امروز: شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹
وبسایت خبری
کلیه اخبار مرتبط با واژه روحانی
راهپیمایی اربعین بهترین فرصت برای انسجام و وحدت ملی است
رئیس جمهوری در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی:

رئیس جمهوری در جلسه عصر سه شنبه شورای عالی انقلاب فرهنگی پس از ارایه گزارش وزیر کشور از چگونگی برگزاری راهپیمایی بزرگ اربعین، گفت: خوشبختانه سنت راهپیمایی اربعین در چند سال اخیر به رویدادی بزرگ، حماسه‌ای باشکوه و نماد وحدت و یگانگی مسلمانان و شیعیان تبدیل شده است.
سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۴:۵۸
حماسه بی‌نظیر زائران اربعین حسینی موجب ناامیدی دشمنان شد
رئیس جمهوری:

رئیس جمهوری در پیامی با قدردانی از حضور پرشور و حماسی محبان امامت و ولایت در راهپیمایی بزرگ و جهانی زیارت اربعین حسینی گفت: این حماسه بی‌نظیر و وصف‌ناپذیر، امسال به‌رغم خواسته استکبار جهانی و حامیان آنان، موجب قدرت‌نمایی بیشتر اسلام و یأس و ناامیدی مضاعف دشمنان شد.
یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۳:۴۹
سرنوشت و ‌آینده کشور را انتخابات تعیین می‌کند
روحانی:

رئیس جمهوری با بیان این که سرنوشت و آینده کشور را انتخابات تعیین می‌کند، گفت:‌ با وجود همه نقص و اشکالات بهترین راه برای اصلاح جامعه و برای اینکه افکار به حق مردم حاکم شود، صندوق است.
چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۷:۳۴
آمریکا مرتکب جنایت ضد بشری علیه ملت ایران شده است
روحانی:

رئیس جمهوری با بیان اینکه دولت‌ آمریکا با اعمال تروریسم اقتصادی علیه ملت ایران مرتکب جنایت ضد بشری شده است، گفت: خارج شدن از یک توافق یک ننگ برای یک کشور است و این ننگ افزوده‌تر می‌شود وقتی مواد غذایی و دارویی هم جزو اقلام تحریمی باشد.
سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۱:۱۸
از بحران عبور کرده‌ایم/حل موضوع یمن گره روابط ایران و عربستان را باز می‌کند
رئیس‌جمهور:

حجت الاسلام حسن روحانی با بیان اینکه دولت و سایر ارکان نظام توانستند از بحران عبور کنند، تصریح کرد:توطئه های آمریکا، صهیونیسم و ارتجاع منطقه برای آسیب جدی به نظام شکست خورده است.
دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۷:۲۸
دخالت نظامی و سیاسی در کشورهای منطقه فاجعه‌بار است
رئیس جمهوری در دیدار نخست وزیر پاکستان:

رئیس جمهوری در دیدار نخست وزیر پاکستان با بیان تنش‌هایی ایجاد شده علیه ملت‌های سوریه، عراق، لبنان و به ویژه یمن در سالهای گذشته، تأکید کرد: دخالت نظامی و سیاسی در کشورهای منطقه تاکنون نتایج فاجعه‌باری داشته و این رویکرد به نفع هیچ یک از کشورهای منطقه نیست.
یکشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۶:۰۶
رویکرد وزارت اطلاعات باید ایجاد جامعه امن باشد
روحانی:

رئیس جمهوری با تاکید بر اینکه رویکرد وزارت اطلاعات باید ایجاد و استحکام "جامعه امن" و پرهیز از جامعه امنیتی باشد، گفت: اقشار و سلیقه های مختلف اجتماعی باید با سلامت عمل و اقتدار وزارت اطلاعات باور داشته باشند و با شنیدن نام وزارت، احساس امنیت و آرامش کنند.
سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۶:۳۴
رقابت سالم و عادلانه در همه زمینه‌ها موجب تحرک و پیشرفت است
روحانی در مراسم تجلیل از دانش‌آموزان مدال‌آور المپیادهای علمی جهانی:

رئیس جمهوری نقش اولیاء دانش‌آموزان و محیط خانواده را در رشد و شکوفایی استعدادها و نخبگی دانش‌آموزان حائز اهمیت دانست و گفت: رقابت سالم، عادلانه و برمبنای مبانی درست در همه زمینه‌ها موجب تحرک و پیشرفت خواهد بود.
یکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۳:۴۵
تنها راه فراروی خلیج فارس، گفت وگوی سازنده بین کشورهای منطقه است
با تاکید به اینکه مدعیان حمله ایران به آرامکو سند ارائه کنند

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران در نشست خبری پایان سفرش به مجمع عمومی سازمان ملل متحد با تاکید به اینکه تنها راه فراروی خلیج فارس، گفت وگوی سازنده بین کشورهای منطقه است، گفت: برای ما مهم است که آمریکا « دبه نکند» ، صداقت خود را ثابت کند، اعتماد از دست رفته در دنیا را بازگرداند و اگر توافقی با ۶ کشور انجام داد، آن را نقض نکند.
پنج شنبه ۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۴:۵۶
پاسخ ما به مذاکره تحت تحریم، نه است
در هفتاد و چهارمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل مطرح شد؛

رئیس جمهوری با بیان اینکه من به نمایندگی از ملت و کشورم، اعلام می‌کنم که پاسخ ما به مذاکره تحت تحریم، نه است، تاکید کرد: اگر پاسخ آری می‌خواهید همان طور که رهبر معظم انقلاب اعلام کرده‌اند، تنها راه برای گفت‌وگو، بازگشت به تعهدات است.
چهارشنبه ۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۸:۲۶
​​​​​​​نخستین دیدار صدر اعظم آلمان با رئیس جمهوری اسلامی ایران

صدر اعظم آلمان روز سه شنبه برای نخستین بار با رئیس جمهوری اسلامی ایران دیدار و درباره تقویت همکاری‌ها، حفظ برجام و راه‌های کاهش تنش در منطقه تبادل نظر کرد.
سه شنبه ۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۲:۲۸
از محدودیت‌های فرصت‌ساز دشمن استفاده کنیم
به بهانه سفر رئیس جمهوری به نیویورک

در کارزار دیپلماتیک نابرابری که علیه ایران به راه افتاده است، باید از ظرفیت‌های موجود حداکثر استفاده را کرد. رئیس‌جمهوری و وزیر امور خارجه به خوبی می‌توانند ‌از این محدودیت‌ها فرصت‌سازی کرده و در مسیر تامین منافع ملی گام بردارند.
دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۷:۳۵
امسال با ابتکار صلح هرمز در سازمان ملل حضور خواهیم یافت
در مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس:

رئیس جمهوری با بیان اینکه با همه همسایگان دست رفاقت دراز می‌کنیم و آماده ایم از خطاهای گذشته آنها بگذریم، گفت: امسال با شعار ائتلاف امید و ابتکار صلح هرمز در سازمان ملل حضور خواهیم یافت.
یکشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۳:۱۱
همکاری ایران، روسیه و ترکیه باعث امنیت بیشتر در سوریه شده است
روحانی در دیدار رئیس جمهوری ترکیه:

رئیس جمهوری گفت: همکاری ۳ کشور ضامن روند آستانه (ایران-ترکیه و روسیه) باعث امنیت بیشتر در سوریه شده است.
دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۲:۱۸
حضور آمریکا در سوریه مداخله‌جویانه و غیرقانونی است
پیش از عزیمت به‌ آنکارا مطرح شد؛

رئیس جمهوری ‌حضور آمریکا در سوریه را مداخله جویانه و غیرقانونی عنوان کرد و گفت: آمریکا به جای آنکه خودش را محکوم کند و اعتراف کند به این که حضورش در منطقه مشکل آفرین است، هر از گاهی کشورها یا مردم مبارز یمن را متهم می‌کند.
یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۱:۲۷