امروز: دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۸
وبسایت خبری
کلیه اخبار مرتبط با واژه روحانی
رقابت سالم و عادلانه در همه زمینه‌ها موجب تحرک و پیشرفت است
روحانی در مراسم تجلیل از دانش‌آموزان مدال‌آور المپیادهای علمی جهانی:

رئیس جمهوری نقش اولیاء دانش‌آموزان و محیط خانواده را در رشد و شکوفایی استعدادها و نخبگی دانش‌آموزان حائز اهمیت دانست و گفت: رقابت سالم، عادلانه و برمبنای مبانی درست در همه زمینه‌ها موجب تحرک و پیشرفت خواهد بود.
یکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۳:۴۵
تنها راه فراروی خلیج فارس، گفت وگوی سازنده بین کشورهای منطقه است
با تاکید به اینکه مدعیان حمله ایران به آرامکو سند ارائه کنند

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران در نشست خبری پایان سفرش به مجمع عمومی سازمان ملل متحد با تاکید به اینکه تنها راه فراروی خلیج فارس، گفت وگوی سازنده بین کشورهای منطقه است، گفت: برای ما مهم است که آمریکا « دبه نکند» ، صداقت خود را ثابت کند، اعتماد از دست رفته در دنیا را بازگرداند و اگر توافقی با ۶ کشور انجام داد، آن را نقض نکند.
پنج شنبه ۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۴:۵۶
پاسخ ما به مذاکره تحت تحریم، نه است
در هفتاد و چهارمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل مطرح شد؛

رئیس جمهوری با بیان اینکه من به نمایندگی از ملت و کشورم، اعلام می‌کنم که پاسخ ما به مذاکره تحت تحریم، نه است، تاکید کرد: اگر پاسخ آری می‌خواهید همان طور که رهبر معظم انقلاب اعلام کرده‌اند، تنها راه برای گفت‌وگو، بازگشت به تعهدات است.
چهارشنبه ۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۸:۲۶
​​​​​​​نخستین دیدار صدر اعظم آلمان با رئیس جمهوری اسلامی ایران

صدر اعظم آلمان روز سه شنبه برای نخستین بار با رئیس جمهوری اسلامی ایران دیدار و درباره تقویت همکاری‌ها، حفظ برجام و راه‌های کاهش تنش در منطقه تبادل نظر کرد.
سه شنبه ۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۲:۲۸
از محدودیت‌های فرصت‌ساز دشمن استفاده کنیم
به بهانه سفر رئیس جمهوری به نیویورک

در کارزار دیپلماتیک نابرابری که علیه ایران به راه افتاده است، باید از ظرفیت‌های موجود حداکثر استفاده را کرد. رئیس‌جمهوری و وزیر امور خارجه به خوبی می‌توانند ‌از این محدودیت‌ها فرصت‌سازی کرده و در مسیر تامین منافع ملی گام بردارند.
دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۷:۳۵
امسال با ابتکار صلح هرمز در سازمان ملل حضور خواهیم یافت
در مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس:

رئیس جمهوری با بیان اینکه با همه همسایگان دست رفاقت دراز می‌کنیم و آماده ایم از خطاهای گذشته آنها بگذریم، گفت: امسال با شعار ائتلاف امید و ابتکار صلح هرمز در سازمان ملل حضور خواهیم یافت.
یکشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۳:۱۱
همکاری ایران، روسیه و ترکیه باعث امنیت بیشتر در سوریه شده است
روحانی در دیدار رئیس جمهوری ترکیه:

رئیس جمهوری گفت: همکاری ۳ کشور ضامن روند آستانه (ایران-ترکیه و روسیه) باعث امنیت بیشتر در سوریه شده است.
دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۲:۱۸
حضور آمریکا در سوریه مداخله‌جویانه و غیرقانونی است
پیش از عزیمت به‌ آنکارا مطرح شد؛

رئیس جمهوری ‌حضور آمریکا در سوریه را مداخله جویانه و غیرقانونی عنوان کرد و گفت: آمریکا به جای آنکه خودش را محکوم کند و اعتراف کند به این که حضورش در منطقه مشکل آفرین است، هر از گاهی کشورها یا مردم مبارز یمن را متهم می‌کند.
یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۱:۲۷
از دیدگاه ایران مذاکره با آمریکا در شرایط تحریم معنا و مفهومی ندارد
در تماس تلفنی رئیس جمهوری فرانسه؛

رئیس جمهوری با بیان اینکه آمریکا با خروج از برجام به عنوان یک توافق چندجانبه بین المللی، از انجام تعهداتش طفره رفته است، تاکید کرد: از دیدگاه دولت، مجلس و مردم ایران در شرایطی که تحریم ها باقی باشد، مذاکره با آمریکا معنا و مفهومی ندارد.
چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۶:۳۰
تنها امام حسین(ع) می‌تواند مسلمانان جهان را گرد یک محور جمع کند
رئیس جمهوری:

رئیس جمهوری با بیان اینکه خداوند بزرگ برخی نعمات را به ما عطا فرمود که شاید گاهی از سر غفلت آن را به عنوان نعمت بزرگ نشناسیم، گفت: تنها امام حسین(ع) می‌تواند همه شیعیان و مسلمانان جهان، علاقه مندان به خاندان رسالت از سرتاسر جهان و حتی از مذاهب و ادیان دیگر از جمله جمعیت عظیمی در شبه قاره هند را گرد یک محور جمع کند.
یکشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۴:۱۸
تصمیمی برای مذاکره با آمریکا نداشته و نداریم
روحانی:

رئیس جمهوری با بیان اینکه مسیر استراتژی ما بر دو پایه مقاومت داخلی و دیپلماسیِ فعال استوار است، گفت: تصمیمی برای مذاکره دوجانبه با آمریکا در هیچ مقطعی نداشته و نداریم؛ پیشنهادهایی مطرح شده اما پاسخ ما همیشه منفی است.
سه شنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۵:۱۶
نظارت به معنای دخالت نیست
در پانزدهمین جشنواره شهید رجایی مطرح شد؛

رئیس جمهوری با تاکید بر این که نظارت به معنای دخالت نیست، گفت: نباید بگذاریم فسادی رخ دهد و نظارت تعطیل شود اما خواهش من این است که دخالت تعطیل شود. با دخالت دیگران دستگاه اجرایی نمی‌تواند به مقصد و مقصود خود برسد.
چهارشنبه ۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۰:۵۷
منافع ملی را با قدرت و دیپلماسی تامین کنیم
روحانی:

رئیس جمهوری با تاکید بر اینکه برای حفظ منافع ملی باید با هر دو دست قدرت و دیپلماسی کار کنیم، خاطرنشان کرد: برای حل و فصل مشکلات باید از قدرت نظامی، امنیتی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی خود استفاده کنیم.
دوشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۱:۰۷
کسی با تضعیف دولت تقویت نمی‌شود
در مراسم تجدید میثاق هیأت دولت با آرمان‌های امام راحل؛

رئیس جمهوری با تاکید بر اینکه نقد دلسوزانه با تخریب کینه توزانه تفاوت دارد، گفت:کسی با تضعیف دولت تقویت نمی‌شود و تضعیف دولت تنها موجب خوشحالی و آسان شدن راه برای دشمنان خواهد شد.
شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۶:۰۵
خروج از برجام به معنای عهدشکنی و تروریسم اقتصادی است
روحانی:

رئیس جمهوری با تاکید بر این که فشار اقتصادی در سال ۹۷ با خروج از برجام کلید خورد، خاطرنشان کرد: خروج از برجام به معنای پیمان شکنی، زیرپا گذاشتن قانون و مقررات بین المللی و تروریسم اقتصادی است.
پنج شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۲:۰۵