت نمی‌شود و تضعیف دولت تنها موجب خوشحالی و آسان شدن راه برای دشمنان خواهد شد.
شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۶:۰۵
خروج از برجام به معنای عهدشکنی و تروریسم اقتصادی است
روحانی:

رئیس جمهوری با تاکید بر این که فشار اقتصادی در سال ۹۷ با خروج از برجام کلید خورد، خاطرنشان کرد: خروج از برجام به معنای پیمان شکنی، زیرپا گذاشتن قانون و مقررات بین المللی و تروریسم اقتصادی است.
پنج شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۲:۰۵
مسیر درستی را در کاهش تعهدات برجامی انتخاب کرده‌ایم
در دیدار اعضای هیات دولت با رهبر معظم انقلاب؛

رئیس جمهوری با اشاره به گام‌های متقابل ایران در کاهش تعهدات برجامی، گفت: مسیر صحیح و درستی را در کاهش تعهدات انتخاب و تأکید کرده‌ایم صبر ما حدی دارد و در برابر بی‌تعهدی طرف‌های برجام، نمی‌توانیم تعهد کامل بپذیریم.
چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۷:۵۴
روحانی و اردوغان بر توسعه همکاری‌های دو کشور در همه عرصه‌ها تاکید کردند
در گفت وگویی تلفنی مطرح شد؛

روسای جمهوری اسلامی ایران و ترکیه عصر یکشنبه بر گسترش روابط تهران – آنکارا در همه عرصه‌های مورد علاقه تاکید کردند.
یکشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۳:۴۳
رفع مشکلات مردم هدف اصلی سیاستگذاری‌ها باشد
روحانی در جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی:

رئیس جمهوری با اشاره به ضرورت توجه به مشکلات مردم و اتخاذ تصمیم‌های مناسب برای حل این مشکلات، گفت: اصل حراست از زندگی و رفع مشکلات مردم باید هدف اصلی سیاستگذاری‌ها و تصمیم‌ها باشد.
شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۹:۴۴
اطلاعات باید در اختیار همگان باشد
روحانی:

رئیس جمهوری با بیان اینکه دولت از اینکه مردم از همه اطلاعات باخبر باشند، حمایت می‌کند، تاکید کرد: اینکه اطلاعات را به عنوان رانت در اختیار گروه و فرد خاصی قرار دهیم، کار درستی نکرده‌ایم. اطلاعات باید در اختیار همگان باشد.
چهارشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۰:۴۸
همکاری‌های نفتی و بانکی اصلی‌ترین حقوق اقتصادی ایران در برجام است
روحانی در تماس تلفنی رئیس جمهور فرانسه:

رییس جمهوری با اشاره به ضرورت تلاش برای تسریع در روند مناسبات و همکاری‌های بانکی و نفتی ایران با دیگر کشورها به عنوان اصلی‌ترین حقوق اقتصادی ایران در برجام، بر ادامه بررسی پیشنهادات در مسیر دستیابی به راه حل‌های کارشناسی و عادلانه تاکید کرد.
سه شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۶:۰۴
برجام توافقی بود که همه نظام قبول کرد
رییس‌جمهوری در تبریز:

رییس جمهوری گفت: الان که به آن روزها بر می گردم و نگاه می کنم، می بینم مقام معظم رهبری بسیار حساب شده و دقیق در چهارچوب منافع ملی و وحدت ملی تصمیم گرفتند، ما توافقی را قبول کردیم که مجلس، شورای عالی امنیت ملی، شورای نگهبان، رهبری قبول کردند، یعنی همه نظام پذیرفتند.
پنج شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۴:۱۲
ایران حافظ اصلی امنیت کشتیرانی در خلیج فارس است
روحانی در گفت وگو با مکرون:

رئیس جمهوری اسلامی ایران در تماس تلفنی با همتای فرانسوی خود با بیان اینکه برخلاف تنش آفرینی آمریکا، ایران اصلی ترین حافظ امنیت و آزادی کشتیرانی در خلیج فارس است، گفت: اروپا فرصت زیادی را برای عمل به تعهدات و همکاری با ایران از دست داده و عادی سازی روابط نفتی و بانکی، گام اول از تعهدات مورد انتظار تهران از اروپا است.
سه شنبه ۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۸:۲۸
حضور نیروهای خارجی عامل اصلی تنش در منطقه است
رئیس جمهوری در دیدار وزیر امور خارجه عمان:

رئیس جمهوری گفت:حضور نیروهای خارجی نه تنها کمکی به امنیت منطقه نمی‌کند، بلکه عامل اصلی تنش خواهد بود.
یکشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۳:۴۶